İş Seyahatlerinize Güvenle Çıkın: Doğru Kurumsal Seyahat Firması Nasıl Seçilir?

İş Seyahatlerinize Güvenle Çıkın: Doğru Kurumsal Seyahat Firması Nasıl Seçilir?

Günümüzde büyük ve orta ölçekli şirketlerin kurumsal seyahat organizasyonlarına ihtiyacı var. Şirketlerin sürekli olarak yeni müşteriler kazanması ve müşterileriyle başarılı ilişkiler kurabilmeleri için günümüzde doğru bir kurumsal seyahat planlaması kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. Kusursuz bir iş seyahatine giden yolun, akılcı çözümlere dayalı, kullanımı kolay seyahat yönetim operasyonuna bağlı olduğu hakkında tüm profesyoneller de fikir birliği içerisinde. Peki ihtiyaçlarınıza en uygun profesyonel kurumsal seyahat firmasını nasıl seçebilirsiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? Gelin madde madde incelediğimiz başlıklarımızla beraber inceleyelim. Hazırsanız başlıyoruz.

Güvenilir Bir Kurumsal Seyahat Şirketi Uygulanabilir İçgörülere Sahip Olmalıdır

Profesyonel bir kurumsal seyahat şirketi, iş seyahatlerinizi A’dan Z’ye planlamalı ve en iyi şekilde organize edebilmelidir. Hizmet alırken 7/24 iletişim, güvenli seyahat ve maliyet tasarrufu yanı sıra şirketin uygulanabilir içgörülerinde de faydalanmanız kusursuz bir iş seyahati yapmanın yollarından bir tanesidir. Bir seyahat yönetim şirketinde aranacak nitelikleri belirlemek oldukça önemlidir. HIS Travel olarak bir kurumsal seyahat şirketinde olması gereken bazı önemli maddeleri listeleyerek şöyle derledik:

Güvenlik

 • Global tutarlılık ve güvenlik
 • Dünya çapında organizasyon kabiliyeti
 • Gizlilik ve koruma içeren teknoloji
 • En katı veri ve gizlilik standartlarını ve bağlayıcı kurumsal kurallar altında işleyen bir hizmet
 • Yerleşik gizlilik korumasına sahip teknoloji; şeffaf gizlilik maddeleri

Organizasyon

 • Risk anında yolcunun lokasayonunu gösteren teknolojiye sahip donanımlar
 • Vize ve pasaport hizmetleri dahil olmak üzere premium yolcu özeni
 • Özelleştirilmiş müşteri hizmetleri
 • İhtiyaçlara uygun özelleştirilmiş satın alma
 • Daha detaylı içerik için kişiselleştirilmiş raporlama
 • Anında erişebilen seyahat danışmanları tarafından canlı 7/24 yardım

İletişim

 • Tek kanaldan çoklu iletişim
 • Belirlenen şartlar içerisinde rezervasyon işlemeni arttıracak seyahat tavsiyesi uygulaması
 • Yolcunun belirlenen politika / poliçe dışında rezervasyon yapması halinde yöneticileri bilgilendirecek araç
 • Fiyat düşüşlerini takip edip daha düşük fiyatlar bulunması halinde yeniden rezervasyon işlemi gerçekleştiren araçlar
 • Tasarruf olanaklarını gösteren panel
 • Seyahat programı etkinliğini görüntülemek için analiz yetkinliği

Global Bağlantılar

 • Dünya çapında havayolu, otel ve transferlerde indirimler
 • Uçuşlarda gecikme ve iptal yaşanması durumunda proaktif yeniden rezervasyon desteği
 • Firmaya özel yurt dışı fuar organizasyonları ve özel iş gezileri

Sunduklarımız: HIS Travel olarak, iş seyahatinin karmaşıklıklarını basitleştirmek, tasarruf ve memnuniyeti artırmak ve tüm şirketleri hedeflerine doğru taşımak için seyahat ve satın alma liderleriyle ortaklık yapıyoruz. Kısacası, müşterilerimizin verimli seyahat etmelerine ve seyahatin bir adım ötesinde özel bir his yaşamalarına yardımcı oluyoruz. Bunu 60'dan fazla ülkede, 500 ofis ve yaklaşık 16.000 kararlı ve deneyimli çalışan ile gerçekleştiriyoruz. 7.3 milyar dolar ciro ve global gücümüzle sektörde tutarlı iş ortaklıkları kurma oranımızı koruyoruz.


