Bir An Önce Görmek İsteyeceğiniz Japonya’nın Şehirleri

Bir An Önce Görmek İsteyeceğiniz Japonya’nın Şehirleri

Son zamanlarda sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanından turist akınına uğrayan Japonya, gerçekten de bu aralar pek bir popüler oldu. Birbirinden harika şehirleri, şaşırtıcı güzellikteki tapınakları ve enfes sokak lezzetleri ile Japonya, inanılmaz çeşitlilikte bir seyahat deneyimi yaşatıyor gidenlere. Modern yaşam tarzını eski gelenekler ile harmanlayan Japonya, bu yönüyle oldukça ilham verici bir yolculuğa hazırlıyor ziyaretçilerini. 

1 – Kyoto


En sevilen Japonya şehirlerinden biri olan Kyoto, ikonik tapınakları, türbeleri, sarayları, bahçeleri ve dünyaca ünlü bambu ormanları ile kutsal bir şehir olarak nitelendiriliyor. Özellikle Kyoto’da zaman geçirirken fotoğraflarda görüp de aşık olduğumuz bambu ormanlarını mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

2 – Tokyo


Japonya’nın başkenti Tokyo, her daim hareketli ve ışıl ışıl olmasıyla adeta dünya şehri unvanını hak ediyor diyebiliriz. En güzel Japonya şehirlerinden Tokyo’da ülkenin meşhur sokak lezzetlerini deneyimlemeyi, Shibuya Geçidi’ndeki kalabalığa karışmayı, Harajuku’da alışveriş yapmayı ihmal etmeyin deriz.

Tokyo hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz Japonya'nın Mega Kenti: Tokyo içeriğimizi inceleyebilirsiniz. 

3 – Osaka


Japonya şehirleri arasında belki de en eğlenceli şehir Osaka. Japonya’daki Universal Studios’a ev sahipliği yapan Osaka, gösterişli reklam panoları, birbirinden kaliteli restoranları ve mağazaları ile hayranlık uyandıran bir şehir.

Japonya’nın Şehirlerini Tanıyalım: Osaka içeriğimizi inceleyebilirsiniz. 

4 – Hakone


Japonya’nın doğasıyla büyüleyen şehirlerinden biri olan Hakone’nin en büyüleyici yanı, hiç şüphesiz arkasından yükselen Fuji Dağı manzarası. Bir hayli bakımlı yürüyüş parkurlarına ev sahipliği yapan Hakone’ye geldiğinizde çarpıcı güzellikte bir krater gölü olan Ashinoko Gölü’nü ve gölün sonundaki Hakone Tapınağı’nı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

5 – Kobe


Japonya seyahatinizin belki de en lezzetli duraklarından biri olabilir Kobe. Zira o sıklıkla duyduğumuz ve dünyanın en pahalı eti olarak aksettirilen meşhur Kobe etinin toprakları burası. Kobe eti dışında çeşitli aktivite olanakları, mağazaları, restoranları ve nefis manzaralarıyla Kobe, oldukça farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir yer.

6 – Nara


Japonya şehirleri en fazla Budist göreceğiniz yerlerinden biri olabilir Nara. 8. yüzyıldan kalma sanat eserleri ve kültürel hazinesi ile Nara, Japonya’nın bu anlamdaki en önemli şehirlerinden biri. Günümüzde büyüleyici ve huzurlu bir atmosferin hakim olduğu Nara’da; devasa Buda heykelini, Todai-ji Tapınağı’nı, bir Şinto tapınağı olan Kasuga-taisha Tapınağı’nı ve içerisinde bir müze de bulunan Nara Parkı’nı görebilirsiniz.

7 – Sapporo


Heyecan ve macera arayanlar için en ideal Japonya şehirlerinden biri olan Sapporo, aslında bir dağ şehri. Buz heykeli festivalleri, kayak ve snowboard yarışmaları ile Sapporo, kayakseverler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor. Sapporo’yo geldiğinizde, şehrin ünlü bira müzesini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Enfes biralar tadabileceğiniz müze, biranın tarihine de ışık tutuyor.

8 – Kamakura


Japonya’daki büyük şehirlerin aksine Kamakura kargaşadan oldukça uzak bir şehir. Oldukça huzurlu bir atmosferin hakim olduğu şehir, tapınakları, bambu ormanları ve sörfçülerin uğrak noktası Yuigahama Plajı ile bilinen şehirde, Kotoku-in Tapınağı’nı görmeyi ise ihmal etmeyin.

Yorum (0)
Yorum Bırak