Otel Konforu ve Tatil Keyfi İş Hayatıyla Birleşti: Hilton İstanbul Bosphorus ile Hotel-Office Deneyimi

Otel Konforu ve Tatil Keyfi İş Hayatıyla Birleşti: Hilton İstanbul Bosphorus ile Hotel-Office Deneyimi

Pandeminin de etkisiyle beraber hayatımızın bir parçası olan uzaktan çalışma modeli, çoğu şirket tarafından kalıcı hale getirilmeye başlandı bile. Uzun süredir evden çalışan şirket çalışanları için hem ofis hayatını kesintisiz devam ettiren, hem de gün içerisinde dinlenebilme imkanı sunan ve kısa bir tatil hissi yaşatan uygulamalar da çalışma hayatının yeni ihtiyaçlarına cevap veren modeller olarak karşımıza çıkıyor. Hem alınan sağlık tedbirleriyle güvende hissetmek, hem de keyifli bir gün geçirmek isteyen uzaktan çalışanlar için yapılmış en güzel uygulamalardan biri de, Hilton İstanbul Bosphorus ve Conrad Istanbul Bosphorus’un Hotel – Office konsepti oluyor.


Hilton İstanbul Bosphorus tarafından İstanbul’da hayata geçirilen Hotel-Office deneyimini yaşamak için HIS Travel içerik ekibi olarak biz de bilgisayarlarımızı aldık ve çalışmak için Hilton İstanbul Bosphorus’un bulunduğu Harbiye’nin yolunu tuttuk. İşte Hilton İstanbul Bosphorus’ta kimi zaman boğaza nazır, kimi zaman da yeşillikler içinde çalıştığımız bir günlük uzaktan çalışma deneyimimizin detayları…

Güne Hilton İstanbul Bosphorus Kahvaltısıyla Başlıyoruz

Ofiste bir gününüz nasıl geçer? Kahvaltıyı evde, yolda ya da çalışma masanızda hızlıca yapar, sonra mail dönüşleri ve toplantılar ya da bitirmeniz gereken işlerle günü bitirirsiniz değil mi? Gün içerisinde ufak da olsa mola verdiğiniz anlar kahve araları ve öğle yemeği vakti olur. Peki Hilton İstanbul Bosphorus'da çalıştığınız bir gün sizce nasıl başlar ve nasıl biter?

Cevap veriyoruz: Tüm hijyen kurallarının harfiyen uygulandığı ve oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak servis edilen boğaza karşı bir kahvaltıyla başlar. Şunu belirtmeliyiz; Hilton İstanbul Bosphorus "Güvenli Turizm Sertifikası"nı alan ilk otellerden bir tanesi. Hijyene karşı duyulan hassasiyet kahvaltı salonunda da kendini hemen belli ediyor; kahvaltı açık büfe fakat, her yiyecek pleksiglasların arkasında sergileniyor ve siz dilediğiniz yiyeceği görevli yardımıyla alabiliyorsunuz. Şarküteri reyonu, fırın reyonu, meyve reyonu... Her malzeme özel olarak temin ediliyor, bu yüzden tüm yiyecekler oldukça lezzetli. Bu arada bir not: Reçeller, Hilton'un şefleri tarafından yapılıyor.

Ekip olarak kahvaltımızı Bosphorus Terrace Restaurant’da yapmayı tercih ettik. Fakat “Ben boğaz manzaralı veya bahçe manzaralı balkonumda kahvaltımı çalışırken yapmak istiyorum.” derseniz kahvaltınız ofis-odanıza da teslim edilebiliyor.


Boğaz Manzaralı Oda: Guestroom with Bosphorus View

Hilton İstanbul Bosphorus’da birçok oda tipi bulunuyor. Biz hem boğaz manzaralı odayı hem de bahçeye açılan odayı deneyimledik. Öncelikle ilk adresimiz İstanbul’un en güzel manzarasına sahip Hilton Guestroom with Bosphorus View oldu. Manzara tek kelime ile tarif edilecekse bu "mükemmel"den başka bir şey olmaz.


Odaya girmeden önce bizi kapıdaki Hilton CleanStay etiketi karşılıyor. Bu etiket odanın tamamen dezenfekte edildiğini ve dezenfekte edildikten sonra odaya ilk sizin giriş yaptığınızı gösteriyor. Odaya girdiğinizde her bir objenin ve alanın dezenfekte edilmiş olduğunu fark ettikten sonra tertemiz alanda çalışacağınızı bilmek de güven verici oluyor.