Doğru Kurumsal Seyahatin İlk Adımı: Tasarruf ve Maliyet Yönetimi Planlaması

İhtiyaçlarınız için uygun bir kurumsal seyahat şirketi seçmek maliyetten tasarruf etmenizin yanı sıra, kurumsal seyahat ve etkinliklerinizi de ölçümleme ve analiz etmenize olanak sağlar. Peki şirket seçerken ihtiyaçlarınızı belirlemek için öncelikle hangi sorular listenizde olmalıdır?

 • Doğru tedarikçilerle çalıştığınızdan emin misiniz?
 • Çalışanlarınızın bu tedarikçilerden gerçekten yararlanıyor mu?
 • Her zaman en iyi teklifi aldığınızı düşünüyor musunuz?
 • İş seyahatlerinizde yapacağınız rezervasyonlar genelde son dakika mı oluyor?
 • Anlaşmalı kurumlar ile ne kadar iş birliği içerisindesiniz?
 • Düzenli raporlamalar ile maliyet tablonuza erişim sağlıyor musunuz?

Bilinmesi Gerekenler: Odağında kurumsal seyahat olan bir firmadan hizmet alarak tasarruf edebilir ve bütçenizi dengeli kullanabilirsiniz. Bu sayede doğru iş seyahati planlar, ihtiyacınıza uygun bilet ve otel rezervasyonu yapar ve tüm seyahat işlemlerinizi şirketin global ağı sayesinde uygun maliyetlerle gerçekleştirirsiniz.

Sunduklarımız: Başladığı andan itibaren son güne kadar yoğun ve yorucu bir şekilde gerçekleşen iş seyahatleriniz, tüm sürecin seyahatinize uygun olarak planlaması yapıldığı takdirde kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Seyahatlerinizde yapılması gerekenleri sizler için önceden planlama, kontrol ve deneyim süreçleri ortaya koyma konusunda kolaylık sağlayan HIS Travel ile eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilir, dahası maliyetten tasarruf edebilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: İstanbul Aydın Üniversitesi Seyahat Tasarruf Programı ile İş Seyahatlerinde Nasıl Tasarruf Sağladı?

Seyahat Tercihlerine Erişebilen Seyahat Danışmanları Tarafından Canlı 7/24 Yardım Hizmeti

Yıl içinde sayısız iş seyahati mi gerçekleştiriyorsunuz? Ve bu yoğunluk içerisinde zaman mı kaybediyorsunuz? Seyahat masraflarınız büyük bir paya mı sahip? Peki hem tasarruf edip hem de iş seyahatlerinizde uluslararası fuarlar, organizasyonlar, toplantılar, en iyi hava yolları, VIP hizmet ve birçok ayrıcalıklı deneyimi yaşamak ister misiniz?

Bilinmesi Gerekenler: Bir kurumsal seyahat şirketi bu tarz sorularınıza ve ihtiyaçlarınıza anında cevap vermeleri ve en hızlı şekilde aksiyon almalıdır. Çünkü her zaman müşterinin yanında olmasıyla bilinen bir şirket, bu deneyimi köklü profesyonel geçmişinden elde etmiştir.

Sunduklarımız: Kurumsal seyahat ekibimiz sizlerin seyahat programları için kendi öngörüleri ile dönemin son teknolojilerini birleştirerek sizlere kaliteli hizmet vermek amacı ile her zaman hazırdır. HIS Travel tarafından detaylı bir şekilde geliştirilen çözümler sayesinde oldukça başarılı ve keyifli geçer.


İş Seyahatinizde Meydana Gelecek Her Türlü Riskten Haberdar Olmanız Oldukça Önemlidir

İş seyahatlerinde risk yönetiminin gerekli olduğunun yadsınamaz bir gerçek halini aldığından bahsetmiştik. Peki seyahat riskleri nasıl yönetilebilir? Şunu belirtmek faydalı olacaktır; iş seyahati riskleri kesin olaylara bağlı değildir.

Bilinmesi Gerekenler: Seyahat riskleri; terörist saldırılar, salgın hastalıklar, doğal afetler ve dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelebilecek günlük olaylara ve trafik kazalarına kadar çeşitlilik gösterebilir. Bu doğrultuda bir firmadan hizmet aldığınızda iş seyahatlerinizde planlanan risk yönetimi sayesinde seyahat politikalarınızı optimize edebilmeniz ve 7/24 seyahat desteği almanız son derece önemlidir.

Sunduklarımız: Bu noktada risk yönetimi konusunda doğru bir hizmet aldığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Risk yönetimi hizmetleri, şirketlerin seyahat için harcadıkları paradan en iyi şekilde faydalanmalarına yardımcı olurken şirketlerin gezgin çalışanları için A’dan Z’ye güvenli bir iş seyahati deneyimi sunar. HIS Travel ve iş seyahati platformları ile siz ve çalışanlarınız Japon kalitesi anlayışıyla güvende her daim güvende olur. Siz de bizimle iletişime geçerek risk yönetimi hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: COVID-19 Döneminde Seyahatlerinizde Risk Yönetimi Yapmak Neden Önemli? / İş Seyahatlerinde Risk Yönetiminin Gerekli Olduğunu Gösteren 5 Şey


Tek Bir Platform Üzerinden İş Seyahatlerini Yönetebiliyor Olmak Son Derece Önemlidir

Şirketiniz ile gerçekleştireceğiniz kurumsal seyahatlerin yolculuk, konaklama, masraf yönetimi ve denetim gibi birçok aşamasının sizin adınıza organize edilmesi ve tek bir platformlardan gerekli tüm verilerin denetlenebilir olması büyük oranda zamandan ve maliyetten tasarruf etmenize olanak sağlar. 

Bilinmesi Gerekenler: Kurumsal seyahat çözümleri, seyahat planlamasından takibine dek tüm süreci belirlemenizi ve denetlemenize yardımcı olur.

Sunduklarımız: Bir HIS Travel hizmeti olan HISgo ile kurumsal seyahat çözümleri, seyahat planlamasından takibine dek tüm süreci belirlemenizi ve denetlemenizi sağlar. Şirket politikalarınız ile birebir uyum sağlayan ve size zaman kazandıran çözümler sunarak beklentilerinizi tam olarak karşılayan ve verimli kurumsal seyahatler gerçekleştirmenize yardımcı olur. Seyahatinizi planladığınız rotaya göre dünyanın 200'e yakın ülkesinde uygun konaklama ve seyahat alternatifleri sunar.

İlginizi çekebilir: 5 Maddede HISgo İle Kurumsal Seyahat Çözümleri


Profesyonel Bir Kurumsal Seyahat Şirketi Verilere Dayalı Çalışır

Profesyonel bir kurumsal seyahat firması yolculuğunuzda güvende olduğunuzdan ve işlemlerinizin sorunsuz ilerlediğinden emin olandır. Şirketiniz için uygun koşulları müzakere etmek için çok çalışan ve her zaman arkanızda olan onlardır. Yani burada firma seçerken reklamlara değil, firmanın geçmişine ve müşteri yorumlarınızı dikkat almanız iyi sorunsuz bir iş seyahati yapmanızı kolaylaştıracak en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Bilinmesi Gerekenler: Yanıltıcı istatistikler ve doğrulanmamış iddialar içeren agresif pazarlama kampanyaları genelde pek gerçekçi değildir.

Sunduklarımız: HIS ailesi ve Türkiye’nin en büyük kurumsal seyahat firması olarak, büyük bir küresel varlığa sahibiz. Tüm çevrelerce bilinen itibarımız onlarca yıldır kurduğumuz sonuçlara, ilişkilere ve veri odaklı çalışmalarımıza dayanmaktadır. Ülkemizde ise globaldeki kadar geniş hizmetleri kendimize bir ayna olarak görüyor ve iş seyahatlerine hizmet etme kültürümüzle risklerin her zaman var olacağı bilinciyle hareket ediyoruz.

Yorum (0)
Yorum Bırak