HIS Travel Çözüm Ortaklığıyla Gerçekleşen Maratonİzmir Büyük İlgi Gördü

HIS Travel Çözüm Ortaklığıyla Gerçekleşen Maratonİzmir Büyük İlgi Gördü

16-17 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen, "Türkiye’de Koşulmuş En Hızlı Maraton" unvanını alarak World Athletics'te dünyanın en hızlı maratonları listesine de 20. sıradan giren Maratonİzmir, profesyonel sporcular, katılımcılar ve medya tarafından ilgiyle karşılandı. Birleşmiş Milletler’in “Sürdürülebilir Bir Dünya” sloganıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Maratonİzmir’e 43 ülkeden 5.000 sporcu katıldı.


Bu içeriğimizde sizlere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen, HIS Travel olarak resmi turizm sponsoru olduğumuz Maratonİzmir’de gerçekleştirdiğimiz organizasyonları, iz bırakan etkinlikleri, parkurları ve çok daha fazlasını inceleyeceğiz. Hazırsanız başlıyoruz.

Maratonİzmir organizasyonunu için oluşturduğumuz etkinlik videomuzu izlemek için videoya tıklayabilirsiniz. Keyifli seyirler!


HIS Ailesi Olarak, Maratonİzmir’de Neler Yaptık?

HIS Travel ailesi olarak başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz bir organizasyonumuzu daha sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. HIS Sports ve Events Departmanı olarak ilk kez Maratonİzmir gibi büyük bir etkinlikte yer alarak başarıyla organizasyonumuzu yürüttük. Peki aylardır üzerinde titizlikle çalıştığımız Maratonİzmir’de neler mi yaptık, hemen anlatmaya başlayalım:

Marotonİzmir etkinliğinin resmi turizm acentesi olarak yarışa 27 farklı ülkeden sporcuların katılımını sağladık. 


Başarılıyla yürüttüğümüz etkinliğe 5000 kişi kayıt oldu.


Japon kültürünü tanıtmak ve yaymak adına HIS standında Japon çalışanlarımız yöresel kıyafetleri ile beraber yaptıkları Suşi ikramı epey ilgi gördü, binlerce kişi fotoğraf çekti ve sosyal medyada paylaştı. Ayrıca HIS Sports & Events tarafından organizasyona katılımı sağlanan sporculara VIP hizmet verilerek meyve, içecek, sandviç ikramı yapıldı.


HIS’i tercih eden sporculara ısınma alanına en yakın lokasyonda dinlenme imkanı sağlandı.


Maratonİzmir Spor Festivalinin 3. gününde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Tunç Soyer HIS Türkiye standını ziyaret ederek bizleri onore etti.


Fotoğraf Açıklaması: Soldan Sağa İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübu Başkanı Ersan ODAMAN , Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih ÇİNTİMAR, Maraton Sporcusu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi Başkanı Hakan ORHUNBİLGE ve HIS Events & Sports ekibimizden Abdullah CANLI.


Türk misafirperverliği ve Japon hizmet kalitesini standımızda katılımcılara gösterdik. Global ağrımız sayesinde organizasyona getirdiğimiz 27 farklı ülkeden koşucularımızın dışında tüm katılımcılara yaptığımız ikramlar ile sporcuların yüzündeki memnuniyet ifadesi, bizleri çok mutlu etti.


Maratonun en önemli noktalarından biri olan #CheerZone alanımızı 42km’lik parkurda sporcuların enerjilerini tazelemek koşucuların enerjilerini tazelemek, destek olmak ve onlara finish çizgisinin müjdesini vermek için kurduk.

17.04.2022 Pazar günü gerçekleşen Maratonİzmir parkurundaki HIS Türkiye #CheerZone alanımızdan keyifli görüntülere sahne oldu. Biz koşucularımıza destek olurken çok eğlendik!


Maratonİzmir, "Türkiye’nin En Hızlı Parkuru" Unvanını Korudu

Erkeklerde Kenyalı atlet Lanny Rutto'nun 2.09.27 ve kadınlarda Etiyopyalı Letebrhan Haylay Gebreslasea'nın 2.27.35'lik dereceleriyle sona eren Maraton İzmir, "Türkiye’nin en hızlı parkuru" unvanını korumaya devam etti. Maratonİzmir’de HIS Türkiye Cheer Zone altından geçen Kenyalı atlet Lanny Rutto 02:09:27 ile Türkiye rekorunu kırmış oldu.


Atlet Rutto, Etiyopyalı Tsegaye Getachew'in geçen yılki derecesini 8 saniye daha geliştirerek tarihi bir başarı elde etti.


Etkinlik Alanında Geri Dönüştürülebilir Malzemeler Kullanıldı

Maratonİzmir’in etkinlik alanındaki tüm malzemeler geri dönüştürülebilir materyallerle hazırlandı. Sporculara dağıtılacak kitler yine geri dönüşümlü malzemeden yapılan çantalar içinde teslim edildi. Parkur üzerinde sponsorlara ve yarışa ait tüm reklam ile yönlendirmeler de yarış bitiminde tek tek toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.


Detaylarla İzmirMaraton’u

  • Türkiye’nin en hızlı parkur derecesine sahip ve Türkiye’nin en çok katılımı olan 3. en büyük spor organizasyonu İzmir Maratonu’nunda 30’dan fazla sivil toplum kuruluşunun stant açtı.
  • İlgiyle karşılanan organizasyonda 4 Milyon TL’den fazla bağış toplandı.
  • Aynı zamanda organizasyondan önce 3 günlük spor festivali yapıldı.
  • 15 adet spor federasyonu organizasyonda yer aldı.

Türk misafirperverliği ve Japon hizmet kalitesini organizasyona getirdiğimiz 27 farklı ülkeden koşucularımızla SporFest proje partneri olduğumuz için mutlu ve gururluyuz.

Yorum (0)
Yorum Bırak