Japonya’nın En Popüler 10 Anime Karakteri ile Tanışın

Japonya’nın En Popüler 10 Anime Karakteri ile Tanışın

Japonya ile bir bütün haline gelmiş ve artık sanat kültürünün bir parçası olarak kabul edilen animelerin en çarpıcı karakterlerini yakından tanımak ister misiniz? Hırslı, korkusuz, güçlü, duygusal, savaşçı, zeki, avcı, korsandan tutun birçok farklı kişisel özellik ve beceriyi içinden barından anime karakterlerini gelin birlikte keşfedelim!

Animeler hakkında daha fazla bilgi edinin: Anime Dünyasıyla Tanışın: Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

1- Lelouch vi Britannia

Code Geass animesinde rol olan ve birçok dergiden ödül almayı başarmış en popüler erkek anime karakterlerindendir. 17. yüzyıl prensi ve kara şövalyelerin lideri olan Lelouch yakışıklı, zeki, sakin biri gözükmesine rağmen aslında bu dışarıya karşı kullandığı bir maskedir. Daha iyi bir dünya yaratmak için amacı uğruna her şeyi feda eden acımasız, kararlı, soğukkanlı olmayı göze almıştır fakat ailesine karşı oldukça sevecen ve merhametlidir. Soğuk tavırlarıyla etrafındakiler tarafından bencil biri olarak nitelendirilse de yaptığı her şeyi kendi için değil dünya için yapmayı hedeflemiştir. 

                

2- L Lawliet

En çok bilinen animelerden biri olan Death Note’un başrol karakterlerinden L, dünyaca ünlü zeki ve kimse tarafından yüzü görülmemiş gizli bir dedektiftir. Kendi içinde gizli bir yaşama sahip, içine kapanık, dağınık ve tatlı  yiyecekler yemeye düşkündür. Karşısındaki insanın hareketinden yola çıkarak bile ne düşündüğünü veya ne yaptığını tahmin edebilecek kadar analitik zeka ve düşünceye sahiptir. Yanlış bilgi ve psikolojik baskı ile suçluya doğruları söyletebilmektedir. Peşine düştüğü Kira takma isimli katili yakalamak için başladığı dedektiflik görevinde, güvenlik tedbiri için Ryuzaki ismiyle hitap edilmesini ister ve anime boyunca da hiçbir zaman gerçek adı öğrenilmez.


3- Levi Ackerman

Günümüzün popüler animelerinden  olan Attack on Titan’ın korkusuz, yetenekli, güçlü ve soğukkanlı karakterlerinden biridir. Keşif birliğinin üyesi olan Levi, pek çok ölümü gördüğü için insanlarla ilişki kurmayı sevmez ve nadiren gülümseyip duygularına dışına gösterir. Temizlik konusunda çok hassas olduğu için çevresindekiler tarafından temizlik manyağı olarak nitelendirilir. Devler ile savaşırken yanındaki astlarına ve komutanı olan Erwin’e sonsuz güvenerek hareket eder. Her ne kadar gözü kara bir savaşçı olarak gözükse de çok ince düşünceli ve narin hallerini yeri geldiğinde göstermesini bilir.


4- Edward Elric

En iyi *shounen animelerinden kabul edilen Fullmetal Alchemist’in ana karakterinden biri olan Edward, 12 yaşında devlet simyacısı olmuştur ve tarihin en genç devlet simyacısıdır. Kardeşi Alphonse ile ölen anneleri geri getirmek için başladıkları bu simya işinde oldukça başarı kat etmiş ve herkes tarafından tanınmıştır. Yaşına karşın oldukça cesur, korkusuz ve istekli bir karaktere sahiptir. Her zaman kardeşi ile birlikte hareket eder ve kendinden çok kardeşini düşünerek yaşar. Sadece kardeşine değil birlikte çalıştığı simyacılar ve çevresindeki insanlara karşı oldukça merhametli, kendi isteklerini geri plana atan bir karakterdir.

*Shounen anime: Shounen veya Shōnen Japonca bir kelime olup genç erkek veya erkek çocuk anlamına gelir. Anime veya mangaların hitap ettiği kesimi belirtmek için kullanılır.


5- Monkey D. Luffy

Uzun soluklu animelerden biri olan One Piece’de Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanıdır. Tüm takım arkadaşlarıyla iyi anlaşan ve onlara çok değer veren kişiliğe sahiptir. Zeki olarak algılanmasa bile aslında çok zekidir ve olayları farklı bakış açısı getirerek aydınlatabilir, kararlılığı sayesinde her işin üstesinden gelebilir. Soğukkanlı  olmasına rağmen düşmanlarını öldürmeyi değil ölüme yaklaşana kadar hırpalamayı tercih eder. Komik, biraz sersem ve dikkatsiz biri olan Luffy için en önemli şeylerden biri hayallerinin peşinden gitmek ve asla pes etmemek.


