2020 Resmi tatil günleri

Özellikle beyaz yakalı çalışanların ve ilkokuldan üniversiteye kadar geniş bir yelpazedeki öğrencilerin yakından takip ettiği resmi tatil günleri için kimi zaman bir sene öncesinden planlamalar yapılmaya başlanıyor. Dini ve milli bayramlar temsil ettikleri değerler ile coşkulu bir heyecan verirken aynı zamanda keyifle geçecek tatil günlerinin de habercisi oluyor.

Bilhassa bu günler hafta ortasında başlıyor ve hafta sonu ile birleştirilebilir duruma geliyor ise neşe ikiye katlanıyor. Tabii ki bu durumun tersi olarak başlangıcı cuma gününe ya da hafta sonu günlerinden birine denk gelen bayramlar ise içte küçük bir burukluk yaratıyor. Etkin bir takvim oluşturabilmek ve doğru seyahat planları yapabilmek adına şimdiden 2020 yılı resmi tatil günlerini araştırıp incelemek gerekiyor. Beyaz yakalılar için bir küçük bilgi; bu sene resmi yıllık izin kullanımı ile yıl içinde toplamda yaklaşık bir buçuk aya yaklaşan tatil günleri ufukta gözüküyor.

Yılbaşı Tatili

2020 yılının ilk tatil günü için uzun bir süre beklemeye gerek yok. Yılın dönümü ile ilk tatil 1 Ocak Çarşamba günü olarak yerini alıyor. Hafta ortasına denk gelen bu günü hafta sonu ile birleştirmeyi düşünürseniz 30 ve 31 Aralık tarihlerine denk gelen günlerde yıllık izninizden kullanarak toplamda 5 gün sürecek keyifli bir tatil programı oluşturabilirsiniz. Kendine hayran bırakan yılbaşı ışıkları ile Viyana’da keyifli bir kutlamanın parçası olabilir ya da yurt içinde kalmayı tercih ederseniz kış tatillerinin vazgeçilmezi Uludağ’da benzersiz eğlencenin tadını çıkarabilirsin.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

2020 yılı takviminde, büyüklerin de adeta çocuklar gibi şen olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hafta ortasını da biraz geçerek perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü izin alarak tam 4 günlük bir fırsat yaratmak ve baharı neşeyle karşılamak mümkün oluyor. Bu dönemde en çok tercih edilen rotalar yurt içinde, güzel atlar ülkesi olarak da bilinen Kapadokya, Türkiye’nin badem şehri olarak bilinen Datça ve Ege’nin incisi Ayvalık olarak sıralanıyor. Yurt dışında dört günlük bir kaçamak yapmayı dileyenlere ise vize yoğunluğu da olmadan Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk ya da Bosna Hersek rotalarından biri baharın tadını yerinde çıkarmak için en çok tercih edilen alternatif ülkeler olarak görülüyor.

1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü

Bu yıl takvimler 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü’nde cuma gününü gösteriyor. Hafta sonu ile beraber toplam 3 günlük kısa bir tatil ihtimali ortaya çıkıyor. Yaz aylarının yoğun sıcağı gelmeden bahar keyfinin tam sürüleceği bu dönemde UNESO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Şanlıurfa’da bulunan Göbeklitepe ziyaret edilebilir.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 2020 yılı takviminde salı günü olarak görünüyor. Hafta sonuyla birleştirerek 4 günlük bir tatil programı için 18 Mayıs Pazartesi günü izin kullanmayı düşünebilirsiniz. Yeni noktalar keşfetmek, yoğun iş temposuna biraz olsun ara vermek için ortaya çıkan bu güzel fırsatı iyi değerlendirebilir, Abant, Mengen ya da Ürgüp’te doğal güzelliklerin içinde kendinizi de yeniden keşfedebilirsiniz.

Ramazan Bayramı

Büyük küçük herkesin heyecanla beklediği 2020 Ramazan Bayramı hangi gün? 2020 Ramazan Bayramı, arefe günü takvimlerde 23 Mayıs Cumartesi gününe denk geliyor. 24 Mayıs Pazar, Ramazan Bayramı'nın birinci günü, 26 Mayıs Salı ise bayramın son günü olarak sıralanıyor. Şu an için bu günlerin resmi bir şekilde birleştirildiği görülmüyor. Toplamda bu dönem için 3 günlük izin alınarak 9 günü bulan uzun bir tatil dönemi yaratılabilir. Asya veya Amerika gibi uzaklıklardaki ülkelere seyahat edilebilir.

15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma Günü

15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma Günü, 2020 yılı takviminde çarşamba gününü gösteriyor. Yazın gölgede bile yakıcı olmaya başladığı bu tarihlerde iki günlük izin kullanımı ile toplam 5 gün sürecek Ege ya da Akdeniz bölgelerinde tatil planları yapılabilir yahut Avrupa ülkeleri de tercih edilebilir.

Kurban Bayramı

Peki 2020 Kurban Bayramı Hangi Gün? 2020 Kurban Bayramı, arefe günü 30 Temmuz Perşembe günü olarak gözüküyor. Kurban Bayramı'nın birinci günü 31 Temmuz Cuma, bayramın son günü ise 3 Ağustos Pazartesi günü olarak sıralanıyor. Bu bayram dönemi için arefe günü yarım gün izin alarak 5 gün süren keyifli turlara katılabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı, 2020 yılı takviminde pazar gününe denk geliyor. Hafta sonu için iki günlük tatil planları yapabileceğiniz gibi dilediğiniz takdirde şenlik içinde geçen Zafer Bayramı kutlamalarının da bir parçası olabilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 2020 yılı takviminde perşembe günü olarak gözüküyor. 30 Ekim Cuma günü için izin alarak toplamda 4 gün sürecek keyifli bir sonbahar tatili planlayabilirsiniz. Bu dönemde yavaş şehir olarak bilinen Köyceğiz’i tercih edebilirsiniz.


Etiketler: 2020-resmi-tatil-gunleri

Diğer Bloglarımız

Kasımda Roma Başkadır

Dünyada en çok merak edilen ve görülmek istenilen destinasyonlardan biri olan Roma, tarihin en büyük medeniyetlerinin kurulduğu İtalya’nın başkenti olmakla birlikte en önemli turizm merkezlerinden de biri olarak her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği ya . . .

DEVAMINI OKUYUN

29 Ekim Tatilinde Gidilecek 10 İdeal Yer

Bu yıl salı gününe denk gelen 29 Ekim tatili, tempolu şehir yaşamından kısa süre de olsa uzaklaşıp biraz olsun dinlenme ve tazelenme fırsatı yakalamak isteyenleri şimdiden harekete geçirdi. 29 Ekim’de gidilecek yerler için şimdiden planlar yapılmaya başla . . .

DEVAMINI OKUYUN