H.I.S. Blog

Dünyada 554+ ofisiyle her gün daha iyisi için çalışan H.I.S. Travel Türkiye ve H.I.S. Travel Global ailesinden haberdar olun.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Herkesin hayallerini süsleyen o “Amerikan Rüyası”nın gerçekleşmesi için öncelikle oldukça detaylı bir vize sürecinden geçmek gerekiyor. Türkiye’yi vizeye tabi tutan Amerika, gerek bölgesel gerek politik olaylardan dolayı süreçleri zaman zaman çalkantıya g . . .

DEVAMINI OKUYUN

2020’nin Dikkat Çeken 10 Global Fuarı

2020 yılı fuarlar açısından oldukça hareketli bir yıl olacak. Bu yıl yine onlarca sektörden, farklı ülke ve şehirlerde çok sayıda fuar organize edilecek. Her birine yoğun katılımcının beklendiği bu fuarlar, kendi sektörlerinin nabzını tutmaya devam edecek . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japonya’yı Baştanbaşa Gezmenin Yolu; Japan Rail Pass

Bildiğimiz Interrail’in Japonya’daki versiyonu olan Japan Rail, trenle tüm Japonya’yı baştanbaşa gezmeyi ifade ediyor. Ülkenin her köşesini kolayca ziyaret edebileceğiniz bu sistem ve şehirlerarası hızlı tren (Shinkansen) sayesinde çok uzun mesafeleri çok . . .

DEVAMINI OKUYUN

9 İlgi Çekici Balayı Rotası

Önümüzdeki günlerde balayı tatili düşünenler, ancak bir türlü nereye gideceğine karar veremeyenler için harika önerilerimiz var. Genel olarak yurt dışından oluşan ve bir tane de Türkiye’den bir destinasyon barındıran bu listemiz, bu konuda kararsızlık yaş . . .

DEVAMINI OKUYUN

Schengen Vizesi ile Gidebileceğiniz 11 Ülke

Öncelikle, Avrupa Birliği ülkeleri ile Schengen ülkelerinin birbirinden farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira AB üyeliği ile Schengen üyeliği birbirinden farklı şeyler. Her Avrupa Birliği üyesi ülke Schengen üyesi olamayacağı gibi, Schengen ülkesi ola . . .

DEVAMINI OKUYUN

Vize Danışmanlık Hizmeti Almanız İçin 7 Neden

Amerika, İngiltere, Schengen, öğrenci, hangisine başvuru yapacak olursa olun, vize süreçleri oldukça zorlu süreçlerden oluşuyor. Bunun için pek çok sürece dahil olmanız gerekiyor ve bir de üzerine vizenizin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili stres yaşayab . . .

DEVAMINI OKUYUN

Karadeniz’de Görmeniz Gereken İlk 7 Yer

Hemen hemen herkesin yapılacaklar listesinde mutlaka Karadeniz turu vardır. Zaten nasıl olmasın ki? Karadeniz, başlı başına ilgi çekici bir coğrafya. Lezzetli mutfağı, yemyeşil doğası ve tarihi zenginlikleri ile unutulmaz bir seyahate imza atabilirsiniz K . . .

DEVAMINI OKUYUN

Seyahate Çıkarken Bavulunuzda Bulunması Gereken 7 Şey

Tatile çıkarken bavul hazırlamak kimileri için oldukça zor bir şey. Özellikle ya ihtiyaç duyarsam diye gereksiz çok sayıda eşyayı yanımıza almaktan çekinmiyoruz. Halbuki sistemli olur ve gerçekten kullanacağımız şeyleri bavulumuza koyarsak, oldukça ferah . . .

DEVAMINI OKUYUN

Hafta Sonu Kaçamakları İçin Yurt İçinde Gidilebilecek 11 Rota Önerisi

İstanbul'un kalabalığından ve iş hayatının stresinden uzaklaşmak için bir hafta sonu tatili yapmak herkesin hakkıdır! Neyse ki birkaç günlüğüne kafanızı dinleyebileceğiniz ama İstanbul'dan da çok uzaklaşmayacağınız birçok rota bulunur. Küçük bir hafta son . . .

DEVAMINI OKUYUN

Ekonomik Tatil İçin 7 Rota Önerisi

Hem keyifli bir tatil yapıp hem de bütçenizi zorlamadan sizi mutlu edebilecek rotaları bu yazıda okuyabilirsiniz. Türkiye'nin birçok köşesi ister deniz, ister kültür tatili yapmaya uygun. Kimi rotalarda gurme lezzetlerin de tadını çıkartabilirsiniz. Üstel . . .

DEVAMINI OKUYUN

Yeni Kimliklerle Giriş Yapılabilen 7 Rota ve Ülkeye Giriş Detayları

Vize alma süreci hem maliyetli hem de meşakkatli bir süreç olduğu için özellikle ani yapılan tatil planlarında kimlikle giriş yapılabilen ülkeler büyük önem taşıyor. Türk vatandaşlarının ülkelere kimlikle giriş yapabilmesi için yeni kimliğe sahip olmayı d . . .

DEVAMINI OKUYUN

Doğa Tutkunları İçin 11 Tatil Rotası

Farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin yaptığı ilk şey doğa tatili için uygun rotalar aramaktır. Türkiye'deki el değmemiş birbirinden güzel noktalarda doğayla iç içe ve huzur dolu bir tatil yapmanız mümkün. Sırt çantanızı alıp ya da karavanınıza a . . .

DEVAMINI OKUYUN

Balkanlarda 7 Rota Önerisi

Göz alıcı kıyıları, mavi ve yeşilin her tonunun buluşup adeta dans ettiği coğrafyası ve Türkiye'ye olan yakınlığı ile Balkanlar çok cazip tatil rotalarını seyahat sevenlere sunmak için bekliyor. Hem vizeli hem de vizesiz gidilebilen ülkeleri bünyesinde ba . . .

DEVAMINI OKUYUN

Pasaport ve Vize Ücretleri

İletişim teknolojilerinin giderek geliştiği günümüzde farklı ülkelerin insanları, birbirlerini eskiye göre daha yakından tanıma imkanı buluyor ve yurt dışı seyahatlerin popülerliği ve sıklığı giderek artıyor. Bununla birlikte insan hareketliliği ülkeler t . . .

DEVAMINI OKUYUN

Bu Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Mavilikler Ülkesi Yunanistan

Ege'nin incisi Yunanistan, özellikle yaz aylarında olmak üzere her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapar. Yakınlığı ve misafirlerine sunduğu harika imkanlar nedeniyle, ülkemizden de Yunanistan'a çok büyük bir ilgi vardır. Eşsiz doğal güzellikleri ve . . .

DEVAMINI OKUYUN

Hafta Sonu Kaçamakları İçin Yurt Dışında Gidilebilecek 11 Rota Önerisi

Hafta sonu tatili yurt dışı seyahatleri için kısa bir zaman gibi görünebilir ancak Türkiye, Avrupa ve Akdeniz’deki pek çok popüler destinasyona yakın bir konumda yer alıyor. Dolayısıyla hafta sonu gidilip görülebilecek çok sayıda bütçe dostu, yakın ve tat . . .

DEVAMINI OKUYUN

Lezzet Rotası Arayanlara 11 Rota Önerisi

Seyahat etmenin en güzel yanlarından biri yeni kültürler keşfetmenin yanı sıra, farklı lezzetleri deneme şansı da yakalamak. Gittiğiniz her yeni şehirde yepyeni lezzetler keşfedebilir, başka yerlerde kolayca bulamayacağınız yemekleri deneyebilirsiniz. Eğe . . .

DEVAMINI OKUYUN

Kanada Vize Süreci İle İlgili Bilmeniz Gereken 11 Bilgi

Kanada; eğlence olanaklarının zenginliği, büyüleyici güzelliğe sahip doğası ve konforlu konaklama seçenekleri nedeniyle Kuzey Amerika’da tatil yapmayı hedefleyen gezginleri kendisine kolayca çekiyor. Huzur dolu yaşam tarzının keyfini sürebileceğiniz ülke, . . .

DEVAMINI OKUYUN

Uzak Doğu Ülkeleri Vize Süreçleri İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Uzak Doğu vize süreçleri, özellikle ilk defa seyahat edecek gezginler için kafa karıştırıcı olabiliyor. Bölgedeki ülkelerin farklı uygulamalara yönelmesi, bu durumun ortaya çıkmasındaki ana neden olarak öne çıkıyor. Ancak bazı püf noktalarına dikkat ettik . . .

DEVAMINI OKUYUN

Bali Tatili ile İlgili Her Şey

Bütçeden gezilecek yerlere seyahat rotasından eğlenceli ayrıntılara kadar Bali hakkında her şey bir arada. Endonezya'nın eşsiz güzellikteki adası Bali tatili içinde sizleri egzotik atmosfer, romantik manzaralar, mükemmel bir doğa, mimari harikası tapınakl . . .

DEVAMINI OKUYUN

Tur ile Seyahat Etmenin Birbirinden Güzel 7 Yönü

Günümüzde gezginler, seyahatlerini planlamak için birçok farklı yöntem kullanıyor. Rezervasyon siteleri ve çeşitli mobil uygulamalar üzerinden tüm otel, transfer hizmetlerine ve gidilecek destinasyon ile ilgili ayrıntılara ulaşmak, eskiye nazaran çok daha . . .

DEVAMINI OKUYUN

Türkiye’deki Expatların Görmesi Gereken Yerler; Kapadokya

Ülkemizde yaşayan bir expatsanız, Türkiye’nin sahip olduğu güzellikleri mutlaka keşfetmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Bu güzelliklerden biri de Kapadokya. Ünü ülke sınırlarını aşmış, hatta ülkemizi dünyaya tanıtan en özel coğrafyalardan biri olan Kapadokya . . .

DEVAMINI OKUYUN

Türkiye’deki Expatların Denemesi Gereken 8 Geleneksel Tat

Expat, göç etmek anlamındaki “expariate” kelimesinden geliyor. Ülkemizde ise uluslararası bir şirkette, kendi ülkesi dışında çalışan kişi expat olarak adlandırılıyor. Yani bir şirketin farklı ülkelerde de ofisleri varsa, siz herhangi bir ofisinde çalışara . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japan Rail Pass ile Görebileceğiniz 8 Heyecan Verici Yer

Daha önce Japan Rail Pass’in ne olduğundan ve nasıl edinebileceğinizden bahsetmiştik. Avrupa’daki Interrail sisteminin Japonya’daki versiyonu olan Japan Rail Pass ile Japonya’yı baştan başta trenle keşfedebiliyorsunuz. Geziniz sırasında sizi heyecan veric . . .

DEVAMINI OKUYUN

Türkiye’de Bir An Önce Keşfetmeniz Gereken 7 Yer

Ülkemizin her bir köşesi cennetin yeryüzünde şekil bulmuş hali gibi adeta. Adımınızı attığınız her yerde bir sürprizle karşılaşabilmeniz çok büyük bir ihtimal. Burada mevzu hangi sürprizlerin peşine düşeceğinize karar vermekten geçiriyor aslında. Evet, ül . . .

DEVAMINI OKUYUN

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Birbirinden Güzel 11 Ülke

Yurt dışına çıkmak; yeni kültürler tanımak ve farklı deneyimler yaşamak için en kolay yol olsa da çoğu ülkenin sunduğu vize şartları biraz can sıkıcı olabiliyor. Evrak toplamak, ilgili kurumdan randevu almak ve daha birçok işlem, yurt dışına çıkma fikrind . . .

DEVAMINI OKUYUN

Türkiye’deki Expatların Görmesi Gereken Yerler: İstanbul

İstanbul, finans ve kültür başta olmak üzere birçok konuda Türkiye’nin bayrak gemisi olmayı sürdürüyor. Kent, bu konumu nedeniyle yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Haliyle birçok expat, profesyonel kariyerine devam etmek için İstanbul’a taşınıyo . . .

DEVAMINI OKUYUN

Güneydoğu Asya’nın Egzotik Ülkesi Kamboçya’da Görülmesi Gereken İlk 8 Yer

Güneydoğu Asya deyince akla ilk olarak Tayland, Vietnam ve Myanmar geliyor. Ancak tarihi eserleri ve tapınakları ile en az onlar kadar büyüleyici bir ülke Kamboçya. Ülkede deniz turizmi de oldukça yaygın. Bunun yanı sıra doğa turizmi de hatırı sayılır ölç . . .

DEVAMINI OKUYUN

Hindistan’da Mutlaka Görmeniz Gereken En İlginç 9 Yapı

Dünyanın en kalabalık ve en büyük ülkelerinden biri olan Hindistan, her daim kaosun hakim olduğu ancak bir o kadar da ilgi çekici bir yer. Oldukça mistik bir atmosfere sahip olan ülke, sokak lezzetleri, farklı gelenekleri ve kozmopolit yaşantısı ile size . . .

DEVAMINI OKUYUN

Tayland’da Görülmesi Gereken İlk 10 Yer

Tayland, Asya ülkeleri arasında tarihi, kültürü ve mutfağı ile en çok dikkat çeken ülkelerden biri. Tatillerin en egzotiğini, iklimlerin en tropiğini yaşayabileceğiniz Tayland, çoğu insanın “gidilecek yerler listesinde” ilk sıralarda yer alıyordur hiç şüp . . .

DEVAMINI OKUYUN

Dünyanın Öne Çıkan Tarım ve Hayvancılık Fuarları

37 yıllık uluslararası deneyime sahip H.I.S bünyesinde olan Fuarsepeti, yurt içi ve yurt dışında düzenlenen fuarlar hakkında en güncel bilgileri bulmanızı ve profesyonel fuar desteği almanızı sağlıyor. Şu ana kadar gerçekleştirdiği başarılı fuar organizas . . .

DEVAMINI OKUYUN

Bali’de Tatil Yapmak İçin 11 Sebep

Dünyanın tatil cennetlerinden Bali, dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlıyor. Mistik atmosferi, muhteşem doğası, doğa harikası sahilleri ile eşsiz manzaralar sunan kent, Endonezya'ya bağlı bulunuyor. Ülkenin en turistik adalarından biri olan B . . .

DEVAMINI OKUYUN

İtalya Seyahatinizi Öne Almanızı Sağlayacak 11 Bilgi

Her şehrinde tarih ve sanat barındıran, eğlenceli sahilleri, tasarım binaları ile öne çıkan modanın öncüsü, romantizmin baş şehri İtalya seyahat planlarınızı baştan yaratacak güzellikler sunuyor. Dünya haritasında “çizme” şekline benzetilmesiyle kolaylıkl . . .

DEVAMINI OKUYUN

Qualita Türkiye ile Kapadokya’yı Keşfetmeniz İçin 8 Neden

Bu yazı, Kapadokya ile ilgili olsa da bu muazzam alanı anlatmak için herhangi bir kelimenin yetmeyeceğini aklınızda bulundurarak okumaya başlayın. Ama Kapadokya’yı Qualita Türkiye ile keşfetmeniz için en az Kapadokya kadar eşsiz 8 sebep olduğunu da unutma . . .

DEVAMINI OKUYUN

Vize ve Pasaport Çeşitleri Nelerdir? Ne Anlama Gelirler?

