İş Seyahatlerinizde Kış Otellerinin Keyfini Süreceğiniz 5 Özellik

İş Seyahatlerinizde Kış Otellerinin Keyfini Süreceğiniz 5 Özellik

Meslek gereği şehir dışı iş seyahatlerine sıklıkla çıkıyorsanız otel seçiminizi yaparken iş seyahatlerinizi güzelleştirecek birkaç seçenek ekleyebilirsiniz…

İlginizi çekebilir: Kışın İş Seyahati Yapacaklar İçin Bavul Hazırlama Rehberi

1- Boş Zamanlarınızda Kış Sporlarının Keyfini Sürün

Kış aylarında çıkacağınız iş seyahatiniz, kış sporları ile meşhur olan bir kentte gerçekleşiyorsa ve sizin de toplantılardan sonra kendinize ayırabilecek vaktiniz varsa mükemmel bir seyahat için parçalar bütünleşiyor demektir. İş seyahatinizde günün ‘iş’ bölümünü başarı ile tamamladıysanız sıra boş vaktinizi ortama uygun şekilde kış sporları yaparak geçirmeye geldi! Eğer kayak yapmayı seviyor ya da öğrenmek için yeşil ışık yakıyorsanız bu yolculuk size çok iyi gelecek. Kayak yapmanın yanı sıra konakladığınız tesisin imkanları dahilinde kar motoruyla gezintiye çıkabilir, çevre gezilerine katılabilirsiniz. Konaklama yaptığınız otelinizde bu gibi aktivite olanakları bulunmuyorsa bile kış aktivitelerine katılabileceğiniz yerlere yakın bir konumda olması da avantaj sağlayacaktır.

2- Yeni Bir Yemek Kültürü İle Tanışabilirsiniz

İş seyahati için birkaç günlük bir programınız olsa dahi konaklama yapacağınız otelinizi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi yeme-içme seçenekleri olduğunu eklemeliyiz. Özellikle kış turizminin olduğu bir kente yapacağınız yolculukta hava muhalefetinin de etkisiyle her an dışarı çıkamayabilir ya da başka bir nedenden ötürü dışarda yemeyi tercih etmeyebilirsiniz. Bu nedenle otelinizdeki yemek seçeneklerinin çeşitliliği bir hayli önemli. Dahası seyahatiniz sayesinde yeni bir mutfak kültürü ile tanışma fırsatı da yakalayabilirsiniz.


3- SPA Olanaklarını Değerlendirebilirsiniz

Yorucu geçen toplantılar ve iş gezileri sonrasında rahatlamak için SPA keyfi yapmaya ne dersiniz? Birçok kış otelinde bulunan bu özellik iş seyahatinizin keyfini katlayacak cinsten. Özel yağlarla yapılan masaj ve sauna gibi ayrıntıların olduğu SPA merkezlerinde yolculuğun tüm stresini ve yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

4- Güzel Manzaranın Keyfini Çıkarın

Dışarıda birçok kişinin keyifle yaptığı kış sporları ya da doğa yürüyüşü ilginizi çekmiyor ve siz toplantılarınızın yorgunluğunu pencereden izleyeceğiniz güzel bir manzara ile silmek mi istiyorsunuz? Kış otellerinin birçoğu oldukça etkileyici bir manzaraya sahiptir ve bu istediğinizi tam olarak karşılayabilir. İşinize dair tüm notlarınızı topladıktan sonra size kalan dinlenme vaktini pencerenizden sakin ve huzur dolu atmosferi izleyerek geçirebilirsiniz. Önünüzde uzanan karla kaplı bir orman ya da şehir manzarasının sakinliği size oldukça iyi gelecektir.


5- Sıcacık Şömine Keyfi Yapın

Dışarıdaki dondurucu soğuğa karşı akşamlarınızı otelinizin şöminesinin karşısında dinlenerek geçirmek kulağınıza nasıl geliyor? Gün içinde iş ajandanızı tamamladıktan sonra akşam yemeğinin ardından şömine başında sizi rahatlatacak kitabınızı okumak bu iş seyahatinizin en güzel anıları arasına yerleşebilir…

Yorum (0)
Yorum Bırak