1950’lerin ruhunu yansıtan ikonik mobilyaların yer aldığı odanızda dilerseniz yatakları da çıkartmayı talep ederek tamamen ofis konsepti oluşturabiliyorsunuz. Eğer öğlen arasında dinlenmek isterseniz de odanızda yataklar kalabiliyor. Bu noktada tercih tamamen size ait.

Çalışma sandalyesi, masası oldukça ortopedik, bu rahat mobilyalar tüm gün rahat bir çalışma ortamına katkı sağlıyor. Çalışma masasında sağlıklı atıştırmalıklar da mevcut. Çalışma esnasında kahveye de ihtiyaç duyabileceğiniz düşünülerek odada kettle ve kahve makinesi bulunuyor.


Eğer odanıza yemek veya içecek servisi yapılmasını isterseniz bu hizmet de temassız sağlanıyor. Odaya söylediğiniz Türk Kahvesi ve hatta lokum bile kapalı bir şekilde size ulaştırılıyor.

Hızlı internet, temassız yeme-içme hizmeti gibi avantajların yanı sıra bir evrağın çıktısını almak isterseniz yazıcından da ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorsunuz.

Televizyon kumandasının da hijyenik hale getirildiğine dair Hilton CleanStay etiketine sahip olması Hilton’un dünyaca ünlü standartlarının misafirleri rahat ettiren detaylarda saklı olduğunu odayı incelerken bir kez daha anlıyorsunuz.


Bahçeye Açılan Oda: Family Garden Room With Terrace

Boğaz manzaralı odamızda öğlene kadar çalıştıktan sonra bahçe keyfi için bu kez farklı bir oda deneyimliyoruz. İstanbul’un merkezinde ama oldukça sessiz ve harika bir bahçe manzarasına sahip Family Garden Room With Terrace’da güzel havalarda çalışmak oldukça iyi bir fikir olacaktır.


Hilton İstanbul Bosphorus’un ek binasında yer alan ve bahçeye açılan bu odada çimlere basabilir ve stressiz bir gün geçirebilirsiniz.


Family Garden Room With Terrace’da da boğaz manzaralı odanın sağladığı hizmetlerin birebir aynısı uygulanıyor. Hijyen önlemleri, üstün hizmet kalitesi, sağlıklı atıştırmalıklar ve çalışırken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm içecekler odanızda yer alıyor. Family Garden Room With Terrace’ı anlatmamız gerekirse “İstanbul’da, bir doğa tatiline çıkmışçasına” tabiri tüm konuyu açıklığa kavuşturacaktır.


Hotel-Office Konsepti ile Hilton İstanbul Bosphorus’da Uzaktan Çalışmaya Dair

Bu çalışma konseptine dair birkaç detayı sizinle paylaşmak istiyoruz. Eğer arkadaşınızla beraber otelde uzaktan çalışacaksanız 2 kişilik odaları rezerve edebilir, daha kalabalık bir ekiple çalışacaksanız süit odaları da rezerve edebilirsiniz. Uzaktan çalışma paketinde 2 seçenek mevcut;

  • Dilerseniz sabah, öğle ve akşam yemeğini içeren bir paketi tercih edebilirsiniz.
  • Dilerseniz de yemek içermeyen paketi tercih edebilirsiniz.

Peki gün içerisinde biraz rahatlamak isterseniz neler yapabilirsiniz? Bu konuda size harika bir haberimiz var. Ofisteyken molanızda havuza girdiğinizi veya mesaj yaptırdığınızı düşünün; bunların hepsi Hilton İstanbul Bosphorus’da mümkün! Üstelik ıslak kullanım alanları; yani havuz ve spa hizmetleri gibi ıslak kullanım alanları da Hotel-Office konseptinde ücretsiz olarak sunuluyor.


Eğer hem şehrin merkezinde hem kalabalıktan uzak, huzur dolu bir çalışma ortamı arıyorsanız yeni Hotel - Office uygulaması tam size göre. Üstelik Hilton CleanStay güvencesi ile dezenfekte edilen alanlar, temassız yeme- içme servisi, yüksek hız internet bağlantısı ve daha birçok özellik ile Hilton Istanbul Bosphorus'ta yeni ofisinizi rezerve etmek için size güzel bir haberimiz var. HIS Travel'a özel  %10 indirim fırsatıyla çalışmanızı keyifli bir gün ile birleştirebilirsiniz. HIS Travel'a özel %10 indirim fırsatıyla yerinizi ayırtmak için  0538 434 01 63 numarasından ve operasyon@his.com.tr mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak