Profesyonel Kurumsal Seyahat Hizmeti Aldığınızı Nasıl Anlarsınız?

Profesyonel Kurumsal Seyahat Hizmeti Aldığınızı Nasıl Anlarsınız?

Seyahat yönetiminin en büyük yararı, seyahatle ilgili maliyetleri azaltma yeteneğidir. Bu, uçak biletlerinden otel oda fiyatlarına ve seyahat sigortasına kadar her şeyi içerebilir. Genel olarak, seyahat yönetimi uzmanları en iyi anlaşmaları bulmak veya müzakere etmek için sektör bağlantılarına ve yeterli deneyime sahip olmalıdır. 

Bir Kurumsal Seyahat Şirketi Size Neler Sunmalıdır?

Kurumsal seyahat yönetimi, modern bir işletmeyi planlı bir şekilde organize etmenin önemli bir bileşenidir. Bu nedenle, ödediğiniz ücretin karşılığını en iyi şekilde almanız zorunludur. Seyahat yönetimi, tüm lojistik unsurların doğru bir şekilde ele alınmasını sağlarken, size iş seyahatlerinizi en etkin biçimde yürütmeniz konusunda yardımcı olabilir.

İster bir seyahat yöneticisi veya acentesi çalıştırıyor olun, ister harici bir şirkete dış kaynak sağlamayı tercih edin, temel görevler çok benzer olacaktır. Bir kurumsal seyahat ve organizasyon şirketinin en önemli işlev ve sorumlulukları ise şunlar olmalıdır:

Seyahatiniz A’dan Z’ye Planlanır

İş seyahatinin önceden planlanması gerekir. Neden mi? Çünkü doğru bir kurumsal seyahat pazarlamasında seyahatin gerçekleştirileceği tarih, uygun uçuş, konaklama yerinin kalitesi ve konumu, havaalanı transferlerinin gerekli olup olmadığı konuları oldukça önemlidir.

Seyahat planlamasını bir seyahat yöneticisinin veya seyahat yönetimi şirketinin yetenekli ellerine bırakmak, hiçbir şeyin unutulmamasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Çünkü global ağları oldukça geniş olan bu şirketlerin seyahat endüstrisi hakkındaki derin bilgileri sonsuzdur.

Mümkün Olan En Uygun Fiyata Seyahatleriniz Organize Edilir

Kurumsal seyahat yönetiminin büyük bir kısmı, mümkün olan en iyi fiyata iş seyahatleri düzenlemeyi içerir. Bunu başarmak için, çeşitli farklı hizmet sağlayacılarla müzakereye ihtiyaç duyulması muhtemeldir.

Seyahat yönetimi şirketleri bu sorumluluğu yerine getirmek için ideal bir donanıma sahiptir, çünkü personeli müzakerelerde oldukça deneyimlidir. Ayrıca, seyahat endüstrisinin farklı bölümlerinde yakın temaslara sahip olma olasılıkları çok daha yüksektir ve aksi takdirde sizin için ulaşılamayacak özel ücretler almalarına izin verir.

Konaklamayı Nerede Yapacağınıza Dair Aklınızda Soru İşaretleri Olmaz

Seyahat düzenlemelerini yönetirken bir diğer önemli sorumluluk, iş seyahatinde olanlar için uygun konaklama yerleri düzenlemektir. Bu organizasyon; oteller, oda ve kahvaltılar ve ortak konaklama yerleri dahil mevcut tüm seçeneklere bakmak anlamına gelir. Bu aynı zamanda doğru sayıda, doğru gün sayısı için doğru fiyata doğru oda rezervasyonu anlamına gelir.


Şirketler yetersiz zamana sahip olduklarında, sadece ucuz konaklama veya doğru yerde konaklama arama eğilimindedirler. Bununla birlikte, bir seyahat yöneticisi, bütçenin altında kalarak tüm farklı ihtiyaçları tartmak, değerlendirmek ve mümkün olduğunca çok sayıda kutuyu işaretleyen konaklama yeri bulmak için zaman ayırabilecektir.

Ulaşımınızın Nasıl Daha Siz Yola Çıkmadan Belirlenir

Ulaşım, seyahat planlamasının büyük bir bölümünü oluşturur ve iyi bir seyahat yönetimi şirketi veya uzmanı, tüm ulaşım ihtiyaçlarınızı önceden hallederek size yardımcı olabilir. Bu, uçuş rezervasyonu, araba kiralama, havaalanı transferleri düzenleme, tren bileti satın alma veya indirimli seyahat kartları rezervasyonu gibi şeyleri içerebilir.

Kurumsal seyahat danışmanlığı sayesinde tüm iş amaçlı seyahat edenlerin olmaları gereken yere zamanında varmalarını garanti edilmektedir. Bu durum tüm bunların mümkün olan en iyi fiyatla önceden organize edilmesini gerektirir.


Toplantı ve Etkinlikleriniz Titizlikle Planlanır

Genel olarak, iş seyahatleri toplantılara veya iş etkinliklerine katılmaya odaklanacaktır ve bunu organize etmek için yapılacak çok iş vardır. Örneğin, bir etkinliğe katılan herkesin içeri girmek için doğru kimlik bilgilerine sahip olduğundan ve nereye gittiklerini ve ne yaptıklarını bildiklerinden emin olmak önemlidir. Eğer toplantı gibi bir organizasyon düzenleyecekseniz, planlama süreci daha da karmaşık bir hal alabilir. Her iki durumda da, profesyonel seyahat yönetimi hizmetleri faydalı olacak ve lojistik tarafla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Seyahatlerinizin Giderleri Yönetilir

Son olarak, seyahat masraflarının yönetimi tartışmasız işin ana parçasıdır ve profesyonel bir seyahat yöneticisi, bu rolde gerçek deneyimi olmayan birinden çok daha donanımlı olacaktır. Gerçekten de, deneyimli seyahat yönetimi şirketleri, masrafları basitleştirmenize yardımcı olacak, böylece konaklama ve ekstraların tümü tek bir fatura altında toplanacaktır.


Kurumsal Seyahat Şirketlerinden Şirketlerinden Nasıl Yararlanabilir?

Günümüzün küreselleşen dünyasında, düzenli şirket seyahatleri artık birçok kuruluş için hayatın basit bir gerçeği. Bununla birlikte, işletmelerin yardım için kurumsal seyahat acentelerine veya profesyonel seyahat yönetimi şirketlerine başvurması da giderek yaygınlaşıyor. Bir kurumsal seyahat şirketi işletmenin seyahat stratejisini çeşitli şekillerde optimize etmesine yardımcı olabilir. 

Kurumsal iş seyahatlerinizi, sorunsuz, stressiz, bütçenize göre, keyifli geçmesi için hizmetinden memnun kalacağınıza emin olduğumuz bir HIS Travel markası olan HISgo ile çözüme kavuşturabilir ve mükemmel hale getirebilirsiniz. HISgo çevrimiçi iş seyahati platformu sayesinde dünyada 185’ten fazla ülkede, 500.000 üzerinde anlaşmalı otel ve uygun fiyatlı uçak bileti seçenekleri parmaklarınızın ucunda!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Neden Kurumsal Seyahat Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız?

En İyi İş Seyahati Planına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

İş Seyahatlerinin Geleceğinde Hangi Akımlar Fark Yaratacak?

Online İş Seyahati Araçları Neden Önemlidir?

Yorum (0)
Yorum Bırak