HIS Blog

Dünyada 554+ ofisiyle her gün daha iyisi için çalışan HIS Travel ve HIS ailesinden haberdar olun.

2020 Tokyo Olimpiyatları: Hızlandırılmış Tokyo Rehberi

2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Elemeleri final maçında Almanya’ya karşı gösterdiği 3-0’lık performansı ile olimpiyatlara katılmaya hak kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Türkiye’nin gururu oldu. Olimpiyat oyunları hakkında merak edilenleri ve olimpiyatl . . .

DEVAMINI OKUYUN

Samsun’da Ne Yenir? Birbirinden Lezzetli 10 Samsun Yemeği

Samsun yemyeşil doğasıyla, masmavi deniziyle en popüler şehirlerden biri. Özellikle bir taraftan kıyı şehri olması ve bir taraftan da iç kesime yakın olmasıyla birlikte Samsun mutfağı çeşitlilik bakımından oldukça zengindir. Eğer Samsun’da ne yenir diye m . . .

DEVAMINI OKUYUN

Şehirde Sakinlik: İstanbul’un Parkları

İstanbul gibi büyük bir metropolde sakinlik ve huzur arayanlar için birçok park mevcut. Tarihi ve kültürel zenginliğiyle bilinen İstanbul’da; Emirgan Korosu, Atatürk Arboretumu gibi doğal parkların yanı sıra Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Maçka Parkı gibi pa . . .

DEVAMINI OKUYUN

Freelance Çalışanlar İçin Seyahat Çözümleri

Gelişen teknolojinin ve bilişim altyapılarının etkisiyle freelance çalışan oranları tüm dünyada her geçen gün artış gösteriyor. Şimdiden iş gücünün önemli ve büyük bir bölümünü oluşturan freelance çalışanların, önümüzdeki 10 yılda iş gücünün yarısından fa . . .

DEVAMINI OKUYUN

Digital Nomad Dostu Ülkeler

Digital nomad yani dijital göçebelik, son yılların popüler çalışma biçimleri arasında yer alıyor. Küreselleşen dünyada, dijital ortamda yapılabilen işlerin yayılmasıyla beraber oldukça büyük bir kitlenin tercih ettiği dijital göçebelik için son derece key . . .

DEVAMINI OKUYUN

Z Kuşağı Seyahat Trendi: Dijital Müzeler

Teknolojinin her geçen gün biraz daha gelişmesi, sanatın ve müzecilik anlayışının da dijital evrenle harmanlanmasını beraberinde getiriyor. Teknolojiyle iç içe doğan ve dünyaya önceki jenerasyonlardan farklı bir gözle bakan Z kuşağı ise tüm alanlarda oldu . . .

DEVAMINI OKUYUN

2020 Seyahat Trendleri Neler Olacak?

Dünyanın her geçen gün değişmesi, yepyeni seyahat trendlerinin ortaya çıkmasına da olanak tanıyor. Her sene farklı seyahat trendleri gündeme gelirken turizm ve seyahat aşıkları ise bu rotalarını bu trendlere göre belirleyerek en popüler akımlara uyum sağl . . .

DEVAMINI OKUYUN

Geleneksel 10 İspanyol Yemeği

İspanyol geleneksel mutfağı dünyaca ünlü. İspanyol yemekleri bilinenin aksine acı ya da soslu değil. İspanyol mutfağında ağırlıklı olarak deniz ürünleri, jamon, badem, domates gibi ürünler kullanılıyor. Eğer yolunuz İspanya’ya düşerse ve İspanyol yemekler . . .

DEVAMINI OKUYUN

Madrid Gezisi İçin 10 Keşif Noktası

İlk kez Madrid’e gidecekler için birçok gezilecek yer olsa da bu şehrin olmazsa olmazlarının yeriayrı. Madrid gezilecek yerler açısından birçok güzel keşif durağını barındırıyor. İspanyol kültürünü doyasıya yaşayabileceğiniz ve dünyanın en güzel başkentle . . .

DEVAMINI OKUYUN

Tarihi Sultanahmet Meydanı ve Çevresinde Görmeniz Gereken 15 Yer

Sultanahmet Meydanı ve çevresi İstanbul’un yerli ve yabancı turist çekmesi bakımından en önemli noktalarından biri. Tarihi Sultanahmet Meydanı ve çevresi müzeleri, meydanı, sarnıcı, dikilitaşı, ve sarayıyla çok sayıda gezilip görülmesi gereken unsurlar iç . . .

DEVAMINI OKUYUN