Bağ Oteli Konsepti Nedir? Türkiye’de Öne Çıkan Bağ Otelleri

Bağ Oteli Konsepti Nedir? Türkiye’de Öne Çıkan Bağ Otelleri

Alışageldik tatil konseptinin dışına çıkmak isteyenlerin son yıllarda sıklıkla tercih ettiği bağ evlerinde dopdolu bir deneyim bekliyor. Bağın ortasında konumlanan bağ evlerinde özel tadımların yanı sıra özel geziler ve etkinlikler gittikçe daha fazla kişinin dikkatini çekiyor. Bağ oteli konseptini merak ediyor ev ülkemizde öne çıkan bağ otellerini merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız içeriğimize buyurun…

Bağ Oteli Konsepti Nedir?

Yemyeşil bir doğanın ortasına kurulan, sade detayları ile doğal güzellikleri ön plana çıkaran bağ evleri farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenleri davet ediyor. En lezzetli üzümlerin yetiştiği bağlarımız, ülkemizi şarap turizmi açısından da zengin bir konuma taşıyor. Yıllar öncesinde üzüm ve şarap üretiminin olduğu yerler barınma alanları olarak kullanılırken günümüzde birer butik bağ oteline dönüşerek turizme katkı sağlayan kompleks konumundalar. Bağ evleri sınırları içinde butik otel, restoran, bağ gezileri, özel sunum ve tadımlar, mahzen deneyimleri ve aktivite alanları gibi çok yönlü hizmet sunuyorlar. Hem meraklıları hem de farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenleri bekleyen bağ evleri aynı zamanda oldukça romantik bir tatil de sunuyor.

Barbaros Bağ Evi - Tekirdağ

Trakya Bağ Rotası’nın en çok tercih edilen noktalarından birisi olan Barbaros Bağ Evi, ismini bulunduğu kasabadan alıyor. 230 dönümlük bir alanda bulunan Barbare Bağları’nın içinde yer alan işletme, bağ manzarasını kucaklıyor. Mimari detaylarında sadeliği tercih eden Barbaros Dağ Evi, bağ konseptini yansıtan dekoratif ögeleriyle size unutamayacağınız bir tatil sunuyor.

Dessera Bağ Evi, Kırklareli

Kırklareli’nin Ahmetçe Köyü’nde bulunan Dessara Bağ Evi, 200 dönümlük alana yayılan Vino Dessera Bağları içinde konumlanıyor. Bağ manzarasına karşı 18 odası olan otel doğayla uyumlu bir stile sahip. Dinginleşmek, huzur bulmak, Vino Dessera’nın leziz şaraplarını tatmak, uzun doğa yürüyüşleri yapmak isterseniz Dessera Bağ Evi’ni keşfedebilirsiniz.

Bakucha Vineyard Hotel - Kırklareli

Görkemli Istıranca Dağları’nın eteklerinde 200 hektarlık bir alana kurulan Bakucha Vineyard Hotel, Arcadia Bağları’nın yanı sıra bostanlar, meşe koruları ve meyve bahçeleri ile misafirlerine unutulmaz bir tatil sunuyor. Arcadia Bağları, cumhuriyet döneminde kurulan ilk ve en büyük bağlarından birisi olma özelliğine sahip. Burada Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Papaskarası, Pinot Gris, Cabernet Franc, Sauvignon Gris, Öküzgözü, Merlot, Narince gibi oldukça zengin bir üzüm çeşitliliği bulunuyor. Bağın ortasında bulunan Bakucha Vineyard Hotel ise her biri özel teraslı suite’i ile konuklarına kendilerini oldukça özel hissettiriyor.

Hotel Caeli – Çanakkale

Trakya Bağ Rotası’nın en kıymetli bağ otellerinden birisi olan Hotel Caeli Eceabat’ta konumlanıyor. Sizi tabiatla sıkı sıkı kucaklayan Caeli, Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini de yanına alarak Porta Caeli bağlarının ortasına açılıyor. Gözlerden uzakta yenilenmek, lezzetli yemekler yemek ve tadım yapmak isterseniz size önerebileceğimiz destinasyonlardan birisi olan Hotel Caeli’de 1 tower suite, 5 suite ve 15 deluxe odanın yanı sıra Spa Caeli by Caudalie hizmeti de bulunuyor. Bağ ve gölet manzarasının ortasındaki Caeli Çiftliği ve Caeli Ekolojik bahçesinden gelen yöresel ve organik ürünlerle lezzetli bir kahvaltı yapabilir, ardından dünyaca ünlü sanatçılara ait sanat eserlerini gezebilir, Caeli Şaraphanesi’nde tadım deneyimi yaşayarak harika bir gün geçirebilirsiniz.

Bengodi - Çanakkale

Çanakkale’nin en güzel yerlerinden birisi olan Eceabat’ta konumlanan Bengodi, doğal taş kaplama binası ve asmalı avlu çevresindeki 20 odası ile oldukça dikkat çekici bir bağ oteli. Burada şarap bağlarını, gurme restoranı ve mahzeni keşfederken oldukça keyifli vakit geçireceğinizi düşünüyoruz. Avrupa’da ilk ve tek olan şarap müzesi Asmadan Müze’yi gezebilir, mühendisler eşliğinde Asmadan Winery’de bağ turlarına katılıp özel tadım yapabilir ve yıllanmış şarap fıçılarının sergilendiği mahzeni keşfedebilirsiniz. Bunların yanı sıra özel mutfağı ve spa hizmeti ile konuklarını oldukça özel hissettiriyor.

Talay Bağları Konuk Evi - Bozcaada

Geçmişi günümüzden yüzyıllar geriye dayanan Talay Bağları’nın hikayesi oldukça sıcak. 17. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu döneminde Bozcaada’ya yerleşen ilk Müslüman-Türk ailelerden olan Talay Ailesi’nin son kuşağı 45 yıllık bağ evini restore ederek 4 odalı keyif dolu bir konuk evine çevirmişler. Birbirinden bağımsız odaların her birinin kapıları bağ yoluna çıkıyor. Burada bağın keyfini çıkarabilir, tadımlara katılabilir, bisikletinizle adayı turlayabilirsiniz.

Urla Bağ Evi - İzmir

Rotanızı Urla’nın Yağcılar Köyü’ne çevirdiğinizde burada sizi yemyeşil bir alana kurulan Urla Bağ Evi bekliyor. Otel konaklamalarınızda minimalist bir tarzdan hoşlanıyorsanız bu bağ evi tam size göre! Taş bina içinde yer alan 6 odası doğal dokularla restore edilmiş. Damağınızı şenlendirecek lezzetler, Urla Bağ Yolu üreticilerinin şaraplarından yapacağınız tadımlarla oldukça keyifli bir tatil geçireceksiniz.

2 Rooms - Urla

İsmiyle benzer özellik gösteren 2 Rooms Hotel’de tablo görünümüne sahip bağların hemen ardında iki oda bulunuyor. Kendine has bir dokuya sahip Urla’nın keyifli işletmelerinden birisi olan 2 Rooms Hotel rafine ve sade bir tarza sahip. Gözünüzü açar açmaz doğayla kucaklaşmak isterseniz doğanın en harika köşelerinden birisi burada sizi bekliyor.

Sunolus Bağ Evi - Kayseri

Kapadokya bağ ortasında hem huzurlu bir tatil hem de lezzetli tadımlar yapmaya ne dersiniz? Sunolus Bağ Evi, çiftlik konseptine sahip dokusuyla muhteşem bir butik bağ evi deneyimi sunuyor. 2500 dönümlük bir alanda yer alan işletme organik tarım ile sürdürülebilir bir çiftlik modelini uyguluyor. Burada leziz şarapların yanı sıra burada yetişen ürünlerden üretilen salça, pekmez, erişte, bulgur, reçel, tarhana, buğday, köfte ve cevizli sucuk da bulunuyor. Doğayla iç içe geçireceğiniz birkaç günde çiftlik yaşamını tecrübe edebilir, doğa yürüyüşüne katılabilir ya da yoga yapabilirsiniz.

Eskibağlar Boutique Hotel – Elazığ

Elazığ’ın eski dönem mimarisinden esinlenerek tasarlanmış olan Eskibağlar Boutique Hotel’de doğayla baş başka eşsiz bir deneyim fırsatı yakalayabilirsiniz. Üzüm bağlarının yanında konumlanan otel otantik mimarisi ve eşsiz manzarasıyla keyifli bir tatil vadediyor. Otelde havuz ve hamam hizmetlerinin yanı sıra bağ oteli konseptine uygun şekilde yöresel ürünler satış merkezi ile tadım odası da yer alıyor.

Yorum (0)
Yorum Bırak