Kuzey Kıbrıs’a Giriş Kuralları Neler? Turistik Ziyaretler İçin KKTC Açıldı Mı?

Kuzey Kıbrıs’a Giriş Kuralları Neler? Turistik Ziyaretler İçin KKTC Açıldı Mı?

Vaka sayılarının azalmasıyla beraber birçok ülkeye karantinasız seyahat etmek mümkün. Bu doğrultuda KKTC'ye giriş kuralları 12.04.2022 tarihinde güncellendi. Gelin hep birlikte yeni kurallara birlikte bakalım.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin  aldığı kararlar neticesinde aşılı veya hastalığı geçirmiş kişiler; ülkeye karantinasız ve testsiz girebilecektir. Aşılı ve hastalığı geçirmiş kişi tanımı aşağıda belirtilmiştir.

Aşısız Kişiler İçin KKTC'ye Giriş Kuralları Nedir?

 • Aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR veya son 24 saat içinde yapılmış negatif antijen test sonucu ile ülkeye girebilecektir. 

Aşılı Kişiler İçin KKTC'ye Giriş Kuralları Nelerdir?

İki doz aşılar için ikinci doz, tek doz aşılar için (Johnson) birinci doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş ve 270 gün (9 ay) geçmemiş olan 18 yaş ve üzeri kişiler aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.

İkinci dozun (Johnson için birinci dozun) üzerinden 270 gün (9 ay) geçmiş 18 yaş ve üzeri kişiler, hatırlatma dozları yaptırmış olmaları halinde aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.

0-18 Yaş Arası Çocuklar İçin KKTC'ye Giriş Kuralları Nelerdir?

 • 12-18 yaş arası kişiler (12 ve 18 yaş dahil) hatırlatma dozu aranmaksızın ikinci doz aşının üzerinden (Johnson için tek doz) 14 gün geçmesi halinde aşılı kişi olarak değerlendirileceklerdir. 12-18 yaş arası aşısız çocuklar aşısız kişi kurallarına tabii olacaktır.
 • 12 yaş altı çocuklardan Covid-19 test aranmayacaktır.

Ülkeye Girişlerde Bilinmesi Gereken Diğer Kurallar

 • Hastalığı geçirmiş kişiler, pozitif PCR testinin üzerinden en az 10 gün geçmiş ancak 180 gün dolmamış kişiler aşılı kişilerin kurallarına tabii olacaklardır.
 • Covid-19 hastalığını geçirmiş ve 1 doz aşı yaptırmış ancak üzerinden 180 gün geçmemiş kişiler aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.
 • Kişiler aşağıda belirtilen aşılardan iki dozunu farklı aşı ile olmaları halinde de aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.

KKTC’ye Girişlerde Kabul Edilen Aşılar Hangileri?

 • Sinovac
 • Sinopharm (Verocell)
 • Comirnaty (Pfizer/Biontech)
 • Vaxzevrla (Astrazeneca/Oxford)
 • Covid-19 Vaccine Janssen / Johnson And Johnson
 • Sputnik V
 • Moderna
 • Novavax
 • Covishield (Astrazeneca/Oxford)
 • Covaxin
 • Cansinobio
 • Turkovac

Ercan Havalimanında PCR Testi Kaç Dakikada Çıkıyor?

Kuzey Kıbrıs'a geldiğinizde eğer havalimanında PCR testi yaptıracaksanız sonuç 5 dakika içerisinde çıkıyor.

Türkiye’den KKTC’ye Giriş Yapmak Serbest Mi?

Bu adımlar doğrultusunda KKTC'ye giriş yapacak Türk vatandaşlarına 30 Haziran 2021 itibariyle yeni tip kimlik kartı zorunluluğu getirilmişti.

Yorum (242)
Gizem
3 Ağustos 2021

Merhaba 21 ağustosta uçak biletim vardı.fakat covid e yakalandım 29 temmuzda testim çıktı 30/180 gün arasi pozitif test ibrazı diyor ama tam anlayamadım hastalık uzerinden en az 30 gün mü gecmeli biletim yanacak mi yrdmci olurmusunu

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Gizem Hanım, 30 gün geçmediği için belirtilen tarihte uçamazsınız. Biletinizi 30 gün sonrasına ertelemenizi öneririz. İyi günler dileriz.

Emine Güler
3 Ağustos 2021

Merhaba 2.doz aşımla uçuş tarihi arasında 7 gün var daha önce covid geçirmedim adaya girişte sorun olur mu yada karantinada kalma durumum var mı

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Emine Hanım, Aşılı kişiler aşı programını tamamlamış olmalıdır. Son dozdan 14 gün sonrasından itibaren 14 günü tamamlamanız gerekmektedir. İyi günler dileriz.

kursat
3 Ağustos 2021

Merhaba, 20 temmuzda 2. doz aşımı olacağım. Pcr testimide yaptıracağım, ve 2. doz dan 14. gün sonrasında kıbrıs'a giriş yapacağım. Bu prosedürde bir sıkıntım yok. Fakat ben ve arkadaşım girişimizi araç ile taşucu - girne hattından yapacağız. Gerekli tüm işlemleri (pcr, pasaport-sürücü için-, sigorta, araç vekaleti vs) anladım ve hazırlamak üzere listeye aldım. Merak ettiğim 3 şey var; 1- araç vekaletli ise 5 yaşından büyük olmamalıdır diye bir yazı okudum böyle birşey var mı ? 2- yolcu için de pasaport gerekli mi ? 3- karantina, aşı, test vs hava yolculuğu şartları ile aynı mı ? yoksa ekstra prosedürü var mı ? tüm açıklamalar havayolu ile yolculuklar için yapılmış feribot / araç için bir açıklamaya ulaşamadım.. Teşekkür ederim.

HIS Travel
5 Ağustos 2021

Merhaba, KKTC’ye tüm girişler aynı şartlarda gerçekleştiriliyor. Araç vekaleti 5 yaşından büyük olmamalıdır doğru bir bilgidir.

Bahar
3 Ağustos 2021

Merhaba 9 haftalık gebeyim ve aşı yapmam doktorum tarafından önerilmiyor.. 18 Ağustos da kıbrıs biletimz var eşim 2 dozunu da yaptı gideceğimiz otelde karantina uygulanacak mı tam olarak nasıl olacak aydınlatır mısınız?

HIS Travel
5 Ağustos 2021

Merhaba Bahar Hanım, KKTC’ye giriş kuralı 2 doz aşı olan ve üzerinden 14 gün geçenler için problem değildir. Tek doz aşı olanlar için KKTC sağlık bakanlığının belirlediği bir otelde 5 gün karantinada kalmanız gerekmektedir. Diğer durumlarda ülkeye girişiniz mümkün değildir. İyi günler dileriz.

Mine
4 Ağustos 2021

Merhaba 5 Ağustos 2021 de Kıbrıs’a giriş yapacağız pcr yaptırdık kızım 2013 doğumlu yeni tip kimlik kartımız var ama kızımda resim yok aşımızda tamam sıkıntı yaşarmıyoz

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Mine Hanım merhaba , 15 yaş altı çocuklar için uygulama 01 Ekim tarihine ertelenmiştir. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Emine Durmuşoğlu
4 Ağustos 2021

Merhaba, Kıbrıstan Türkiyeye dönüşte iki doz aşılı olduğumuz için bizden pcr istenmiyor.11 yaşındaki çocuğumdan istenir mi?

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Emine Hanım merhaba , 2 Doz aşı olup 14 gün süreyi dolduranlar için PCR testi istenmiyor. 18 Yaş altı çocuklar için ebeveynleri ile birlikte giriş çıkış yaptığında prosedür aynı işliyor. Bilim kurulunun anlık kararlarında değişiklik olabilir. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Burcu ateş
4 Ağustos 2021

Merhaba ben iki doz aşı vuruldum ama eşim tek doz aşı vuruldu 17 Ağustosta Kıbrıs’a geleceğiz ikimiz aynı evde karantina da kalabiliyor muyuz? Ben eşimin yanında karantina da kalabilir miyim? Birde gelmeden eşim için güvende kal uygulamasını mı indirmek gerekiyor

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Burcu Hanım merhaba , GÜVENDE KAL UYGULAMASI sona erdi. Eşiniz ile birlikte karantina sürecini tamamlamanız konusunda sıkıntı olacağını zannetmiyoruz. Karantina 5 gün ve KKTC bilim kurulunun belirlediği otellerde ücretli konaklanıyor. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

türker erinç
3 Ağustos 2021

havalimanında 2. test sonucu ne kadar zamanda çıkıyor biz havalimanından girneye gideceğiz serbest dolaşım var mı bileklik takmak gereklimi

HIS Travel
5 Ağustos 2021

Merhaba Türker Bey, Bileklik kuralı kaldırıldı. 2 doz aşı olanlar ve hastalığı geçirmiş olanlar girişten 72 saat önce negatif pcr testi ile giriş yapabiliyorlar. 2.doz aşı üzerinden ise 14 gün geçmesi gerekiyor. Ercan havalimanında yapılan test yoğunluğa göre 10 ila 30 dakika arası sürüyor. İyi günler dileriz.

deniz
4 Ağustos 2021

Türkiye de yapılan pcr negatif testi sonucu ve iki doz aşıyla giriş yapılmış olup Sorum şu; Türkiye ye dönüşte pcr testi Ercan havalimanında sanırım istenmiyor. Türkiye istiyor mu? yani sadece 1 Pcr testi mi olacağız totalde. dönüşte kıbrıs, türkiye ikiside mi istemiyor?

HIS Travel
5 Ağustos 2021

Merhaba, 2 doz aşı olanların pcr testi yaptırmalarına gerek yoktur. Aşı kartınız ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Emre
3 Ağustos 2021

Merhaba 5 ağustosta uçuşum var eşim ile beraber son dakika değişiklikten dolayı 3 aylık kizimizida yanımıza almamız gerekti kimliğinde resim yok her hangi bir sorun olur mu ? Pcr testinden muaf mi tutuluyor?

HIS Travel
5 Ağustos 2021

Merhaba Emre Bey, Merhaba, 01 Ekim tarihine kadar 15 yaş altı çocuklar için kimlikte fotoğraf zorunluluğu bulunmamaktadır. 3 aylık kızınız için pcr testi gerekmemektedir. İyi günler dileriz.

Murat
3 Ağustos 2021

1ve2.doz aşımı oldum aşı kartımı çıkardım 2.aşıdan sonra 20 gün oldu yeni tip kimlik kartımda var kıbrısa gelmeden 72 saat önce pcr testimi alıp istediğim zaman giriş yapabilirmiyim başka bi evrağa gerek varmı pcr testim aşı kartım e_nabızda gözükmekte ayrıca bu evrakları kağıt üzerine çıktı almama gerek varmı

HIS Travel
5 Ağustos 2021

Merhaba, Merhaba, tüm şartlar girişiniz için uygundur. İyi tatiller dileriz.

Admin
25 Temmuz 2021

Merhaba bu dönemde Türkiyeden KKTC ye tatile giden var mı isyenilen pcr testi 250 tl kişilik bir aile pcr+uçak+ transfer ve otel baya yüksek oluyor ki buna rağmen gidenler var mı bilgilendirirseniz sevinirim

HIS Travel
28 Temmuz 2021

Merhaba , bu dönemde belirttiğiniz tüm maliyetleri göze alıp KKTC’ye giden çok fazla misafirimiz bulunmaktadır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Sabire Gürbüzer
27 Temmuz 2021

Biz 3 ağustosda kıbrısa gideceğiz 3 .aşımızıda olduk pagasus dan bugün aldığımız bilgi 3.aşıda olduysak başka hiçbirşeye gerek yok dediler. Tabiiki nırmalide bu ama yinede teyid etmek istedik doğrumu diye yani PCR testi yapılmayacak dediler

HIS Travel
28 Temmuz 2021

Sabire Hanım merhaba, 2 doz aşı olmanız seyahatiniz için yeterlidir. KKTC’ye giriş tarihinizden 72 saat önce PCR testi mecburi tutuluyor. Ercan Havalimanı'nda 10 dakika süren bir test daha yapılıyor (ücretsiz) Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

A
29 Temmuz 2021

Merhaba ben 2. Doz asimi oldum. 3 agustosta kibrisa ucusun var fakat asimin uzerinden 8 gun gecmis olacak. Ne gibi bir islem uygulanir bu durumda?

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Merhaba, 02.08.2021 tarihine kadar giriş yapmanızda bir sakınca görünmemektedir. 03.08.2021 itibarı ile KKTC bakanlar kurulu almış olduğu karar gereği 2.doz aşıdan 14 gün sonra giriş yapabiliyorsunuz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Aylin
30 Temmuz 2021

Merhaba 30 Temmuz cuma günü 2. Doz aşımızı olucaz.31 Temmuz PCR testimizi yaptırıcaz ve 1 Ağustos pazar günü kıbrısa Türkiye den 14 gün kuralı olmadan giriş yapabilicekmiyiz acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim Teşekkürler.

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Aylin hanım merhaba, Aşağıdaki bilgilere göre giriş yapmanızda bir sakınca görünmemektedir. • TURUNCU; AŞILI veya HASTALIĞI GEÇİRMİŞ; Yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu. Karantinasız giriş 02.08.2021 tarihine kadar geçerlidir. • Ercan Havalimanı’na inişte yapılacak 2. PCR testi (Test sonucu çıkana kadar yolcu bir odada misafir edilir. Bu hizmet ücretsizdir.) Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Enes öztel
30 Temmuz 2021

Merhaba 22 temmuz 2. aşıyı oldum, ve 5 Ağustosta Kıbrısa giriş yapıcam. 14 gün kuralına göre 5 ağustos tam 14. güne denk geliyor. Acaba herhangi bir problemle karşılaşır mıyım? Uçuşumu 6 ağustosa ertelemem gerekir mi? konu ile ilgili dönüş alabilirsem çok memnun olurum.

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Enes Bey merhaba, Kuzey Kıbrıs’ta pasaport görevlileri çok esnek değildir. Tarihin tam dolması gibi bir sıkıntı yaşamamanız adına seyahatinizi 1 gün ertelemenizi (06.08.2021 ) öneririz.

Nur
30 Temmuz 2021

Merhaba ben 8 ay önce covid geçirdim 1.5 ay önce 1 doz bionteck aşısı oldum. Kıbrıs'a sorunsuz bir şekilde girebilir miyim ?

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Nur hanım merhaba, 2.DOZ aşı olduktan 14 gün sonra Kuzey Kıbrıs’a seyahat edebilirsiniz. Hastalığı geçirenleri giriş ile alakalı süre 30 ile 180 gün arası … Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Ahmet
28 Temmuz 2021

Merhaba ben 6 Ağustos günü Kıbrıs'a gidicem bir doz aşı dün vurul dum ikinci doz için vakit kalmadı girişte sıkıntı olurmu

HIS Travel
28 Temmuz 2021

Merhaba, KKTC 'ye giriş kuralı olarak 2 doz aşıdan 14 gün sonra giriş yapılabilmektedir. Diğer durumlarda 5 gün karantina koşulu ile giriş yapabilirsiniz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Yusuf
28 Temmuz 2021

İyi günler ben Kıbrıs'ta iki doz aşı olduktan sonra Türkiye'ye geldim izin sürem sona yaklaşınca e nabizdan sisteme baktığımda sadece 1 doz girildiğini gördüm bir doz aşı karantinaya girmemek için yeterli mi teşekkür ederim.

HIS Travel
28 Temmuz 2021

Merhaba, 1 doz aşı olup giriş yapacak tüm yolcular 5 günlük karantina sürecine tamamladıktan sonra adaya giriş yapabilirler. İyi yolculuklar dileriz.

Murat
29 Temmuz 2021

Merhaba, 7 ağustosta kıbrısa gelicem otele, nisan ayında covid geçirmiştim bir doz aşımı biontech oldum, ikinci dozu da 1 ağustosta olucam, kıbrısa geldiğimde pcr testi sadece yeterli olacak mı yoksa zorunlu 5 gün karantinaya kalacak mıyım, karantina olacaksa çünkü gelmemin bir anlamı olmayacak..

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Murat Bey merhaba, Türkiye Turuncu kategoride değerlendirilmektedir. Buna göre hastalığı geçirmiş kişiler için kural aşağıdaki gibidir. • Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi (e-nabız üzerinden belge) sonucu ibraz etmesi. Bu kişiler aşılı kişi kapsamında değerlendirilecektir. • Giriş tarihinden 72 saat önce negatif PCR testi yaptırmanız yeterli olacaktır. • 1 Doz aşı olmanız ( RAPEL aşı) pekiştirme aşısı olarak kabul edilmektedir. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Fatih
29 Temmuz 2021

Merhabalar, nisanda covid geçirdim. 28 temmuzda da ilk aşımı oldum. Kıbrısa giriş için sadece PCR testi yeterli mi ya da karantina zorunluluğu var mı acaba? Şimdiden teşekkürler..

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Fatih bey merhaba, Türkiye Turuncu kategoride değerlendirilmektedir. Buna göre hastalığı geçirmiş kişiler için kural aşağıdaki gibidir. • Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi. Bu kişiler aşılı kişi kapsamında değerlendirilecektir. • 1 Doz aşı olmanız ( RAPEL aşı) pekiştirme aşısı olarak kabul edilmektedir.

Barış TÜRK
2 Ağustos 2021

Eşim ile birlikte 15.03.2021 tarihinde Covit olduk, akabinde 06.07.2021 tarihinde ilk doz aşılarımızı vurulduk, bir sonraki aşı tarihimiz 05.08.2021 bu durumda Ercan Hava Limanında yapılan test ile karantinasız seyehat edebilirmiyiz. sevgilerle

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba, Barış Bey öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi size iletmek isteriz. Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi. Bu kişiler aşılı kişi kapsamında değerlendirilecektir. KKTC’ye uçuşunuzdan 72 saat önce negatif PCR test sonucu ile giriş yapabilirsiniz. Ercan Havalimanında bir test daha yapılacak ( ücretsiz ) • KKTC’ye çıkışlarda Yeni tip fotoğraflı kimlik kartı olması şarttır. Sağlıklı günler dileriz.

Kübra
2 Ağustos 2021

Merhaba aşısız türkiyeden geleceğim karantina kaç gün ve ücretlimi

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Kübra Hanım, AŞISIZ yolcular için; yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucu, 5 gün karantinada kalınması ve KKTC’ye çıkışlarda yeni tip fotoğraflı kimlik kartı olması şarttır. İyi günler dileriz.

Eda
2 Ağustos 2021

Merhaba,kızım tam 6 yaşında 2015 yılı Nisan ayı doğumlu ,pcr testi gerekiyor mu? Bir sorum daha olacak. Çocuklarımızın yeni tip kimlikkartları fotoğrafsız. Havalimanı yetkilisi fotoğraflı kimlik uygulamasının ekime kadar uzatıldığını söyledi. Yani çocukların fotoğrafsız kimlikle ( yeni tip tc kimlik kartı ile) girebileceğini belirtti. Doğru mu acaba? Şimdiden teşekkürler

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Eda Hanım, Öncelikle 6 Yaş ve üzeri çocuklardan negatif pcr testi isteniyor. Yeni tip kimlik kartları fotoğraflı olması yetişkinlerde zorunlu çocuklarda 01.10.2021 tarihi itibarı ile zorunludur. Bu durumda çocukların fotoğrafsız kimlik kartlarında bir sorun yoktur. İyi günler dileriz.

Ebru Demirci
2 Ağustos 2021

Merhaba; iki doz aşımız mevcut, 22 ağustosta kendimize ve 18 yaş altı 2 çocuk için de seyahat öncesi pcr testi yaptıracağız bu koşullarda 24 ağustosta deniz otobüsüyle kıbrısa geçiş mümkün değilmi? Ayrıca 6 gün sonra geri dönüşde Türkiye tekrar pcr testi istermi?

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Ebru Hanım, Ülkeye giriş tarihinden 72 saat önce negatif pcr testi yaptırmalısınız. Geri dönüşte pcr testi istenmiyor. İyi günler dileriz.

abdullah atakan
2 Ağustos 2021

merhaba 2 doz biontech aşımızı olduk 14 gün geçti 5 ağustosta orda olacaz inşallah 3 ağustosta pcr testi de yaptıracağız.ercan havalimanına inince yine test yapılacak o test sonucu ne kadar sürede cıkıyor ve biz o sonuc cıkana kadar bir oda da karatinada mı kalıcaz. saygılarımla..

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Abdullah Bey, Ercan Havalimanı’na inişte yapılacak 2. PCR testi (Test sonucu çıkana kadar yolcu bir odada misafir edilir. Bu hizmet ücretsizdir.) Bekleme süresi yoğunluğa göre 10 ile 30 dk arasıdır. İyi günler dileriz.

Burak
29 Temmuz 2021

Merhabalar 7 yaşındaki kızıma PCR testi isterlermi kktc ye girişte.

HIS Travel
29 Temmuz 2021

Merhaba, 18 yaş altı çocuklar aşılı ve yukarıda tanımda hastalığı geçirmiş ebeveynleri ile gelmiş oldukları ülke kategorisine göre, belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar)doğrultusunda ülkeye giriş yapabileceklerdir.

ercan
29 Temmuz 2021

iyi gunler ben hemsireyim kıbrısa gıdecem 2 doz oldum ama 2 doz ustunden 6 ay geçti simdi 1 doz olup 2 hafta sonra gıdecem sorun teskıl eder mı ? ayrıca normal hastanede pcr testı yaptırsam kabul ederler mı

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Merhaba, KKTC’ye giriş kuralları aşağıdaki gibidir. Türkiye TURUNCU Kategoride ,bu durumda giriş tarihinizden 72 saat öncesi negatif PCR testi ile giriş yapabilirsiniz. • TURUNCU; AŞILI veya HASTALIĞI GEÇİRMİŞ; Yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu. Karantinasız giriş • AŞISIZ; Yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucu. 10 Gün karantina. GENEL KURALLAR; • Tüm giriş kapılarında PCR / LAMP / ANTİJEN testleri uygulanabilir. • AŞILI KİŞİ: Aşı programını tamamlamış. Son dozdan 14 gün sonrasından 6 aya kadar. • SINOVAC BIOTECH: 2 DOZ • SINOPHARM: 2 DOZ • COMIRNATY (Pfizer/Biontech): 2 DOZ • VAXZEVRIA (Astrazeneca/Oxford): 2 DOZ • COVID-19 Vaccine Janssen / Johnson and Johnson: 1 DOZ • SPUTNIK V: 2 DOZ • MODERNA: 2 DOZ • Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi. • 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile, gelmiş oldukları ülke kategorisine göre, belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar)doğrultusunda ülkeye giriş yapabileceklerdir. • Yolcular son 14 gün içinde ayak bastıkları/ bulundukları ülkeler arasında en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirileceklerdir.

Abdulkadir kayak
30 Temmuz 2021

Merhaba ben 31 temmuz gece gemiyle gelecem bu gün testini yapacaktım duydumki asi olmayanları geri ceviriyorlar doğru bir bilgimi bu

HIS Travel
30 Temmuz 2021

Merhaba, Sizin durumunuzda aşı olmamışsanız 10 gün karantina koşullarını yerine getirerek giriş yapabilirsiniz. Gemi bileti aldığınız acente bu konuda sizi bilgilendirecektir. Türkiye Turuncu Kategoride ; • TURUNCU; AŞILI veya HASTALIĞI GEÇİRMİŞ; Yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu. Karantinasız giriş • AŞISIZ; Yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucu. 10 Gün karantina. GENEL KURALLAR; • Tüm giriş kapılarında PCR / LAMP / ANTİJEN testleri uygulanabilir. • AŞILI KİŞİ: Aşı programını tamamlamış. Son dozdan 14 gün sonrasından 6 aya kadar. • SINOVAC BIOTECH: 2 DOZ • SINOPHARM: 2 DOZ • COMIRNATY (Pfizer/Biontech): 2 DOZ • VAXZEVRIA (Astrazeneca/Oxford): 2 DOZ • COVID-19 Vaccine Janssen / Johnson and Johnson: 1 DOZ • SPUTNIK V: 2 DOZ • MODERNA: 2 DOZ • Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi. • 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile, gelmiş oldukları ülke kategorisine göre, belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar)doğrultusunda ülkeye giriş yapabileceklerdir. • Yolcular son 14 gün içinde ayak bastıkları/ bulundukları ülkeler arasında en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirileceklerdir.

Sefa
29 Temmuz 2021

Merhaba. 30temmuz pcr testimi, 1 agustos ikinci aşimi olacagim. 2agustos Belcikadan turkiye uzeri aktarmali kibrisa ucacagim. Bilgi verebilirimisiniz lutfen. 5 gun karantinami gerekiyor bu durumda? Hangi belgeler gerekiyor pcr test ve asi belgesi disinda. Simdiden tesekkur ederim

Esma
31 Temmuz 2021

Merhaba. 2 çocuklu aile ile 9 Ağustos’ta Kıbrıs’a tatile geleceğiz. Biz 2. Doz aşıları olduk 14. Gün geçti. Yalnız kuzenim daha bugün 2. Dozu oldular. Seyahat günü itibariyle 11 gün oluyor. Biz ayrı kalmak istemiyoruz. Üstüne üstlük çocuk da var onların. 3 gün ile kaçırıyorlar. 7 günlük tatilimiz var bu durumda yapabilecek hiçbir şey yok mudur? Otelin parasını da verdik. Hiçbir şey yapılamaz mı ikna edilemez mi görevliler :(

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Esma Hanım, Maalesef KKTC giriş kuralları yazıda belirttiğimiz şekildedir. Seyahatinizi erteleyip beraber gidebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Beren Ka
31 Temmuz 2021

Merhaba, gelecek hafta agustos ilk haftası itibarıyla Kıbrıs tekrardan gelen yolculara elektronik bileklik sistemi ile ülkeye giriş saglayacakmış. Bu durumda sadece kalacagımız otelde zorunlu olarak tutulursak gitmenin bir anlamı yok. Bilginiz var mi bu konuda

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Beren Hanım, KKTC’de GÜVENDE KAL uygulaması ile Haziran ayında başlatılan kapalı devre tatil 02.08.2021 tarihi itibarı ile sonlandırılmıştır. • AŞILI KİŞİ: Aşı programını tamamlamış. Son dozdan 14 gün sonrasından 6 aya kadar. • SINOVAC BIOTECH: 2 DOZ • SINOPHARM: 2 DOZ • COMIRNATY (Pfizer/Biontech): 2 DOZ • VAXZEVRIA (Astrazeneca/Oxford): 2 DOZ • COVID-19 Vaccine Janssen / Johnson and Johnson: 1 DOZ • SPUTNIK V: 2 DOZ • MODERNA: 2 DOZ • Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi. • 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile, gelmiş oldukları ülke kategorisine göre, belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar)doğrultusunda ülkeye giriş yapabileceklerdir. • Yolcular son 14 gün içinde ayak bastıkları/ bulundukları ülkeler arasında en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirileceklerdir. İyi günler dileriz.

Melek
2 Ağustos 2021

Merhaba,biontech iki doz aşı yaptırdım Eylül ayında Kıbrıs'a seyahate gideceğim üç yaşında kızımıda götüreceğim PCR test isterler mi acaba ?!!

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Melek Hanım, 6 Yaş altı çocuklar için pcr testi istenmiyor. Sizlerin giriş tarihinden 72 saat önce negatif pcr testi ibraz etmeniz gerekiyor. İyi günler dileriz.

mahmut
31 Temmuz 2021

merhaba iki sorum var : 1. iki doz aşı yaptıran ve aşı pasaportu sahip olanlar Ercan hava-limanından önce de gelirken 1. ( birinci ) PCR testi yapmak zorundalar mı ? 2. aynı şekilde Üç ( 3 ) doz aşı yaptıran ve aşı pasaportu sahip olanlar Ercan hava-limanından önce de gelirken - yine 1. ( birinci ) PCR testi yapmak zorundalar mı ? teşekkür ederim

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Mahmut Bey, • 2 veya 3 doz aşı olanlar ile hastalığı geçirmiş ve 1 doz aşı olanlar Türkiye’de negatif pcr testi ile birlikte Ercan Havalimanı’na inişte yapılacak 2. PCR testi (Test sonucu çıkana kadar yolcu bir odada misafir edilir. Bu hizmet ücretsizdir.) İyi günler dileriz.

Cetin
31 Temmuz 2021

2 ağustosta uçakla kktc gideceğim. 2. Doz aşımın üzerinden 14 gün geçmemiş olacak. Havayolları karantinasız giriş yapabilirsiniz bize öyle bir bilgi gelmedi diyor. Gemi şirketleri bizi bakanlık bilgilendirdi 2 ağustostan itibaren 2. Dozdan sonra 14 gün şartı var diyor. Hangisi doğru bilgi verebilir misiniz?

cihat
31 Temmuz 2021

türkiyeden kıbrısa aşısız girişlerde yakınımızın evinde 3 kişi kalabilir miyiz

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Cihat Bey, Üç kişi kalmanızda bir sakınca yoktur. Karantina kurallarını tamamladıktan sonra kalınabilir. Sadece şöyle bir durum olabilir; pandemi dönemi veya harici dönemde de pasaport polisi inisiyatif kullanarak sizi ülkeye almayabilir. İyi günler dileriz.

Burak
31 Temmuz 2021

Merhaba ben hiç covid geçirmedim hiç aşıda olmadım Türkiye den uçucam vardığımda bir sonraki sefer ile geri döneceğim gidiş dönüş bileti aldım yanı havalimanından ayrılmayacağım pcr testi yeterli oluyor dediler karantina şartı geçerli olur mu sadece mühür için giriş çıkış yapacağım sorun yaşarmıyım?

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Burak Bey, Maalesef yeterli değil ☹ Karantina kuralları geçerlidir. İyi günler dileriz.

Mehmet
31 Temmuz 2021

Merhaba 18 yaş altı çocuklar için karantina varmı ve eşim eski eşinden ayrılmış çoçukların vekaleti birisi babasında birisi eşimde bunun için gerekli olan evraklar nelerdir çoçukları nasıl Kıbrıs’a getirebilirim

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Mehmet Bey, Anne veya baba ikisinden bir tanesinin yurt dışına çıkabilmeleri için noterden muaffakatname belgesi gerekmektedir. 18 Yaş altı çocuklar için girişten 72 saat önce negatif pcr testi yeterli olacaktır. TC Kimlik kartlarınızın fotoğraflı olması ve yeni tip kimlik olması gereklidir. İyi günler dileriz.

Tuğçe
31 Temmuz 2021

Merhaba 6 ay içinde korona geçirdim. Aşı olmadım henüz. Türkiye’den kıbrıs a giriş yapabilmek için sadece pozitif sonucumu göstermem yeterli mi ?

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Tuğçe Hanım, Girişten 72 saat önce negatif PCR testi ve hastalığı geçirdiğinize dair pozitif belge yeterli olacaktır. İyi günler dileriz.

Meryem
31 Temmuz 2021

Merhaba 17 Ağustos’ta 2inci doz aşımızı olucaz 19 Ağustos’ta Kıbrıs’a gidecez 14.gün kuralı olmadan giriş yapabilir miyiz? Gemiyle gidecez sıkıntı çıkma durumu varmı?

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Meryem Hanım, 02.08.2021 itibarı ile 2. Doz aşının üzerinden 14 gün geçmesi gerektiren kural getirildi. Bu durumda giriş yapamazsınız. İyi günler dileriz.

dilara
1 Ağustos 2021

merhaba benim 02.08.2021 tarihinde kktcye ucusum var negatif pcr testimi aldim 2 doz da biontech asim var herhangi bir karantinaya tabii tutulur muyum?

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Dilara Hanım, Bugün rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Şeyma
2 Ağustos 2021

Merhabalar, Ağustos'21 itibari ile tarifeli seferler ile KKTC'ye geldiğimizde Güvende Kal uygulaması indirip bileklik takmamıza gerek var mı? Gerekli aşı kartı ve PCR testi ile bileklik almadan giriş yapabilir miyiz? Teşekkürler.

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba, 02.08.2021 tarihi itibarı ile GÜVENDE KAL UYGULAMASI sona ermiştir. Bileklik takmadan seyahat edebilirsiniz. Giriş kuralı AŞILI veya HASTALIĞI GEÇİRMİŞ kişiler uçuş tarihinden 72 saat önce negatif pcr testi yaptırmalıdırlar. İyi günler dileriz.

Ezgi
1 Ağustos 2021

Merhabalar, Eylül ayı için Kıbrıs’a gitmeyi planlıyoruz. Eşim ve ben 2 doz aşımızı tamamlamış olacağız. Çocukla gideceğimiz için havalimanında yapılacak olan PCR testi bekleme süresi tahmini olarak ne kadar sürüyor? 3 yaşında bir çocuğun ihtiyaçlarına göre havalimanında kalınacak süre bizim için önemli. Şimdiden teşekkürler :)

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Ezgi Hanım, Ercan Havalimanı’na inişte yapılacak 2. PCR testi (Test sonucu çıkana kadar yolcu bir odada misafir edilir. Bu hizmet ücretsizdir.) Bekleme süresi yoğunluğa göre 10 ile 30 dk arasıdır. İyi günler dileriz.

Bulut Cenk Engin
1 Ağustos 2021

Merhaba, kıbrıs tatili dönüşü türkiyeye gidiş için pcr testi isteniyor mu? (2 doz aşılıyım)

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Bulut Bey, Türkiye’ye girişte herhangi bir test istenmiyor. Gideceğiniz tarihte kurallar değişebilir. İyi günler dileriz.

Hasan
1 Ağustos 2021

Turkiyeden yapılan pcr testi kıbrısda 7 gün geceli deniyor. Oyle ise test yapıldığı tarıhten itibarenmi yada girişten itibarenmi sayılıyor

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Hasan Bey, Güncel kural şu şekildedir; Kıbrıs’a giriş tarihinden 72 saat önce Negatif PCR test haricinde Ercan havalimanında kısa süreli bir test daha yapılıyor. Bunun dışında başka bir kural bulunmuyor. İyi günler dileriz.

ömer
1 Ağustos 2021

Merhaba, kktc üniversitesi öğrencileri için geçerli herhangi bir karantina ücreti var mıdır?

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Ömer Bey, Giriş kurallarını uyguladığınız sürece her hangi bir karantina kuralı yoktur. GENEL KURALLAR; • Tüm giriş kapılarında PCR / LAMP / ANTİJEN testleri uygulanabilir. • AŞILI KİŞİ: Aşı programını tamamlamış. Son dozdan 14 gün sonrasından 6 aya kadar. • SINOVAC BIOTECH: 2 DOZ • SINOPHARM: 2 DOZ • COMIRNATY (Pfizer/Biontech): 2 DOZ • VAXZEVRIA (Astrazeneca/Oxford): 2 DOZ • COVID-19 Vaccine Janssen / Johnson and Johnson: 1 DOZ • SPUTNIK V: 2 DOZ • MODERNA: 2 DOZ • Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi. • 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile, gelmiş oldukları ülke kategorisine göre, belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar)doğrultusunda ülkeye giriş yapabileceklerdir. • Yolcular son 14 gün içinde ayak bastıkları/ bulundukları ülkeler arasında en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirileceklerdir. İyi günler dileriz.

Ahmethan
2 Ağustos 2021

Merhabalar 15 gün sonra kıbrısa uçacagım ilk dozu Biontech ikinci dozuda Biontech olarak vuruldum farklı bir aşı vurmama gerek yok değil mi iki doz Biontech yeterli olacak mıdır ?

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Ahmethan Bey, 2 doz aşının üzerinden 14 gün geçmesi yeterlidir. Giriş tarihinden 72 saat önce negatif PCR testi istenmektedir. İyi günler dileriz.

ayşe çolak
2 Ağustos 2021

Merhaba 9-14 Agustos tarihleri arası Kıbrıs a tatile gelecez .Çift doz aşımız tamam 14 günde geçti üstünden.Sorum Türkiye ye dönerken PCR testi yaptımamıza gerek varmı? Otelimiz dönüşte yaptırmamız gerektirdiğini söyledi doğru mu? teşekkurler

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Ayşe Hanım, Türkiye’ye dönüşte pcr testi istenmiyor. İyi tatiller dileriz.

Uğur ilhan
2 Ağustos 2021

Merhaba, ikinci doz sınovak aşımı 31 ağustosta olacağım ve 2 eylülde Kıbrıs’a uçak biletim var. Karantinaya girmem gerekir mi ? Eğer girmem gerekirse karantina için nereden bilgi alabilirim

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba Uğur Bey, 2.Doz aşının üzerinden 14 gün geçmesi gerekir. Sizin durumunuzda karantina kurallarını tamamlamanız gerekmektedir. Karantina ücretli olup karantina ile ilgili havalimanında yardımcı olabilirler. İyi günler dileriz.

Berna
2 Ağustos 2021

Merhaba 8 Ağustos ta kıbrısa girişimiz var iki aşımızda yaklaşık bir ay önce oldu fakat antikor testi yağtırdığımızda antikorumuz çok yüksek olduğu için doktor pcr testinde pozitif çıkabilirsiniz dedi böyle bir durumla karşılaşırsak nasıl bir uygulama yapılıyor? Kıbrıs’tan Türkiye ye dönüşte pcr testi istiyormu acaba? İyi çalışmalar

HIS Travel
2 Ağustos 2021

Merhaba Berna Hanım, PCR test sonucu negatif olmadığı sürece giriş yapmaları mümkün değildir. İyi günler dileriz.

İrfan
3 Ağustos 2021

Merhabalar.. sağlık çalışanıyım 2. Doz aşımı şubat 13 te yaptırdım 3. Doz aşımı henüz yaptırmadım.. 7-12 Ağustos’ta Kıbrıs tatili düşünüyorum.. şuan 3. Doz aşımı yaptırsam sorun olur mu ? Yaptırmadan gitsem sorun olur mu ?

HIS Travel
3 Ağustos 2021

Merhaba İrfan Bey, 2 doz aşı olduktan sonra 14 gün geçmesi yeterlidir. 3 doz aşı RAPEL pekiştirici aşı olarak kabul edilmektedir. Yapmanız gereken giriş tarihinden 72 saat önce negatif PCR testi yaptırmanızdır.

Yıldız
4 Ağustos 2021

Merhaba 6 Ağustosta Kıbrısa gidiyoruz. Bugün pcr test yaptırdık. Benm yaptırdığım hastane sadece e-nabızdan alacağım çıktının yeterli olacağını söyledi. Eşimin yaptırdığı hastane gelip barkodlu sonuç belgesi alacaksınız demiş. Hangisi doğrudur. Sadece pdf çıktısı yeterli olmaz mı?

HIS Travel
5 Ağustos 2021

Merhaba, PDF belge yeterli olacaktır. e-nabız üzerinden sonuçlara Türkçe ve İngilizce ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Hüseyin
4 Ağustos 2021

KKTC vatandaşıyım ve 28 Temmuz 'da Türkiye'ye tatile geldim... 7 Ağustos saat 17:35 teTrabzondan Ankaraya uçuşum var. 8 Ağustos saat 6:00 Ankaradan KKTC ye uçacağım... PCR testimi ne gün yaptırmalıyım...????

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Hüseyin Bey merhaba , 72 saat öncesi pcr testi yaptırmanız gerekmektedir. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

ferhat anamur
5 Ağustos 2021

aşı olmadım ama 6 ay önce covid geçirdim pcr testi ile karantinasız giriş yapabilir miyim?

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Merhaba , Hastalığı geçirmiş kişi: Seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi. Bu kişiler aşılı kişi kapsamında değerlendirilecektir. E-nabız üzerinden aşı kartı oluşturabilirsiniz. Girişten 72 saat önce pcr tesi yaptırmanız yeterlidir. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz

TUĞBA
5 Ağustos 2021

merhaba bakanlar kurulu kararı 2-8 ağustosa kadar geçerli.8 ağustosta yapılacak olan bakanlar kurulu kararlarında ülke renklerinin haftalık olarak belirlendiği (muhtemel 8-16 ağustosu kapsayacak)belirtiliyor.Benim uçuşum 16 ağustos tarihinde ve sabah 06,50 de,yeni alınan karar doğrultusunda haftalık olacağından 16 ağustosta tekrar ülke renk kodları değişirse ve Türkiye kırmızıya geçmiş olursa ben kıbrısa sabah saatlerinde giriş yapacağımdan beni kapsamış olucak mıdır?

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Tuğba Hanım merhaba , Türkiye 40.000 vaka olduğunda da Turuncu kategoride bulunmakta idi. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Mithat
5 Ağustos 2021

Merhabalar ben Ocak ve Şubat aylarında Sinovac aşısı yaptırdım, son aşı tarihim 12 Şubat 2021. Kıbrıs’a 19 ağustosta gelmeyi planlıyorum ancak yukarda yazılan bilgilere göre kişinin aşılı tanımlı görünmesi için son 6 ay aşılı olması diye ibare mevcut. Mevcut yaptırdığım aşı kabul edilmiyor mu bu durumda, giriş yaparsam karantinaya mı alınacağım?

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Mithat Bey merhaba , 2 Doz aşı üzerinden 180 gün geçmiş olduğundan muhtemelen karantina kuralları uygulanacaktır. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz .

Sena
5 Ağustos 2021

Merhaba , bizim için çok önemli olan aklımızı karıştırmakta olan bir sorum vardı

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Merhaba Sena hanım, Nasıl yardımcı olabiliriz?

Harun
5 Ağustos 2021

Merhaba, nüfus cüzdanım eski tip ve yenilemek için yeterli vakit yok. Pasaport ile Kktc'ye gelmeyi planlıyorum. Pasaportuma Kktc mührü basılmadan giriş yapma imkanım var mı?

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Harun Bey merhaba , KKTC’ye pasaport ile giriş yapabilirsiniz . Ülkeye giriş formu beyaz küçük bir belgedir. Pasaport polislerine belirtirseniz kaşe vurulmadan işlem yapabilirsiniz. Yurt dışı çıkış harcı yatırmanız gerekmektedir. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Akif
6 Ağustos 2021

Merhaba, aşısız şekilde Kıbrıs’a gelmeyi planlıyorum. Gemi veya Havalimanı arasında herhangi bir farklılık var mı? Gemi ile gelirsem aynı prosedürler mi uygulanıyor? Teşekkür ederim.

HIS Travel
6 Ağustos 2021

Akif Bey merhaba , KKTC’ye hangi araçla gelirseniz gelin aşağıdaki kural geçerlidir. Aşısız Yolcular: Yolculuk öncesi son 72 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucu ibrazıyla 5 gün karantinaya tabi olacaklar. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Rabia
6 Ağustos 2021

Merhaba eşim askeri personel.tayin yerimiz Kıbrıs'a çıktı.ben 1.doz aşımı oldum ikinci dozu ikametgah imi oraya aldirinca olabiliyor muyum ? Tez doz aşı ile hava alanından geçiş yapabiliyor muyum ?

HIS Travel
6 Ağustos 2021

KKTC’ye tek doz aşı olanlar için aşağıdaki kural geçerlidir. Aşısız Yolcular: Yolculuk öncesi son 72 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucu ibrazıyla 5 gün karantinaya tabi olacaklar. Karantina KKTC bilim kurulunun belirlediği otelde ücretlidir. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Serdar korkusuz
15 Ağustos 2021

Merhabalar 4,5 ay önce covid geçirdim. Negatif aldım. 1. Aşıyı oldum. Kıbrıs'a giriş yapmam icin 2. Aşıyi 16 ağustosta olacağım. 20 ağustosta Kıbrıs'a giriş yapabilir miyim?

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Merhaba Serdar Bey, Hastalığı geçirmiş kişinin seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmesi gerekiyor. Bu kişiler aşılı kişi kapsamında değerlendirilecektir. Ayrıca 1 doz aşı olanların pekiştirme aşısı yaptırdığı kabul edildiği için giriş yapmanıza bir mani yoktur.

Özgür
16 Ağustos 2021

Merbaba ben sağlık çalışanı olarak Ocak ve Şubat aylarında 2 doz Sinovac aşısı yaptırdım. 3. doz olarak 7 temmuzda Biontech aşısı oldum. 28 ağustosta kıbrısa girişimde herhangi bir karantina süreci olur mu?

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Özgür Bey merhaba, Özgür Bey merhaba , E-nabız üzerinden oluşturulmuş aşı kartınızla giriş yapmanızda bir engel yoktur. İyi günler dileriz.

Murat
16 Ağustos 2021

Merhaba ben 1.asyi 11 agustosda oldum 2.asim 01 eylul de olacagim pcr testini burda alsam bir sorun olurmu birde 2.asyi olduktan sonra kibrisa gitmem gerekiyor is icin bunu normal akrabalarimda zorunlu olan gunu gecirebiliyormuyum

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Merhaba Murat Bey, Murat Bey merhaba , Kural şu şekildedir; 2. doz aşınızı olduktan 14 gün sonra KKTC’ye giriş yapabilirsiniz. Diğer durumlarda karantina kuralları geçerli olacaktır. İyi günler dileriz.

İmge
16 Ağustos 2021

Merhabalar, 17 Eylülde uçağımız var ben iki doz biontech oldum arkadaşım ise 2 doz sinovac oldu. Bugün yaşanan gelişmelerle okuduğumuz haberlerde sinovacın seyahatlerde yok olarak sayıldığını duyumunu aldık. Yalnızca avrupa ülkeleri için mi geçerli emin olamadığımız için size danışmak isterim. 2 doz sinovac ile kıbrısa seyahat edilebilir mi?

HIS Travel
17 Ağustos 2021

İmge Hanım merhaba, İmge Hanım merhaba , KKTC Sağlık bakanlığı sitesinden alınan genel kurallar bilgisi aşağıdaki gibidir. Aşılı Kişiler için Genel Kurallar: Aşı programını tamamlamış. Son dozdan 14 gün sonrasından itibaren aşı yaptırmışlar ülkeye giriş yapabilirler. Şu aşılar ve dozlar geçerlidir: SINOVAC: 2 DOZ, BIONTECH: 2 DOZ, SINOPHARM: 2 DOZ, COMIRNATY (Pfizer/Biontech): 2 DOZ, VAXZEVRIA,(Astrazeneca/Oxford): 2 DOZ, COVID-19 Vaccine Janssen / Johnson and Johnson: 1 DOZ SPUTNIK V: 2 DOZ, MODERNA: 2 DOZ

Berkan
16 Ağustos 2021

Merhabalar, 2 doz aşısını olup da üzerinden 14 gün geçirmiş kişiler için pcr testine gerek var mıdır? Varsa Havaalanında yapıyorlarmış diye duydum ayrıca Türkiye’de yaptırmamıza gerek var mı?

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Merhaba Berkan Bey, Türkiye’den KKTC’ye giriş yapacak kişiler için kural aşağıdaki gibidir: • Aşılı veya hastalığı geçirmiş yolcular; yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucu( Türkiye’den) göstermek zorundadır. Girişlerde karantina uygulanmamaktadır. İyi günler dileriz.

Kumsali
16 Ağustos 2021

Merhaba 2017 doğum lu kızımın test yapması gerekiyor mu KKTC ye indigimizde test ücretlimi olucak

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Nesrin Hanım merhaba, Nesrin Hanım merhaba , Anne ve babası ile seyahat eden 6 yaş -18 yaş arası çocukların uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir. Sizin Kızınız 6 yaşından gün almadığından test istenmemektedir. KKTC havalimanında yapılacak test ücretsizdir. İyi günler dileriz.

leyla yılmaz
16 Ağustos 2021

Merhaba, benim 25 ağustosta KKTC den Türkiye ye uçuşum var ama 2. doz aşımı bugün oldum ,yanı 16 ağustosta oldum bu durum da Türkiye de gidemez miyim ? kısacası KKTC den Türkiye ye giderken 2. doz aşı için 14 gün kuralı var mı ?

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Leyla hanım merhaaba, Türkiye’ye girişten 72 saat öncesi pcr testi isteniyor. Tüm detaylara aşağıdaki blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. https://www.hisglobal.com.tr/blog/turkiyeye-girislerde-hangi-seyahat-kurallari-gecerli İyi günler dileriz.

Deniz Dolar
17 Ağustos 2021

Merhabalar 18 ve 16 yaşında 2 çocuğum var . 18 yaşın 2 doz aşı tamam ve 14 gün geçti üzerinden, iki kardeş birlikte Kıbrıs'a gidecekler . 16 yaş çocuğum için pcr negatif dışında bir evrak istiyorlar mı? ve 5 gün karantina kuralı var mıdır?

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Merhaba, 16 yaşındaki çocuğunuz ebeveynleri ile seyahat ediyorsa uçuştan 72 saat önce yaptırılan pcr testi yeterli olacaktır. 18 yaş altı çocuklar aşılı ve yukarıda tanımda hastalığı geçirmiş ebeveynleri ile gelmiş oldukları ülke kategorisine göre, belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar) doğrultusunda ülkeye giriş yapabileceklerdir. İyi günler dileriz.

Mirkan KARTAL
17 Ağustos 2021

Merhaba; Kuzey Kıbrısta kardeşim askerlik yapıyor, ziyaret planımız var, 2. doz aşılarımızı olduk, birde bebeğimiz var 1 yaşında, kimlik üzerinde fotoğrafı yok, mecburen o da bizimle gelecek, bebeğe zaten aşı ve pcr uygulaması yok diye biliyorum, teyit amaçlı soruyorum, doğru mu?

HIS Travel
17 Ağustos 2021

Merhaba Mirkan Bey, 15 Yaş altı çocuklar için fotoğraflı kimlik kartı uygulaması 1 Ekim 2021 tarihine kadar ertelenmiştir. Çocuklar için aşı ve pcr test zorunluluğu yoktur. İyi günler dileriz.

Kemal demirkol
8 Ekim 2021

11 Ekim'de ailece biletiniz var tüm işlermlee tamdı yanlız 3 yaşında oğlumun kimliğinde fotoğraf yok geçici belge alsam olurmu

HIS Travel
12 Ekim 2021

Kemal Bey merhaba , 01.10.2021 tarihi itibarı ile yeni tip kimlik kartı (0-18 yaş dahil) fotoğraflı olması gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Mehmet Koçak
28 Ağustos 2021

Merhaba ben 27 Temmuz 2021 covid oldum 15 gün önce atlattım, herhangi bir aşı yaptırmadım Türkiye’den yolculuk yapacağım karantinaya kalma zorunluluğum var mı? Dönüş yaparsanız çok sevinirim

HIS Travel
2 Eylül 2021

Mehmet Bey merhaba , Hastalığı geçirmiş kişi seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmelidir. Bu kişiler aşılı kişi kapsamında değerlendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Canan
28 Ağustos 2021

Merhaba, biz eşimle 2 doz sinovac ve bir doz biontech aşılıyız. Oğlum 14 yaşında, aşı takvimine dahil değil, aşısız. Girişte oğlum, son duruma göre 5 gün karantinaya girecek mi?

HIS Travel
2 Eylül 2021

Canan Hanım merhaba, Sorularınızın yanıtı şöyle; Aşılı veya hastalığı geçirmiş kişiler yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucunu ibraz etmelidir. Girişlerde karantina uygulanmamaktadır. 18 yaş altı çocuklar aşılı ve yukarıda tanımda hastalığı geçirmiş ebeveynleri ile, gelmiş oldukları ülke kategorisine göre, belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar) doğrultusunda ülkeye giriş yapabileceklerdir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Ali odabaşı
29 Ağustos 2021

31 ağustosta ucuşumuz var eşimin kimliği eski tip ve 2 doz aşı olduk herhangi bir sorun yaşarmıyız

HIS Travel
2 Eylül 2021

Ali Bey merhaba , 01 Temmuz 2021 itibarı ile KKTC’ye girişler yeni tip kimlik kartı ile yapılmaktadır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Tuba
31 Ağustos 2021

Merhaba, 31 ağustosta 2. Doz aşımı olacağım ve 14 eylülde KKTCye seyahat etmeyi planlıyorum. Sorum şu, 72 saat kala yaptırılan PCR testinin aşıdan sonraki 14 günlük bekleme sürecinin 12. gününe denk gelmesi sorun olur mu? Bir de devlet hastanesinde yaptırılmış PCR testi geçerli midir? Bu testlerin e-nabız’daki pdf çıktısında “yurtdışı çıkış amaçlı kullanılamaz” yazıyor.

HIS Travel
2 Eylül 2021

Tuba Hanım merhaba , PCR testinin 12.güne denk gelmesi sorun yaratmaz. Devlet hastanesinde yurt dışı seyahat için pcr testi kabul edilmiyor. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

Damla
31 Ağustos 2021

Merhabalar, ben 2 doz aşımı oldum ve kıbrısa gelmek için çıkışta pcr testi yaptırdığımda pozitif çıktım. Karantina sürecim bittikten sonra negatif çıkarsam negatife döner dönmez KKTC’ye giriş yapabilir miyim?

HIS Travel
2 Eylül 2021

Damla Hanım merhaba , Hastalığı geçirmiş kişi, seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi sonucu ibraz etmelidir. Bu kişiler aşılı kişi kapsamında değerlendirilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

doğa
31 Ağustos 2021

Merhaba eylülde kıbrısa giriş şartları neler? 6 10 eylülde ailemle birlikte gideceğiz hepimiz çift doz aşılıyız. türkiye hala turuncu ülke mi?

HIS Travel
2 Eylül 2021

Doğa Hanım merhaba , Türkiye Turuncu kategoride yer almaktadır. Turuncu kategoriden gelen yolcular aşılı veya hastalığı geçirmiş ise yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu ibraz etmelidir. Bu yolcular için karantina uygulanmamaktadır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Fatih pesen
31 Ağustos 2021

Merhaba Benim 2 doz sinovac aşım var. Fakat aşağıdaki cümleden ne anlamamız gerekiyor? "Kişiler yukarıda belirtilen aşılardan iki dozunu farklı aşı ile olmaları halinde aşılı kişi olarak değerlendirilecektir." Burada anlatılmak istenen 2 doz aşı olanların farklı aşılardan mı olması gerektiğidir acaba? Kısaca sorum şu; 2 doz sinovac aşım var (mart ayı içinde oldum) kıbrısa girişte sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkürler

HIS Travel
2 Eylül 2021

Fatih Bey merhaba , 2 farklı aşı olmanız halinde 2 doz aşı olmuş olarak kabul edileceksiniz. Yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR sonucunu ibraz etmeniz gereklidir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Pınar
31 Ağustos 2021

Merhaba ben ilk doz aşımı oldum kıbrısa giriş tarihimden 170 gün öncede covid geçirdim 173. Gündede türkiyeye dönücem bi sorun olurmu ve benden türkiyeye dönüşte pcr testi isteyeceklermi acaba

HIS Travel
2 Eylül 2021

Pınar Hanım merhaba , E-NABIZ üzerinde aşı kartınız oluştu ise bunu göstermeniz yeterli olacaktır. Hastalığı geçirmiş olanların 1 doz aşı olmaları RAPEL ( pekiştirme) aşı olarak adlandırılıyor. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

AHMET PALABIYIK
1 Eylül 2021

Merhaba Ekim ayı içerisinde eşimle Kıbrıs'a ziyarette bulunmak istiyoruz. İkimizin de 2 doz Biontec aşısı 1 ay öncesinden mevcut. PCR testini sadece Kıbrıs'ta havaalanında yaptırsak oluyor mu ?

HIS Travel
2 Eylül 2021

Ahmet Bey merhaba, Yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu Türkiye’den alınmalıdır Kıbrıs Ercan havalimanında ücretsiz ANTİJEN testi yapılmaktadır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Sıdıka Gül
12 Eylül 2021

Merhabalar.universite için Kıbrıs'a 28.09.2021 tarihinde uçuşum var.14 gün önce 2 doz aşımı da oldum.Pasaportum da var.Ulkeye girerken sıkıntı olur mu.Yada karantinaya alınır mıyım.Bu arada PCR testi lazım mı.Detayli bı şekilde anlatır mısınız.Sikinti yaşamak istemiyorum

HIS Travel
13 Eylül 2021

Sıdıka Hanım merhaba , Türkiye turuncu grupta yer almaktadır. Buna 2 doz aşı uygulamasından 14 gün sonra yolculuk öncesi 72 saat içinde negatif pcr test sonucu ile giriş yapabilirsiniz. TC yeni tip fotoğraflı kimlik kartınız giriş için yeterlidir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Umut deniz
12 Eylül 2021

Merhaba 2 doz aşılıyım ve ekimin 13 de kıbrısa uçuşum var fakat şöyle bir durum var covid 19 a yakalandım şuan 30 gün geçmesimi gerek hastalık atlandıktan sonra gidebilmem için

HIS Travel
13 Eylül 2021

Merhaba , Covid-19 hastalığına yakalanan kişiler KKTC’ye pozitif sonuçtan 30 gün sonra karantinasız giriş yapabiliyorlar. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Raziye k
12 Eylül 2021

Merhabalar türkiyeden kıbrısa gidicem 2 doz aşımı oldum 3.doz sıramda geldi onu yaptırsam 14 gün beklemem gerekiyormu yoksa aynı gün gidebilirmiyiö

HIS Travel
13 Eylül 2021

Raziye Hanım merhaba , 2 doz aşı uygulamasından 14 gün sonra Kıbrıs’a giriş yapabilirsiniz. 3. doz aşı sorgulanmıyor. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Mehmet
12 Eylül 2021

16 ekim saat 22.00 da tarihinde giriş 19ekim 14.00 tarihinde çıkış yapacak şekilde bilet aldık. Acaba çıkışta Türkiye’ye dönüş için PCR testi yaptırmalımıyız??? Girişte bileklik almalımıyız???

HIS Travel
13 Eylül 2021

Mehmet Bey merhaba, 2 doz aşı olmuş kişiler e-nabız ve healtpass uygulamasından aşı sertifikalarını göstererek giriş yapabilirler. Kıbrıs’a gidişte PCR testi yaptırmanız gerekiyor. Bileklik karantinaya girenler için uygulanıyor. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Azat Oğuz
12 Eylül 2021

Merhaba Aşılarımı oldum 2.Aşımı olalı 2 ay oldu,Pcr testi mi çıkardım bunun dışında hazırlamam gereken evrak varmı Kıbrıs için

HIS Travel
13 Eylül 2021

Merhaba , Tüm prosedürü tamamlamışsınız. İyi tatiller… Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Barış
13 Eylül 2021

Merhaba. 16 Eylül tarihinde uçağım var. Gitmeden önce pcr testi yaptırmam gerektiğinin bilincindeyim fakat şöyle bi durum var hem hastanelerde ücretsiz yapılan hemde yurt dışı için 170 tl istenip yapılan pcr testi var. Kıbrıs için özellikle ücret ödeyip yurt dışı pcr ı yaptırmama getek varmı yoksa ücretsiz çıkartılan pcr testi yeterli olurmu ?

HIS Travel
13 Eylül 2021

Merhaba Barış Bey, Özel hastaneden seyahat için pcr testi yaptırmanız gerekir. Ücretsiz pcr testleri geçerli değildir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

ibrahim kurttay
22 Eylül 2021

sayin yetkililer anlamadigim olay 2.defa asisini olmus kisilerden de pcr testi istiyorsunuz asi olmayandanda? yasadigi ülke turuncu listede olmasina ragmen .. bu iki kere asi olanlari cabuk negatif tesle kabul etseniz kibrisa gelen turist cogalir. bakin güney kibris öyle yapiyor .bu pcr test avrupada cok pahali bir pcr test 149 --156 isvicre frankiarasi degisiyor ..türklirasi 1460 lira yazik degilmi ya insanlara bu kadar para veriyorlar. bende bileti almadan önce bilseydim inanin gelmezdeim. buna bir kolaylik getirin size tavsiyem 2kere asisini olmuslar cabuk testle girmeli kibrisa.... selam ve sevgilerle

HIS Travel
29 Eylül 2021

Merhaba İbrahim Bey, Biz konu ile ilgili yetkili değiliz. Dilerseniz fikirlerinizi https://saglik.gov.ct.tr/ sitesinde paylaşabilirsiniz. Önemli Not : 27 Eylül 2021 ‘den itibaren KKTC’ye gidecek kişilerin son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucu ile yolculuk öncesi https://adapass.gov.ct.tr adresinden formu doldurmaları ve QR kodlu yolcu formu almaları zorunludur. Saygılarımızla.

Sara
23 Eylül 2021

Merhaba ben Sara: ikinci doz aşımı bu gün olacağım ve üniversite öğrencisi olduğum için Ekim ayının 8 inden önce kıbrısta olmam gerek. Bunun için 2. Doz aşının üstünden 14 gün geçmesi lazım. Alı olduğum gün sayılıyor değil mi? Ayrıca 14.gün kıbrısa giriş yapabilirim değil mi? (umarım giriş yapabilirim kayıt için son 15 gün)

HIS Travel
29 Eylül 2021

Merhaba Sara Hanım, Aşılı kişiler Aşı programını tamamlamış olmalıdır, Son dozdan 14 gün sonrasından itibaren ülkeye giriş yapılabilir. 14 günlük süreç aşı olduğunuz gün başlar. Daha erken giriş yapmak isterseniz 5 gün karantinada kalmak durumundasınız. Tüm giriş detayları için https://saglik.gov.ct.tr sitesini inceleyebilirsiniz. Önemli Not: 27 Eylül 2021 ‘den itibaren KKTC’ye gidecek kişilerin son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucu ile yolculuk öncesi https://adapass.gov.ct.tr adresinden formu doldurmaları ve QR kodlu yolcu formu almaları zorunludur. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

utku
25 Eylül 2021

01/02/2021 - 01/03/2021 tarihlerinde sinovac aşısı 07/7/2021 tarihinde ise 1 doz biontech aşısı oldum. 30/09/2021 tarihinde kıbırsa girerken aşı konusunda sorun yaşarmıyım?. yoksa biontech dozunu rapel kabul ederler mi

HIS Travel
29 Eylül 2021

Utku Bey merhaba, 2 Doz aşı uygulaması yeterli oluyor. Sinovac 2 doz kabul edilebilir listesinde yer almaktadır. Önemli Not: 27 Eylül 2021 ‘den itibaren KKTC’ye gidecek kişilerin son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucu ile yolculuk öncesi https://adapass.gov.ct.tr adresinden formu doldurmaları ve QR kodlu yolcu formu almaları zorunludur. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Ufuk
26 Eylül 2021

Merhbalar 4 ekimde ailemle kıbrısa tatile gidicez 2 çocuğum var birisi 6 diğeri 5 aylık kimliklerimiz yeni kimlik çocuklarada fotoğraf istiyormu birde çocuklara pcr testi yaptırmalımıyım

HIS Travel
29 Eylül 2021

Ufuk Bey merhaba, 6-18 Yaş çocuklardan PCR testi isteniyor. 01 Ekim itibarı ile fotoğraflı yeni tip kimlik kartı zorunlu hale getirildi. Bu durumda tüm aile fertleri için fotoğraflı kimlik kartı çıkartmanız gerekmektedir. Önemli Not: 27 Eylül 2021 ‘den itibaren KKTC’ye gidecek kişilerin son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucu ile yolculuk öncesi https://adapass.gov.ct.tr adresinden formu doldurmaları ve QR kodlu yolcu formu almaları zorunludur. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Yunus
27 Eylül 2021

Merhabalar, 23 Martta Covid geçirdim, 1 Ekimde KKTC ye seyahatim mevcut, 16 Eylül'de 1 doz Biontech aşımı oldum. Sağlık bakanlığının sitesinde covid geçirenler için 1 doz aşı yeterli diyor, karantinasız giriş için. Aşı kartım oluştu HEALTHPASS'e ekleyebildim. Ancak covid geçirdiğimi 180 gün dolduğu için sadece e-nabız üzerinden gösterebiliyorum. Bir sorun yaşar mıyım girişte ?

HIS Travel
29 Eylül 2021

Yunus Bey merhaba , Hastalığı geçirmiş kişilerin 180 günü geçmeleri durumunda 1 doz aşı ile giriş yapabiliyorlar. 27 Eylül 2021 ‘den itibaren KKTC’ye gidecek kişilerin son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucu ile yolculuk öncesi https://adapass.gov.ct.tr adresinden formu doldurmaları ve QR kodlu yolcu formu almaları zorunludur. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Muhammed
28 Eylül 2021

Merhabalar 6 ekimde kıbrısa yolculuğumuz var 8 aylık bebek için fotolu kimlik kartı gereklimidir

HIS Travel
29 Eylül 2021

Muhammed bey merhaba , Evet gereklidir. Açıklama aşağıdaki gibidir: Önemli duyuru! Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığınca alınan bir karar doğrultusunda, on beş yaş altı vatandaşlarımızın fotoğrafsız kimlik kartı ile Türkiye’den KKTC'ye çıkışların 01 Ekim 2021 tarihi itibariyle sonlandırılacağı açıklanmıştır. KKTC’ye seyahat edecek olan fotoğrafsız kimlik kartı hamili vatandaşlarımızın bu tarihe kadar kimlik kartlarını yenilemeleri önemle duyurulur. Önemli Not : 27 Eylül 2021 ‘den itibaren KKTC’ye gidecek kişilerin son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucu ile yolculuk öncesi https://adapass.gov.ct.tr adresinden formu doldurmaları ve QR kodlu yolcu formu almaları zorunludur. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Bilge
29 Eylül 2021

Merhaba ben Türkiye'de yaşıyorum, !0 Ekim gibi Kıbrıs'a öğrencilik için geleceğim. Henüz aşı olmadım. Janssen aşısı olmak istiyorum fakat Türkiye'de yok. Bunun için Kıbrıs'a geldiğim zaman olsam olur mu? Ondan öncesinde de herhangi bir aşı yaptırmalı mıyım? Geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim, teşekkür ederim.

HIS Travel
29 Eylül 2021

Merhaba, KKTC’de aşı ile ilgili bilgiyi https://saglik.gov.ct.tr/ sitesinden öğrenebilirsiniz. Aşılı değilseniz 5 gün karantina sürecini tamamlamanız gerekmektedir. Önemli Not: 27 Eylül 2021 ‘den itibaren KKTC’ye gidecek kişilerin son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucu ile yolculuk öncesi https://adapass.gov.ct.tr adresinden formu doldurmaları ve QR kodlu yolcu formu almaları zorunludur. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Mehmet
2 Ekim 2021

16 ekim saat 22.00 da tarihinde giriş 19ekim 14.00 tarihinde çıkış yapacak şekilde bilet aldık. Acaba çıkışta Türkiye’ye dönüş için PCR testi yaptırmalımıyız??? Saygılar

HIS Travel
7 Ekim 2021

Mehmet Bey merhaba , Türkiye’ye dönüşte e-nabız üzerinden aşı sertifikalarınızı göstermeniz yeterli olacaktır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Furkan
3 Ekim 2021

2. Doz aşımı 24/09 da yaptırdım 07/10 da karantinasız giriş yapabilir miyim

HIS Travel
7 Ekim 2021

Furkan Bey merhaba , Aşılı kişilerin ülkeye giriş yapabilmesi için aşı programını tamamlamış olmalıdır. Son dozdan 14 gün sonrasından itibaren ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Mehmet Kaan
3 Ekim 2021

Merhaba 15.01.21 tarihinde ilk doz sinovac, 12.02.21 tarihinde ikinci doz sinovac ve 10.09.21 tarihinde biontech aşı oldum. Anladığım kadarıyla şuan aşılı sayiliyorum ama kafamı karıştıran şu. Ikinci doz aşı ile üçüncü doz aşı arasında 7 ay süre var. 6 aydan daha uzun olduğu için geçersiz sayılma ihtimali var mı ? Teşekkür ederim.

HIS Travel
7 Ekim 2021

Mehmet Bey merhaba , Giriş kurallarında 2 doz aşı olmanızın yeterli olacağı belirtiliyor. Giriş yapmadan önce ADAPASS uygulamasına aşı sertifikalarınızı yüklemeniz ve belgelerin çıktılarını almanız giriş için yeterlidir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Gizem
3 Ekim 2021

Abim asisiz olarak İngiltere’den Kibrisa gelmek istiyor. Bunun için 72 saat öncesi pcr testi ile 5 gün karantina yazıyor ama bu 5 günlük karantina ötel karantinasımı yoksa ev karantinasımı onu öğrenmek istiyoruz lütfen. Şimdiden teşekkürler

HIS Travel
7 Ekim 2021

Gizem Hanım merhaba, Karantina ilgili tüm detaylara bu linkten https://saglik.gov.ct.tr linkten ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Fatih
3 Ekim 2021

72 saat denmiş ama 48 saat önce alınmış negatif pcr testi ve iki doz biontec aşılı olmak adaya girişte yeterlimi

HIS Travel
7 Ekim 2021

Fatih Bey merhaba , 2 doz aşı olanlar için 11.10.2021 tarihi itibarı ile giriş kuralları aşağıdaki gibidir. 11.10.2021 tarihinden itibaren gelecek kişiler ülkeye girişte son 72 saatlik negatif PCR test sonucunu ibraz etmeden ülkeye giriş yapabileceklerdir. Ancak bu kişilere ülkeye girişte PCR/Antijen testi yapılacaktır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Fatma Atış
4 Ekim 2021

Merhabalar, 7 ekim de kıbrısa seyahat edeceğiz eşim 3. Doz aşısını oldu ve 7 ekimde tam 14. günü oluyor sıkıntı yaşar mıyız acaba

HIS Travel
7 Ekim 2021

Fatma Hanım merhaba , Giriş kurallarında 2 doz aşı olmanızın yeterli olacağı belirtiliyor. Giriş yapmadan önce ADAPASS uygulamasına aşı sertifikalarınızı yüklemeniz ve belgelerin çıktılarını almanız giriş için yeterlidir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Rana
4 Ekim 2021

Merhabalar, 13 Kasım da Kıbrıs uçuşumuz var oğlum 11 kasımda 6 yasını dolduracak bugun gelen bir bilgiye göre öğlumun kimliğinde fotograf olma zorunluluğu varmış böyle bir durum var mı?

HIS Travel
7 Ekim 2021

Rana Hanım merhaba, Bilgilendirme aşağıdaki gibidir. Önemli duyuru! Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığınca alınan bir karar doğrultusunda, on beş yaş altı vatandaşlarımızın fotoğrafsız kimlik kartı ile Türkiye’den KKTC'ye çıkışların 01 Ekim 2021 tarihi itibariyle sonlandırılacağı açıklanmıştır. KKTC’ye seyahat edecek olan fotoğrafsız kimlik kartı hamili vatandaşlarımızın bu tarihe kadar kimlik kartlarını yenilemeleri önemle duyurulur. 0-18 Yaş grubu dahil! Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

yakup
4 Ekim 2021

Eşim 1 yıl kadar önce covid (agustos 2020) geçirdi. kasım ayı başında kıbrıs programımız var tek doz aşı oluyor ama 2. doz aşı oldugunda 14 günlük süre yeterli olmuyor. 1 yıldan daha önce covid geçirip tek doz aşı olarak kıbrısa karantinasız giriş yapabilir miyiz?

HIS Travel
7 Ekim 2021

Yakup Bey merhaba , Covid-19 hastalığını geçirmiş ve üzerinden 6 ay geçmiş kişilerin 1 doz aşı yaptırmaları halinde aşılı kişi olarak değerlendirilecektir. Kaynak: https://saglik.gov.ct.tr/ Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Rami Acar
4 Ekim 2021

Merhaba! Almanyada yaşıyorum. Kıbrıs ta bir otelde tatil yapmayı düşünüyoruz. Ercan a direk uçuş olmadığından türkiyeden aktarmalı gitmemiz gerekiyor. Okuduğuma göre giriş işlemi türkiye turuncu listede olduğu için çocuklarımız 5 günlük karantinaya girmek zorunda yoksa almanya şartlarla mı giriş yapabiliriz? Saygılar

HIS Travel
7 Ekim 2021

Rami Bey merhaba , Almanya "YEŞİL" Kategoride , çocuklar 0-18 yaş ebeveynleri ile birlikte karantinasız giriş yapabilirler. Kaynak: https://saglik.gov.ct.tr/ Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Erhan
5 Ekim 2021

Merhaba önümüzdeki hafta kıbrısa ziyaretim olacak tek sorum var ülkeye giriş yaparken pcr testinin sunucunun QR kodlu çıktısını istiyorlar mı?

HIS Travel
7 Ekim 2021

Erhan Bey merhaba , -KKTC'ye hava-deniz yolları ve ada dışından gelip kara sınır kapılarını kullanarak giriş yapacak kişiler, yolculuk öncesi adapass.gov.ct.tr adresinden girerek KKTC YOLCUSU GİRİŞ FORMUNU doldurarak KKTC Yolcusu Giriş Formu’nun çıktısı alınacaktır. -AB, Birleşik Krallık, Türkiye’den gelen yolcular ve Adapassa sahip kişilerin doldurulacak formda belirtilen aşı belgesi yüklenmesi gereken yere QR kodlu aşı belgesinin ve PCR belgesi yüklenmesi gereken yere QR kodlu PCR sonuç belgesinin QR kodlarını tablet/cep telefonlarının kamerasından okutmak sureti ile yüklemesi zorunlu olacaktır. -KKTC Yolcusu Giriş Formu ile ülkeye giriş zorunlu olup KKTC Yolcusu Giriş Formunda gerekli olan belgelerin QR kodlarının kaydedilebilmesi amacıyla sadece tablet/kişisel cep telefonlarından kullanılabilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

muhterem
5 Ekim 2021

merhaba 22 ekimde kıbrısa gideceğiz 2 doz aşımızı olduk 11.10.2021 tarihinden sonra kıbrısa gidecek kişiler için pcr testi kalktı diye haber okudum türkiyeden kıbrısa giderken pcr yaptırmak gerekiyor mu kıbrısta hava alanında sadece girşte yapılacağını söylüyorlar doğrumudur

HIS Travel
7 Ekim 2021

Merhaba , 11.10.2021 tarihinden itibaren gelecek kişiler ülkeye girişte son 72 saatlik negatif PCR test sonucunu ibraz etmeden ülkeye giriş yapabileceklerdir. Ancak bu kişilere ülkeye girişte PCR/Antijen testi yapılacaktır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Sezer
7 Ekim 2021

İyi günler dilerim benim otel rezervasyonum ikinci doz aşı oldukdan sonra 12. Güne denk geliyor kalacağım otelde karantinada kalabilirmiyim

HIS Travel
12 Ekim 2021

Sezer Bey merhaba, Karantina ile ilgili otelin vereceği bir karardır. Karantina konaklamaları sizin belirleyeceğiniz ev-otel olabilir. Rezervasyonu yaptırdığınız acente ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Önemli Not: Türkiye çıkışlarında 2 adet aşı sertifikasının QR kodlu çıktısı ve AdaPass üzerinden doldurup alacağınız çıktıyı ibraz etmeniz gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Gulcin
6 Ekim 2021

Merhaba kardesimle 8 ekimde kibrisa tatile gidicez ikimizinde 2 doz asisi var,fakat asilarimizi brukselde yaptirdik orda yasiyoruz.27sinde turkiyeye geldik ,asi dokumanlarimiz da baska bir sey gerekiyormu cifte vatandasiyiz turk kimlimizle giricez. Simdiden tesekkurler

HIS Travel
7 Ekim 2021

Gülçin Hanım merhaba, 2 doz aşı olanlar için giriş kuralları aşağıdaki gibidir. -Ülkemize hava-deniz yolları ve ada dışından gelip kara sınır kapılarını kullanarak giriş yapacak kişiler, yolculuk öncesi adapass.gov.ct.tr adresinden girerek KKTC YOLCUSU GİRİŞ FORMUNU doldurarak KKTC Yolcusu Giriş Formu’nun çıktısı alınacaktır. -AB, Birleşik Krallık, Türkiye’den gelen yolcular ve Adapassa sahip kişilerin doldurulacak formda belirtilen aşı belgesi yüklenmesi gereken yere QR kodlu aşı belgesinin ve PCR belgesi yüklenmesi gereken yere QR kodlu PCR sonuç belgesinin QR kodlarını tablet/cep telefonlarının kamerasından okutmak sureti ile yüklemesi zorunlu olacaktır. -KKTC Yolcusu Giriş Formu ile ülkeye giriş zorunlu olup KKTC Yolcusu Giriş Formunda gerekli olan belgelerin QR kodlarının kaydedilebilmesi amacıyla sadece tablet/kişisel cep telefonlarından kullanılabilecektir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Pınar
6 Ekim 2021

13ekimde kktc biletlerimiz bulunmaktadır. 3yaşındaki çocuğumuz için gerekli belgeler nedir? pcr yok aşı yok. ebeveyn yanında olması yeterli mi? Resimli kimlik şart mı?

HIS Travel
7 Ekim 2021

Pınar Hanım merhaba , 11.10.2021 tarihinden itibaren gelecek kişiler ülkeye girişte son 72 saatlik negatif PCR test sonucunu ibraz etmeden ülkeye giriş yapabileceklerdir. Ancak bu kişilere ülkeye girişte PCR/Antijen testi yapılacaktır. Yeni tip kimlik kartı ( fotoğraflı) mecburidir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Selcuk
7 Ekim 2021

Merhaba, 13 Ekim´de Almanyan´dan Ercan` a Türkiye´den aktarmalı ucacagim. Hastaligi gecirmis bir kisi olarak 72 saatlik negatif PCR test sonucunu ibraz edildiği taktirde ülkeye girişte PCR/Antijen testi yapılacak midir?

HIS Travel
12 Ekim 2021

Selçuk Bey merhaba , Hastalığınızın pozitif test QR kodlu çıktısı ve AdaPass üzerinden dolduracağınız giriş formu ile seyahat edebilirsiniz. Antijen test Ercan Havalimanında ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Emrah
8 Ekim 2021

Merhabalar kolay gelsin 2.doz biontech aşımı 12.10.2021 tarihinde olacağım. Kıbrıs için 24.10.2021 tarihinde bir 3 günlük iş toplantım var. 14 gün kuralını 2 gün ile kaçırıyorum. Adaya girince 5 gün karantina kuralına takılıyorum. Karantinayı orda gideceğim otelde geçirebilir miyim? Birde karantinanın 3.günü aşı kartım çıkıyor 3.günün sonunda türkiyeye dönebilir miyim?

HIS Travel
12 Ekim 2021

Emrah Bey merhaba, Türkiye Havalimanından çıkışta aşı sertifikalarınızın çıktısını göstermeniz talep ediliyor. Karantina sürecinizi otelde geçirmeniz ile ilgili olarak konaklama yapacağınız otelin buna onay vermesi gerekiyor. Bunu rezervasyon yaptırdığınız acenteden öğrenebilirsiniz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Hasan
8 Ekim 2021

Ben Türkiye de asi oldum 2doz peki güvende al para verilcekmi acaba

HIS Travel
12 Ekim 2021

Hasan Bey merhaba , TC Vatandaşları için giriş kuralları; Turuncu kategorideki ülkeler için; Aşılı veya hastalığı geçirmiş kişiler 2 doz aşı olanlar (2.doz aşı uygulamasından 14 gün sonra) ülkeye karantinasız girebilirler. 11.10.2021 tarihinden itibaren ülkemize gelecek kişiler son 72 saatlik negatif pcr test sonuçlarını ibraz etmemeleri halinde bu kişilere ülkeye girişte random pcr/antijen testi yapılacaktır. Aşısız yolcular ise yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucunu ibraz etmeli ve 5 gün karantinada kalmalıdırlar. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

SÜLEYMAN
9 Ekim 2021

Merhaba 2. doz aşımı 30.04.2021 de oldum 17-21.10.2021 tarihleri arasında Kıbrıs seyahatim mevcut. 11/10/2021 tarihinde 3. doz aşı olmamamda sakınca varmı 3. doz olmasından dolayı 14 gün içinde aşı olmuşlar giremez kuralıma takılır mıyım? 3.doz olduğu için takılmam diye düşündüm. Bilgi verebilirmisiniz

HIS Travel
12 Ekim 2021

Süleyman Bey merhaba , KKTC’ye giriş için 2 doz aşı uygulamasının çıktıları ile AdaPass üzerinden giriş formu almanız yeterli olacaktır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Burak
10 Ekim 2021

Merhaba, ben 30 Kasım 2020'de Covid hastalığını geçirdim. 30 Ağustos 2021'de ilk doz, 05 Ekim 2021'de 2. doz aşımı oldum. 14 Ekimde KKTC'ye giriş yapabilir miyim?

HIS Travel
12 Ekim 2021

Burak Bey merhaba , KKTC giriş yapabilmeniz için 2.doz aşı uygulamasının üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Haci kaya
10 Ekim 2021

Merhaba eşim kktc ye ailesinin yanına gidecek ama aşı olmadı bu durumda adaya gitmek için hangi şartlar gerekli güvende kal uygulaması nı indirip ödeme yapmak lazım mı yoksa health pas uygulaması mı indirmek mı lazım bilgi alabilirmiyiz Pcr test yaptıracağız

HIS Travel
12 Ekim 2021

Hacı Bey merhaba , Öncelikle sorunuzu yanıtlayalım daha sonra altta genel giriş kurallarını paylaşmış olalım. Aşı olmadı iseniz 5 gün karantina Karantina Takip Sistemi ile ilgili her türlü bilgiye https://kktckarantina.com adresi üzerinden erişilebilir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Yeliznur
10 Ekim 2021

Merhaba 5 Kasımda Kıbrısa gideceğim 4 yaşında kızım için kimlikte fotoğraf zorunlu dediler . Yardımcı olur musunuz mümkün mü böyle birşey?

HIS Travel
12 Ekim 2021

Yeliznur Hanım merhaba, TC İçişleri Bakanlığının yurt dışına çıkışlarda yeni tip fotoğraflı kimlik kartı (0-18 yaş) zorunlu hale getirilmiştir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Nebi sekman
11 Ekim 2021

11.10.2021 den itibaren kktcye giriş yapanlara PCR/antijen testi ücretli mi ucretliyse ne kadar ?

HIS Travel
12 Ekim 2021

Nebi Bey merhaba, Antijet testi ücretsiz yapılmaktadır. Bilgilerinize sunar , sağlıklı günler dileriz.

İNCİ
11 Ekim 2021

merhaba aralıkta 12 yaş kızım ve 12 yaşındaki yeğenim ile kıbrısa gideceğim.çocuklar için aşı gereklimi.birde yeğenim anne baba ayrı onun için ne yapmam gerekiyor.nasıl evrak isterler benden

HIS Travel
12 Ekim 2021

İnci Hanım merhaba, Çocuklar için 18 yaşa kadar aşı zorunluluğu yoktur. Kızınız ve yeğeniniz ile KKTC’ye seyahat edebilmeniz için kızınız için eşinizden yeğeninizin hem anne hem de babasından noterden muvafakatname almanız gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Mürvet
11 Ekim 2021

25 ekimde kıbrıs biletimiz var, fakat yeni tip kimlik kartımız yok. Pasaport ile giriş yapabilir miyiz?

HIS Travel
12 Ekim 2021

Mürvet Hanım merhaba, Yeni tip fotoğraflı kimlik kartınız yok ise pasaportunuz ile yurt dışı çıkış harcı ödeyerek çıkış yapabilirsiniz. Pasaportunuza KKTC giriş kaşesi vurdurmamak için çıkışta kullandığınız beyaz küçük kağıdı kaşe vurdurarak giriş çıkış yapabilirsiniz Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

FAZLI
24 Ekim 2021

Merhaba iyi günler eşimle birlikte 4 kasımda limak delux otelde tatilimiz var eşimde bende 3.doz sinovac aşılarımızı olduk sabiha gökçenden hareket etcez bizim pcr testi yaptırmamıza gerek varmı..ayrıca bu adapass.gov dan formu doldurmamız gerekiyormu bir soru daha kıbrıstan türkiyeye uçuşta kaç kg a kadar bavul çıkarabiliyoruz..

HIS Travel
29 Ekim 2021

Fazlı Bey merhabalar, Bilgilendirme aşağıdaki gibidir. Kaynak: https://saglik.gov.ct.tr KKTC hükümetinin aldığı karar doğrultusunda, KKTC giriş koşullarına ek olarak ; Türkiye’den KKTC’ye seyahatlerde COVID -19 geçirmiş ve 2 aşısı olan kişiler 72 saat içinde alınmış Negatif PCT test sonucunu ibraz edecekler ya da KKTC ‘ye girişlerde ücretli (90 TL) hızlı antijen testi yaptıracaktır. Antijen testi yapacak olan misafirlerimizin ödemeyi UCUSTAN ONCE belirtilen hesap numarasına yatırması ve uçağa binerken ibraz etmesi gerekmektedir. KKTC MALIYET BAKANLIGI / ZIRAAT BANKASI/TR29 0001 0008 6040 2987 1050 01 Adapass üzerinden KKTC’ye giriş yolcu giriş formunu doldurmanız gerekmektedir. Healthpass buradan çıkışta gerekli … KKTC’den bavul hacmi alacağınız biletin sınıfına göre değişmektedir. Lütfen aldığınız bileti kontrol ediniz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Sevim
24 Ekim 2021

Kıbrıs a 28 Kasım girişli otel rezervasyonu yaptırmıştık. Fakat arkadaşımızın 2.doz aşı güresi 180 gün kuralına göre 22 Kasım da bitiyor . Arkadaşım bu durumda Kıbrıs a giriş yapamayacak mı? Devlet henüz 3. Doz aşıya da başlamadı zaten . Bu durumda ne yapılmalı ?

HIS Travel
29 Ekim 2021

Sevim Hanım merhaba, 2 doz aşı olmanız giriş için yeterli oluyor. 2. aşının bitiş süresi gibi bir şey söz konusu değil, 180 gün süre hastalığı geçirmiş kişiler için geçerlidir. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Aydın canpolat
25 Ekim 2021

Merhaba. Önümüzde ki 3 gün içerisinde Kıbrıs’a gideceğim. Daha önce hiç aşı yaptırmadım. Sadece PCR resti ile kıbrısa girebilir miyim. Ayrıca bu şartlarda kıbrısa geldiğimde herhangi bir karantina süreci oluyor mu.

HIS Travel
29 Ekim 2021

Aydın Bey merhaba, Türkiye’den KKTC’ye seyahat edecek kişilerin aşısız olmaları durumunda istenilen belgeler şunlardır. 72 Saat içinde alınmış negatif PCR testi, 5 gün karantina (https://kktckarantina.com/) adresinden bilgilere ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Yusuf
26 Ekim 2021

Ben Kıbrısa tatile geldiğimde astra zenaca aşısından vuruldum, 1 ay geçti turkiyede 2. Doz aşımı vurulmak için randevu aldım hastahaneye gittim dediler ilk doz İngiliz ikinci doz alman karışmasın şimdi biraz zaman geçsin öyle vuralım. Ben şimdi 2. Dozumu oldum biontech 14 gün sonra karantinasız giriş yapabiliyorum değil mi? Şartlara baktım 2 farklı doz aşı olanlar aşılı sayılıyor deniliyor. Emin olmak için yazmak istedim.

HIS Travel
29 Ekim 2021

Yusuf Bey merhaba, 2.doz aşı uygulaması üzerinden 14 gün geçmesi yeterlidir. Bilgilendirme aşağıdaki gibidir. Kaynak: https://saglik.gov.ct.tr KKTC hükümetinin aldığı karar doğrultusunda, KKTC giriş koşullarına ek olarak ; Türkiye’den KKTC’ye seyahatlerde COVID -19 geçirmiş ve 2 aşısı olan kişiler 72 saat içinde alınmış Negatif PCT test sonucunu ibraz edecekler ya da KKTC ‘ye girişlerde ücretli (90 TL) hızlı antijen testi yaptıracaktır. Antijen testi yapacak olan misafirlerimizin ödemeyi uçuştan önce belirtilen hesap numarasına yatırması ve uçağa binerken ibraz etmesi gerekmektedir. KKTC MALIYET BAKANLIGI / ZIRAAT BANKASI/TR29 0001 0008 6040 2987 1050 01 Adapass üzerinden KKTC’ye giriş yolcu giriş formunu doldurmanız gerekmektedir. Healthpass buradan çıkışta gerekli. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

CAN
27 Ekim 2021

merhabalar 08-11-2021 tarihinde kıbrıs'a uçuşum var 2 doz aşım tam pcr testi zorunlumu.

HIS Travel
29 Ekim 2021

Can Bey merhaba, 2.doz aşı uygulaması üzerinden 14 gün geçmesi yeterlidir. Bilgilendirme aşağıdaki gibidir. Kaynak: https://saglik.gov.ct.tr KKTC hükümetinin aldığı karar doğrultusunda, KKTC giriş koşullarına ek olarak ; Türkiye’den KKTC’ye seyahatlerde COVID -19 geçirmiş ve 2 aşısı olan kişiler 72 saat içinde alınmış Negatif PCT test sonucunu ibraz edecekler ya da KKTC ‘ye girişlerde ücretli (90 TL) hızlı antijen testi yaptıracaktır. Antijen testi yapacak olan misafirlerimizin ödemeyi uçuştan önce belirtilen hesap numarasına yatırması ve uçağa binerken ibraz etmesi gerekmektedir. KKTC MALIYET BAKANLIGI / ZIRAAT BANKASI/TR29 0001 0008 6040 2987 1050 01 Adapass üzerinden KKTC’ye giriş yolcu giriş formunu doldurmanız gerekmektedir. Healthpass buradan çıkışta gerekli. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Yorum Bırak