İlk kez yurt dışına çıkacak olanların en çok sorduğu soruların başında "Vize ve pasaport çeşitleri nelerdir? Ne anlama gelirler?" sorusu geliyor. Siz de yurt dışı seyahatinize çıkmadan önce hangi pasaportu alma hakkınız olduğunu ve vize türlerin . . .

DEVAMINI OKUYUN

Dünyanın Öne Çıkan Turizm Fuarları

Yaptığınız en güzel tatili hatırlayın. Her ihtiyacınıza karşılık bulduğunuz, eğlencesinden yemeğine, etkinliklerinden odasındaki havlusuna kadar dört dörtlük olan o tatilinizi nerede yaptığınızı bir düşünün. Peki, nasıl oluyor da turizm sektörü, turistler . . .

DEVAMINI OKUYUN

VIP Seyahatlerinize H.I.S. Türkiye ile Tam Destek

H.I.S Türkiye VIP seyahat hizmeti, seyahatinizi planladığınız andan eve dönüşünüze kadar size baştan sona birinci sınıf seyahat deneyimi sunmak adına sizin için ideal planı özenle tasarlar ve uygular. . . .

DEVAMINI OKUYUN

Kurban Bayramı’nda Tatile Gidebileceğiniz Yurt Dışından 7 Rota

Önümüzdeki Kurban Bayramı, 11 Ağustos Pazar günü başlıyor ve 14 Ağustos Çarşamba günü sona eriyor. Dolayısıyla 5 günlük bir tatil de bizleri bekliyor. 5 gün az değil, şöyle yakın yurt dışı rotaları keşfetmek için oldukça ideal bir süre. Kurban Bayramı’nda . . .

DEVAMINI OKUYUN

Kurban Bayramı’nda Tatile Gidebileceğiniz Türkiye’den 7 Yer

Önümüzdeki Kurban Bayramı, 11 Ağustos Pazar günü başlıyor ve 14 Ağustos Çarşamba günü sona eriyor. Bu da 5 günlük tatil anlamına geliyor. Hal böyle olunca bayram tatilini değerlendirmek ve ülkemizin cennet köşelerini keşfetmek için harika bir fırsat doğmu . . .

DEVAMINI OKUYUN

Neden H.I.S. Türkiye ile Çalışmalısınız?

H.I.S. Türkiye, 2005 yılından itibaren İstanbul, Ankara ve Türkiye ofisine bağlı olan Dubai, Azerbaycan, Katar ve Yunanistan ofisleri ile turizm sektörüne yön veren bir firma olarak hizmetlerine devam ediyor. Dünya genelindeki 550'den fazla ofisiyle en bü . . .

DEVAMINI OKUYUN

Qualita Türkiye ile İstanbul’u Keşfetmeniz İçin 8 Neden

İstanbul, köklü tarihi ve zengin kültürü ile günümüzde tüm dünyanın ilgisini üzerine çeken, çok özel bir şehir. Boğazın ayrı güzellik kattığı kente yönelik farklı seyahat deneyimi yaşamak isteyen bireyler, aradıkları fırsatları H.I.S. Türkiye çatısı altın . . .

DEVAMINI OKUYUN

Türkiye’den Expat Olmak İsteyenlere 7 Tavsiye

“Göç etmek” anlamına gelen “expatriate” kelimesinden türeyen expat, son dönemlerin en ilgi çekici mesleklerinden biri. Kendi ülkesi dışında rotasyona tabi tutulan çok uluslu şirket çalışanı olarak nitelendirilen expat, gittiği ülkede yeni bir hayata başlı . . .

DEVAMINI OKUYUN

Maldivler'e Gitmek İçin 7 Sebep

Mavinin bambaşka bir tonunu gözler önüne seren berrak bir deniz, enfes bir hava, tropik esintiler, bembeyaz kumlar ve egzotik bir atmosfer... Yeryüzünde cenneti temsil eden Maldivler’i anlatmak için sanıyoruz bu kadarı yeterli oluyor. 20 farklı ada zincir . . .

DEVAMINI OKUYUN

SkyHub Nedir? Avantajları Nelerdir?

Tur organizasyonları düzenlemek, acenteler için hem kazançlı hem de oldukça meşakkatli bir süreç anlamına geliyor. Portföyü genişletebilecek özelliklere sahip, her anı keyif dolu tur içerikleri hazırlamak için ciddi anlamda deneyim, iş gücü ve zaman gerek . . .

DEVAMINI OKUYUN

EduGate Nedir? Avantajları Nelerdir?

Günümüzde birçok kişi kapsamlı eğitim programlarına katılmak, farklı bakış açıları edinmek ve yabancı kültürleri tanımak adına yurt dışındaki fırsatları değerlendirmeyi amaçlıyor. Yalnız bu fırsatları araştırırken hangi okulun ne şartlarla öğrenci kabul e . . .

DEVAMINI OKUYUN

Fuar Sepeti Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yoğun katılımın olduğu yerel ve uluslararası fuarlar, firmalar için yeni iş anlaşmaları yapmak ve markalarını geniş kitlelere tanıtmak anlamlarına geliyor. Ancak bu tür organizasyonlar, düzenlendikleri ülke ya da kente bağlı olarak konaklama ve ulaşım gib . . .

DEVAMINI OKUYUN

BizVize Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yurt dışı seyahatiniz için otel rezervasyonunuzu, uçak biletinizi ve tatilde yapılacaklar listenizi hazırladıktan sonra geriye bir tek vize almak kalıyor. Seyahat planlamanın en karmaşık yanı gibi görünse de, vize işlemlerini halletmek sandığınız kadar zo . . .

DEVAMINI OKUYUN

ExpoHIS Nedir? Avantajları Nelerdir?

Tanıtım ve pazarlama aktivitelerine yönelik tüm teknolojik gelişmelere rağmen, fuarlar halen önemlerini korumaya devam ediyor. Firmaların, potansiyel müşterileri ile bire bir iletişim kurma fırsatı yakaladıkları organizasyonlar, birçok avantajı bünyelerin . . .

DEVAMINI OKUYUN

İlgi Çekici Bir Kurumsal Etkinlik İçin 9 Yaratıcı Öneri

Toplantılardan partilere kadar oldukça geniş bir konsepte sahip olan kurumsal etkinlikler, bir şirketin çalışanları, müşterileri ya da iş ortakları için organize edilebilir. Çok sayıda sebepten ötürü kurumsal bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. İlişkilerini . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japon Kültürü ile İlgili Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Japonların oldukça farklı pek çok kültürü var. Belki birkaç tanesini daha önceden duymuş olabilirsiniz ancak bazılarını duyunca şaşıracağınıza eminiz. 150 yılı aşkındır Batı dünyasıyla iç içe olmalarına rağmen hala daha kendilerine has kültürleri mevcut J . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japonya Seyahatiniz Öncesinde Bilmeniz Gereken 7 Şey

Dünyanın en büyüleyici ülkelerinden biri olan Japonya, köklü geleneklerini kusursuz teknolojiyle harmanlayan enteresan bir deneyim sunuyor misafirlerine. Bambaşka bir kültürle tanışacağınız Japonya’da, eşsiz doğa manzaralarına da şahit olacaksınız. Ancak . . .

DEVAMINI OKUYUN

Yaz Mevsiminde Gitmenizi Önerdiğimiz 7 Ülke

Genellikle yazın deniz, kum, güneş üçlüsünden pek uzak kalmak istemediğimiz için, kültür gezilerini hep en sona bırakıyoruz. Halbuki dünya üzerinde deniz, kum ve güneşi es geçebileceğimiz keşfedilesi çok sayıda ülke var. Biz de size bu yazımızda yaz mevsi . . .

DEVAMINI OKUYUN

Amerika Vize Başvurusu Hakkında Merak Edilen Her Şey

Hemen herkesin bildiği “Amerikan Rüyası” mottosunu gerçeğe dönüştüren Amerika seyahati, herkesin hayatında yapması gereken şeylerden biri. Oldukça büyüleyici noktalara ev sahipliği yapan Amerika, hayal edilenin çok ötesinde bir seyahat sunuyor ziyaretçile . . .

DEVAMINI OKUYUN

Schengen Vizesi Başvuru Şartları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Schengen bölgesi olarak bilinen ülkelerden bir veya birkaçına seyahat etmek istediğinizde Schengen Vizesi’ne başvurmanız ve bu başvuruyu yaparken de bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Özellikle turistik amaçlı seyahat ediyorsanız, aşağıda sıraladığı . . .

DEVAMINI OKUYUN

Schengen Vizesi Başvuru Şartları Hakkında Merak Edilen 11 Bilgi

Avrupa seyahatine çıkmadan önce, özellikle Schengen bölgelerinden birine seyahate çıkacaksanız mutlaka Schengen vizesi edinmeniz gerekiyor. Günümüzde 26 Avrupa ülkesinin içerisinde bulunduğu bu bölgeye giriş için, Schengen vizesi sürecine dahil olmalısını . . .

DEVAMINI OKUYUN

İş Seyahatlerinizi Keyifli Hale Getirecek 5 Pratik Bilgi

şiniz sürekli olarak seyahat etmenizi gerektiriyorsa, aslında oldukça yorucu bir hayatınız var demektir. Her defasında valiz hazırlamak, valiz boşaltmak, var olan planları değiştirmek ve yerleşik bir düzende olamama hissi insanı bazen yorabiliyor. . . .

DEVAMINI OKUYUN

Dünyanın En Romantik Şehri Paris’te Görülmesi Gereken İlk 7 Yer

Akşamı ayrı, gündüzü ayrı güzel Paris’in. Öyle ya, onca şarkıya, filme, kitaba ilham vermiş, konu olmuş bir şehirden bahsediyoruz. Fransa’nın başkenti, aynı zaman gözbebeği Paris, Avrupa’da mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri. Bununla birlikte şöyl . . .

DEVAMINI OKUYUN

Mice Nedir? Mice Firmaları Nasıl Hizmet Sağlar?

Ülkemizde daha çok kongre turizmi olarak bilinen Mice, “Meeting, Incentives, Conferences, Exhibitions” kelimelerinin baş harflerinden elde edilmiş bir terim. Mice sektörünün hedef kitlesini kurumsal müşteriler ile beyaz yakalı çalışanlar oluşturuyor. . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japonların İş Disiplininin 6 Maddede Özeti

Japonların iş disiplini, dünyadaki diğer ülkelere göre oldukça farklı bakış açılarına sahip. Birkaç farklı iş modelini kendi kültürleri ile birleştiren Japonlar, mükemmel iş stratejileri ile çok sayıda iş adamına da ilham kaynağı oluyor. Öyle ki, Japonlar . . .

DEVAMINI OKUYUN

Dünyanın En Büyük 8. Seyahat Acentesi

1980 yılında Hideo Sawada tarafından Tokyo’da kurulan H.I.S Turizm, hızlı bir şekilde gelişim göstererek geniş bir coğrafyaya yayıldı ve bugün geldiğimiz noktada 70 ülkede 17.000’den fazla çalışanı ile dünyanın 8. seyahat acentesi olarak ticari hayatına d . . .

DEVAMINI OKUYUN

Türkiye’nin İlk 10 Tur Operatöründen Biri

2005 yılından itibaren Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan H.I.S Turizm, İstanbul, Ankara ve Türkiye ofislerine bağlı olan İran, Yunanistan, Azerbaycan, Katar ve Dubai ofisleri ile turizm sektöründe hizmet veriyor. . . .

DEVAMINI OKUYUN

2019 Fuarları Hakkında Merak Edilen Her Şey

Marka bilinci oluşturmanın ve belirli bir hedef kitleye ulaşmanın en etkili yoludur fuarlar. . . .

DEVAMINI OKUYUN