Uzaktan Çalışanlar İçin İstanbul’un En İyi Çalışma Mekanlarına Sahip Semtleri

Uzaktan Çalışanlar İçin İstanbul’un En İyi Çalışma Mekanlarına Sahip Semtleri

Son yıllarda hayatımıza giren uzaktan çalışma kavramı, Koronavirüs pandemisiyle birlikte kalıcı olma belirtileri göstermeye başladı. Ofis ortamını bırakıp evden çalışma düşüncesi ilk başlarda her ne kadar harika bir fikirmiş gibi düşünülse de bir süre sonra çalışanlar için bu durum can sıkıcı bir hal alabiliyor. Böyle durumlarda çalışanların imdadına huzurlu atmosferleriyle çalışma mekanları yetişiyor. Bu içeriğimizde uzaktan çalışanlar için İstanbul’un en iyi çalışma mekanlarına sahip semtlerini derledik.

1- Cihangir (Beyoğlu)

Uzaktan çalışan özgür ve mutlu azınlığın evde kaldıkları süre boyunca iş verimlilikleri düşmüş olabilir. Laptopumu kaptığım gibi çalışmaya başlamak istiyorum diyorsanız, Cihangir tam da sizin beklentilerinize göre bir semt. Cihangir, ilham verici tasarımlarıyla eşi benzeri olmayan çalışma mekanlarına sahip. Buradaki mekanlar; yeni insanlarla tanışmak, ortak proje çalışmaları gerçekleştirmek ya da iş toplantıları yapmak için birebir. Özellikle hafta içi çay, kahve ve lezzetli yemekler eşliğinde çalışmak isteyenler Cihangir’i tercih ediyor. Etrafta pozitif enerjisiyle çalışan insanları görmek eminiz sizin de motivasyonunuzu artıracak.


2- Moda (Kadıköy)

Moda’nın dinamik hayatı ilk başta göz korkutsa da çalışma mekanları oldukça sakin ve gürültüsüz. Buradaki işletmeler, bol prizli olması ve lezzetli kahveleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Çok fazla konsantre olmanız gereken bir işle uğraşıyorsanız buradaki mekanlar tam size göre. Aynı zamanda uygun fiyatlı menüleriyle uzaktan çalışanların en gözde lokasyonlarından biri. Buradaki çalışma mekanları, çalışanlar için her türlü teknolojik donanımı sunuyor. İşletmelerin çoğu kapalı ofisleri, toplantı odaları ve dinlenme alanlarıyla eşsiz bir çalışma ortamı sunuyor. Moda özellikle son dönemde açılan yeni çalışma mekanlarıyla uzaktan çalışanları tüm sıcaklığı ve samimiyeti ile kucaklıyor.


3- Nişantaşı (Şişli)

Kurumsal iş dünyasının çalışma saatlerindeki esneklik arttıkça, ev ve ofis dışındaki çalışma alanlarına talep artıyor. Bu talebe en güzel cevap veren semtlerden biri Nişantaşı. Paylaşımlı çalışma mekanlarının İstanbul’daki ilk temsilcilerini Nişantaşı’nda bulabilmeniz mümkün. Uzaktan çalışanlar uzun yıllar buradaki mekanları tercih ettiği için işletmeler, çalışanların tüm beklentilerini karşılayacak şekilde hizmet veriyor. Ferah ve yüksek tabanlı binaları, evinizi aratmayacak rahatlığı ve sakinliğiyle Nişantaşı’ndaki mekanlarda huzur ve sessizlik içinde çalışabilirsiniz.


4- Levent (Beşiktaş)

Avrupa yakasının en keyifli çalışma mekanlarına ev sahipliği yapan Levent, şık tasarımlı işletmeleriyle çalışanlara ilham kaynağı oluyor. Burada kitap kafe konseptiyle hizmet veren mekanlar olduğu kadar atölye konseptinde geniş çalışma alanları da bulunuyor. Levent’te hem iş arkadaşlarınızla bir araya gelip toplantı yapabilir hem de tek kişilik kapalı ofislerde işinize odaklanabilirsiniz. Çalışma mekanları şıklığı ve sakinliği ile motive edici olduğu kadar evinizi aratmayacak rahatlığıyla da uzaktan çalışan herkesin gönlünü fethediyor.


5- Galata (Beyoğlu)

İstanbul’un simge yapısı Galata Kulesi’ne ev sahipliği yapan bu şirin semt, uzaktan çalışanların mekân arayışına kesinlikle son verecek. Galata’daki çalışma mekanlarının çoğu belirli bir ücret karşılığında tüm gün kullanılabiliyor. Ücret, mekânı kullanmak için ödeniyor fakat içeride misafirlere kahve, çay ve kek gibi ücretsiz ikramlar sunuluyor. Hafta içi Galata’nın çalışma mekanları oldukça sakin. Aynı zamanda mekanların kapanış saatleri de esneklik gösteriyor. Belirli bir saatte apar topar mekânı terk etmek zorunda kalmıyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra Galata’da bulunan mekanlar, çalışanların tüm beklentilerini karşılayacak şekilde dizayn edilmiş. İster iş arkadaşlarınızla bir toplantı düzenleyin ister ortak çalışma alanlarında projenizi değerlendirin isterseniz de tek başınıza işinize odaklanın… Sabit tek kişilik bölümlerde ya da paylaşımlı çalışma alanlarında huzurla çalışacağınıza eminiz.


Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Tek Tek Gezmek Gerek: İstanbul'daki Saraylar

Şehirde Sakinlik: İstanbul’un Parkları

İstanbul’un En Meşhur 10 Meydanı

Yorum (0)
Yorum Bırak