6- Naruto Uzumaki

Naruto isimli animenin baş karakteri olan Naruto, köyünün en güçlü lideri yani *Hokage olmanın hayaliyle ninja olan bir çocuktur. Küçüklüğünden beri hep dışlanmış ve kimse tarafından sevgi görmemiştir ancak içinde bulunduğu 7. ninja takımı sayesinde dostluk, kardeşlik ve aile kavramlarını öğrenmeye başlamıştır. Daima sevdiği insanlar için kendini öne atan ve kimseyi incitmemeye, üzmemeye çalışan bir karakterdir. Küçüklük yıllarında yaramaz ve tembel biri olsa da yetenekleri ve çalışması sayesinde oldukça güçlenerek herkesi şaşırtmayı başarmış ve insanlar tarafından takdir edilmiştir. Her zaman hayattan zevk alan ve her anda gülmeyi başarabilen duygusal ve bir o kadarda hırslı bir karakterdir.

*Hokage: Köyün koruyucusu anlamını taşıyor.


7- Yagami Light 

Death Note’da ki bir diğer başrol olan Yagami, Kira takma ismini verdiği bir seri katildir. Ölüm defterini bulmasıyla asıl amacı olan dünyadaki kötü insanları, suçluları, hırsızları kaldırmak iyi ve adaletli bir dünya oluşturma fikrini gerçekleştirmeye başlar. Fakat bu öldürme arzusu giderek büyür ve kendini tanrı olarak görmeye başlar, durdurulamaz olur. Çok zeki ve dahi olarak bilinen bir lise öğrencisidir, rakibinin zayıf noktalarını görür ve ne düşündüğünü çabucak kavrar. Dedektif L’i kendine bir düşman olarak görür fakat arkadaşça yaklaşarak stratejisini çözmeye ve onu yenmeye çalışır. Öldürme arzusu yüzünden aile bağlarını gittikçe kaybetmeye başlar kibirli ve acımasız bir karaktere dönüşür.


8- Rintarou Okabe

Zamanda yolculuğun mümkün olduğu Steins Gate animesinin ana karakterlerindendir. Kendini başkalarına tanıtırken Kyouma Hououin ismini kullanan çılgın bir bilim insanı olan Okabe, kötü biri gibi davransa da oldukça yufka yürekli, düşünceli bir kişiliğe sahiptir. Çevresindeki insanları çaktırmadan da küçük şeylerle mutlu etmesini bilir ve olgun olmaya çalışmasına rağmen alışılmışın üstündeki ilginç davranışlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Ekip arkadaşlarına oldukça değer vererek onların hayatlarını koruma pahasına kendi yaşamını riske atarak ölümü bile göze alabilen bir karakterdir.


9- Roronoa Zoro

One Piece serisinin bir diğer popüler karakteri, eski ödül avcısı şimdi ise korsanlarından biridir. Serinin ana kahramanı olan Luffy’nin en yakın dostudur, en zor anlarda onu kurtaran kişidir ve Hasır Şapka Korsanları’n da ki en güçlü üç korsandandır. Üst düzeyde kılıç kullanma yeteneğine sahip kaslı, ciddi, cesur ve oldukça dayanıklı bir kılıç ustasıdır. Her ne kadar ciddi olarak gözükse de içinde komik ve saçma bir karakter de barındırır. Çabucak sinirlenebilen bir kişiliğe sahip olmasına karşın kritik anlarda takımına önderlik edebilir ve yönlendirebilir.


10- Gintoki Sakata

Gintama isimli animenin başrollerinden biri olan Gintoki, komik ve çocuksu kişiliği ile ön plana çıkan tembel bir karaktere sahiptir. Beyaz Şeytan olarak bilinen bir kılıç ustası ve samuraydır. Yakışıklı, çok güçlü, korkusuz, çevik, fiziksel olarak dayanıklı, dövüş konusunda oldukça iyidir fakat en büyük zaafı çabucak sinirlenmesidir. Etrafındakileri umursamaz gibi davransa da korumacıdır, arkadaşlık bağlarına önem veren duygusal bir yanı vardır ve onlar için hayatını riske atmaya isteklidir. Yorum (0)
Yorum Bırak