Emirates'in İstanbul Uçuşları Yeniden Başlıyor

Emirates'in İstanbul Uçuşları Yeniden Başlıyor

Havacılık sektöründeki kaliteli hizmet anlayışıyla adından söz ettiren Dubai menşeli Emirates Airlines'in İstanbul uçuşları 21 Aralık Pazartesi’den itibaren başlıyor. Güzergahına yeniden İstanbul'u da ekleyen Emirates, 90 destinasyona çıkarttığı ağıyla misafirlerinin uçuş noktalarına güvenle ulaşmasını sağlıyor. Başlayacak uçuşlarla her gün Dubai Uluslararası Havalimanından ve İstanbul Havalimanından kalkışlı seferler düzenlenecek ve Dubai'ye ulaşım pratik bir hale gelecek. Emirates Dubai-İstanbul seferleri saatleri ise şöyle belirtilmiş:

Uçuş Parkur Tarife Kalkış Varış Tip

EK121 DXB-IST Her Gün 14:20 18:20 B777

EK122 IST-DXB Her Gün 20:05 01:20# B777

Güvenli Seyahat Onayı Alan İlk Şehir: Dubai

Soğuk kış günlerinde güneşli plajları, kültürel miras etkinlikleri ve birinci sınıf konaklama ve eğlence tesisleriyle, Dubai her zaman popüler küresel şehirlerden birisi olmasıyla bilinmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz şu pandemi döneminde Dubai, ziyaretçilerine sağlık ve güvenliğini sağlamak amacıyla aldığı kapsamlı ve etkili tedbirler ile Dünya Seyahat ve Turizm Konseyinden (WTTC) Güvenli Seyahat onayı alan dünyanın ilk şehirlerinden biri olmuştur. Uluslararası ziyaretçilerin Dubai’ye giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


COVID-19 Döneminde Seyahat Edecekler İçin Emirates'in Hizmet ve Tedbirleri

Dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan Emirates, pandemi döneminde aldığı önlemlerle misafirlerin sağlıklı ve güvenli seyahat etmelerine yardımcı oluyor. COVID-19'a karşı birçok önlem alan Emirates'in sunduğu yenilikler ise şöyle:

1- Emirates, Misafirlerine Çoklu Risk İçeren Seyahat Sigortası Hizmetini Ücretsiz Sağlıyor

Havacılık sektöründe bir ilk olan, çoklu risk içeren seyahat sigortası ve COVID-19 teminatı sayesinde Emirates misafirleri güvenle ve gönül rahatlığıyla seyahat edebiliyor. Sağlık sigortası, 1 Aralık 2020 tarihinde veya sonrasında satın alınan tüm biletler için Emirates tarafından misafirlere ücretsiz olarak sunuluyor. COVID-19 tıbbi teminatına ek olarak Emirates’in bu hizmeti; diğer çoklu risk içeren seyahat sigortası ürünlerine benzer şekilde seyahat esnasındaki ferdi kazalar, kış sporları teminatı, kişisel eşyaların kaybı ve beklenmedik hava sahası kapanışları nedeniyle seyahatlerdeki aksaklıklar için koşulları, seyahat önerileri ve tavsiyeleri de içeriyor.


2- Emirates ile Biletlerde Esneklik ve Güvence

Emirates'in rezervasyon politikaları, misafirlerine seyahat planlarında esneklik ve güven sunuyor. 31 Mart 2021 tarihinde veya öncesinde seyahat etmek üzere bir Emirates bileti satın alan misafirler, seyahat planlarını değiştirmek zorunda kalmaları durumunda farklı  rezervasyon seçeneklerinden yararlanabiliyor. Üstelik Emirates misafirlerine seyahat tarihlerini değiştirme veya bilet geçerlilik süresini iki yıl uzatma gibi avantajlı seçenekler de sunuyor.

3- Havaalanı ve Uçaklarda Alınan COVID-19 Önlemleri

Emirates seyahatlerinin her adımında yolcuların ve çalışanlarının güvenliklerini sağlamak amacıyla tüm misafirlerine maskeler, eldivenler, el dezenfektanı ve antibakteriyel mendiller içeren ücretsiz hijyen kitleri dağıtıyor.


4- COVID-19 PCR Testi Hizmeti

Dubai'den kalkış öncesi COVID-19 PCR testi belgesine ihtiyaç duyan Emirates misafirleri, sadece bilet veya biniş kartlarını göstererek Dubai’deki kliniklerde özel fiyatlardan yararlanabiliyor. Üstelik 48 saat içinde sonuç veren evde veya ofiste uygulanan testlerde mevcut.

5- Transit Yolculara Ücretsiz Konaklama: STPC Uygulaması / Dubai Connect

Dubai üzerinden transit geçiş yapan yolculara ücretsiz otel konaklaması hizmeti sunan Dubai Connect uygulaması ise Emirates'in misafirlere sunduğu kaliteli hizmetin bir göstergesi. Dubai Connect hizmeti sayesinde bağlantı süresi 10 ila 24 saat arasında olan misafirler daha konforlu bir şekilde seyahat edebiliyor. Bunun yanı sıra Emirates'in First ve Business misafirleri otelin müsaitlik vermesi halinde havalimanı içinde bulunan "Dubai International Hotel"de misafir ediliyor. Ekonomi misafirleri ise bekleme süresini "Dubai Connect Lounge"da geçirebiliyorlar.

Konu hakkında detaylı bilgi için Emirates’in web sitesini inceleyebilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak