HIS Travel, Türkiye’nin En Hızlı Maratonunun Resmi Turizm Sponsoru Oldu

HIS Travel, Türkiye’nin En Hızlı Maratonunun Resmi Turizm Sponsoru Oldu

Tarihi dokusu, denizi, plajları, doğal cazibe merkezleriyle her yaştan ziyaretçiye hitap eden en güzel şehirlerimizden birisidir İzmir. Her ziyaretçinin kendine göre bir şeyler bulabileceği Ege’nin incisi İzmir, bu eşsiz özelliklerinin yanı sıra son yıllarda sporun başkenti olma yolunda da hızla ilerliyor.

Dünya’nın en iyi 100 maraton parkuru listesinde gösterilen Maraton İzmir, 2022’de düzenlenecek heyecanla beklenen spor müsabakaları arasında gösteriliyor. Bu içeriğimizde sizlere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen, HIS Travel'ın resmi turizm sponsoru olduğu, Türkiye’nin en hızlı maratonu Maraton İzmir’den detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.


Maratonİzmir, “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin El Ele” Temasıyla Düzenlenecek

Dünya’da koşulduğu şehirler ile özdeşleşen ve markalaşmalarında önemli rol oynayan maraton koşularından birisi olan Maratonİzmir, ilk olarak 4 Ekim 2020 tarihinde, ikinci olarak da 11 Nisan 2021 tarihinde düzenlenmişti. Bu sene de spor meraklılarını sevindirecek Maratonİzmir, 2022 Nisan ayında üçüncü kez düzenlenecek.

Eşsiz koşu parkurlarına sahip maratonun bu seneki ve gelecekteki birkaç seneyi de kapsayacak temasını ise “Sürdürülebilirlik” üstüne kurgulandı. İlerleyen dönemlerde Maratonİzmir’in dünyadaki sayılı maratonlar arasında yer almasını hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu muhteşem spor etkinliğine titizlikle hazırlanmaya başladı.

Maratonu İzmir’in ruhuyla daha da bütünleştirmek için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Maratonİzmir kapsamında bir sosyal sorumluluk projesine de imza atacak. Tüm dünyada sivil toplum kuruluşlarını (STK) desteklemek amacıyla kullanılan başarılı bir kaynak geliştirme metodu olan Yardımseverlik koşusu, farkındalık sağlamak ve sorunun çözümüne katkıda bulunmak için Maratonİzmir’de düzenlenecek.

Şu ana kadar en hızlı koşulan maraton parkuru olma unvanını elinde tutan Maratonİzmir'in tanıtım standı, 4–5–6 Kasım’da Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Maraton ve Spor Fuarı'nda da yerini almıştı.


2022 Maratonİzmir Ne Zaman Yapılacak?

Dünyanın dört bir yanından sporcuların katılımıyla renklenecek Maratonİzmir, 16-17 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Rekor beklentisi nedeniyle oldukça heyecanlı ve çekişmeli mücadelelere sahne olacak maraton koşularında 10K koşusu 07:20’de, 42K koşusu ise 08:00’de düzenlenecek.

Maratonİzmir Nerede Gerçekleştirilecek?

Peki bu muhteşem organizasyonun parkuru nerelerde yer alacak, hemen sorunuzu cevaplayalım. 42km’lik yarış Şair Eşref Bulvarı Fuar Kültürpark İzfaş binası önünden başlayarak Karşıyaka Bostanlı İskelesine gelmeden ilk dönüş gerçekleşecek, Haydar Aliyev Bulvarına girişte bulunan İzmir Marina’dan ikinci dönüşünü yaparak Fuar Kültürpark İzfaş binası önünde başlangıç noktasında sona erecek.

10km’lik yarış Şair Eşref Bulvarı Fuar Kültürpark İzfaş binası karşı şeridinden başlayarak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki Köprü Tramvay durağından dönülerek Fuar Kültürpark İzfaş binası karşı şeridinde başlangıç noktasında sona erecek.


Maratonİzmir Hangi Kategorilerde Düzenlenecek?

Maratona halk da katılım sağlayabilecek. Maratonİzmir bu yıl, 42k ve 10k parkurlarının dışında; Dokuz Eylül Yarı Maratonu, Şehit Asteğmen Kubilay Yol Koşusu, 19 Mayıs Yol Koşusu, Kadınlar Koşusu ve Sevdiğine Koş kategorilerinde de düzenlenecek.

Maratonİzmir Resmi Turizm Sponsoru: HIS Travel

HIS Travel olarak Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz günden beri sponsorluk projelerimiz hız kesmeden devam ediyor. 10 Nisan 2022 tarihinde düzenlenecek bu muhteşem etkinliğe Resmi Turizm sponsoru olarak katılım sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Maratonİzmir’e Nasıl Başvurabilirsiniz?

Maratona kayıt olmak için  maratonizmir.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak