Bir An Önce Asya’yı Keşfetmeniz İçin 11 Neden

Bir An Önce Asya’yı Keşfetmeniz İçin 11 Neden

Dünyanın en otantik kıtalarından biri olan Asya, her anlamda oldukça farklı deneyimler sunuyor. Asya’ya seyahat etmek, diğer yerlere seyahat etmek gibi değil. Burada zaman geçirdikçe turist olmaktan çıkıp oranın yerlisiymiş gibi hissetmeye başlıyorsunuz. Elbette ki Asya’yı keşfetmeniz için bundan çok daha fazla nedeniniz var.

1- Yıl Boyu Yaz Mevsimi

Asya’nın pek çok ülkesinde, özellikle Güneydoğu Asya’da hava her zaman sıcak ve yıl boyu yaz mevsimi yaşanıyor. Düşük sezon dedikleri zaman diliminde bile havalar hiç soğumuyor, sadece Muson yağmurları biraz daha fazla oluyor, o kadar. Dilediğiniz zaman yaz mevsimini yaşamak için Asya’ya seyahat edebilirsiniz.


2- Uygun Fiyatlar

Uçak biletini saymazsak, Asya’da tatil yapmak Türkiye’de ya da Avrupa’da tatil yapmaktan çok daha ucuz. Yemeklerden konaklamaya, masajlardan aktivitelere kadar her şey çok ucuz ve açıkçası biz Asya’nın bu yönünü gerçekten çok seviyoruz. 

3- Muhteşem Bir Doğa

Asya’nın neresine giderseniz gidin, her yerde muhteşem bir doğanın sizi beklediğini bilmenizi isteriz. Ormanları, şelaleleri, yeryüzü cenneti adaları ile Asya, efsane doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Sadece karada değil, su altı dünyası da apayrı güzellikler sunuyor. 

4- Gece Hayatı Çok Renkli

Asya ülkelerinin çoğunda geceler oldukça renkli geçiyor. Gece hayatının yanı sıra, bir de gece pazarı dediğimiz bir kültür var burada. Leziz yemekler, hediyelik eşyalar ve harika bir kalabalık… Asya, geceleriyle de bir başka güzel.

5- Farklı Bir Mutfak Deneyimi

Sokak lezzetleri dendi mi akla gelen ilk coğrafyalardan biri de Asya. Özellikle yeni lezzetler keşfetmek isteyenler için Asya gerçekten de biçilmiş kaftan. Meyvelerden sebzelere, baharatlı yemeklerden farklı içeceklere kadar Asya’da sizi bambaşka bir mutfak deneyimi bekliyor.

6- Maceraperest İnsanlarla Tanışma Fırsatı

Asya, genel olarak turist değil de gezginler tarafından ziyaret edilen bir yer. Dolayısıyla yeni maceralara atılmış harika insanlarla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz burada. Emin olun, Asya’da tanışacağınız kişilerle kuracağınız arkadaşlıklar hayatınızda kalıcı olacaktır.

7- Şaşırtıcı Bir Kültür

Dünyanın en ilginç geleneklerine ev sahipliği yapan Asya, oldukça şaşırtıcı kültürler barındırıyor içerisinde. Hint, Arap, Batı, Çin, vs. gibi çok sayıda kültürden etkilenmiş bir yer olan Asya’da, sanat eserleri bile bu anlamda oldukça dikkat çekici. Bunun yanı sıra müzik ve danslarıyla da oldukça kendine has bir tarzı olduğunu söyleyebiliriz.

8- Hayatınızın En İyi Masajı

İddia ediyoruz, hiçbir ülkede bu kadar ucuza bu kadar başarılı bir SPA deneyimi yaşamamışsınızdır. Bali, Tayland, Kamboçya, Vietnam, hangisine giderseniz gidin eşsiz bir masaj deneyimi sizi bekliyor olacak. Ayrıca SPA dekorasyonları da göze bir hayli hitap ediyor diyebiliriz. Üzerine bir de çay ya da meyve suyu ikramları ile rahatlamamak işten bile değil.

9- Farklı Hayvanlarla Tanışma Fırsatı

Asya, oldukça ilginç hayvanlara da ev sahipliği yapıyor. Komik maymunlar, güzeller güzeli kelebekleri ve elbette ki su altındaki eşsiz balıklar. Doğayı yakından tanımak için Asya’yı tercih edebilirsiniz.


10- Zinde Bir Seyahat

Asya’ya yapacağınız seyahat sizi oldukça zinde tutacaktır. Zira doğanın içinde pek çok aktivite yapmış olacaksınız. Ormanlarda yürüyecek, şnorkelle dalış yapacak, bisiklete binecek ve daha pek çok eğlenceli aktiviteyle buluşacaksınız. Bu da size mükemmel bir zindelik katmış olacak.

11- Ucuz Alışveriş Fırsatı

Asya, bu anlamda dünyanın en avantajlı bölgelerinden biri. Tüm büyük şehirlerde çok güzel alışveriş merkezleri var. Ayrıca sokaklardaki küçük dükkanlarda ya da stantlarda da harika şeyler bulabiliyorsunuz. 

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Hindistan'ı Keşfetmeniz İçin 11 Sebep

Endonezya Hakkında 10 Şaşırtıcı Bilgi

Güneydoğu Asya’nın Egzotik Ülkesi Kamboçya’da Görülmesi Gereken İlk 8 Yer

Yorum (0)
Yorum Bırak