Oman Air'den "Yan Koltuğunuz Boş Kalsın" Hizmeti

Oman Air'den "Yan Koltuğunuz Boş Kalsın" Hizmeti

Umman Sultanlığı'nun ulusal havayolu firması olan Oman Air, misafirlerinin rahat ve güvenli seyahat etmelerini sağlamak için "MySpace" hizmetini hayata geçirdi. Havayolunun bu yeniliği seyahati güvenli hale getirirken, misafirlerin de daha konforlu yolculuk etmesine olanak sağlıyor.

Oman Air, "MySpace" Uygulaması ile Misafirlerine Daha Fazla Kişisel Alan Sunuyor

"MySpace" hizmetiyle Economy Class misafirler, uçaklarının kalkış saatinden 48 saat öncesinde ve kalkışlarına 3 saat kalana kadar, online checkin esnasında koltuklarını interaktif bir oturma planı üzerinden seçebiliyor ve yanlarındaki en az bir koltuğun boş olmasını sağlayabiliyorlar. Komşusuz koltuk, ekstra kişisel alan ve sosyal mesafe imkanıyla "MySpace" uygulaması yalnızca Online Check-in sırasında, kalkıştan 48 saat ve 3 saat öncesine kadar kullanılabiliyor.

Yolculuğun tüm süreçlerinde kapsamlı güvenlik programını sürdürmeyi amaçlayan firma, yolculardan hem uçakta ve umman havalimanlarında maske takılmasını rica ediyor. Prosedürler gereği ise misafirlerden PCR testi isteniyor.

COVID-19 Kapsamlı Ücretsiz Seyahat Sigortası ile Fark Yaratan Firma: Oman Air

Oman Air aynı zamanda rezervasyon yaptıran misafirleri için COVID-19 kapsamlı sağlık sigortası hizmetini de ücretsiz olarak sunuyor. Oman Air'in misafirlerine sunduğu ücretsiz sağlık sigortasında 7/24 COVID-19 desteği, 120.000 Avro'ya kadar tıbbi masrafların karşılanması ve 1400 Avro'ya kadar karantina giderlerinin karşılanması gibi önemli maddeleri içeriyor.

"MySpace" ve ücretsiz sağlık sigortası hizmetlerinin yanı sıra Oman Air uçakları, uzman ekipler tarafından her uçuştan sonra ve her gün sonunda özenle dezenfekte ediliyor. Yolcu kabulünde ve çıkışı sırasında sosyal mesafenin korunması sağlanıyor. Aynı zamanda kabin mürettebatının kişisel koruyucu ekipmanları yönetmeliklere uygun olarak tasarlandı ve yemek servisi güvenliği de artırıldı.

Umman'da bir haber sitesine demeç veren Oman Air CEO'su Abdul Aziz Al Raisi'nin, “Konuklarımıza konforlarını artıracak seçenekler sunarken güvenli bir ortam sağlamaya kararlıyız.” sözleri, Oman Air'in misafirlerinin güvenliğine ve sağlığına ne denli önem verdiğinin bir göstergesi.


Oman Air'e Yakından Bakış

Oman Air, Umman Sultanlığı’nın bayrak taşıyıcı, resmi ve 4 yıldızlı (Skytrax 2011) havayoludur. 1993 yılında kurulan havayolu, o zamandan beri büyük bir büyüme yaşamış ve Maskat'ı Ortadoğu'da önemli bir trafik merkezi haline getirerek ticari, endüstriyel ve turizm sektörlerini desteklemede önemli bir rol oynamıştır.

Havayolu şu anda Maskat’tan Körfez Bölgesinde’ki Abu Dabi, Bahreyn, Doha, Dubai,Cidde, Riyad, Dammam, Medine ve Kuveyt’e uluslararası direk uçuşlar gerçekleştirmesinin yanında, Orta Doğu ve Afrika Bölge’sinde yer alan Kahire, Amman, Casablanca, Tahran, Zanzibar, Darüsselam ve Nairobi gibi ülkelere de uçuş gerçekleştirmektedir.

Hindistan’da on bir noktaya uçan Oman Air, Avrupa’da da; Londra, Manchester, Milan, Münih, Frankfurt, Paris, Zürih, İstanbul ve Moskova gibi lokasyonlara uçuş gerçekleştiriyor.

Oman Air’in filosu şu anda dokuz Boeing 787, on Airbus 330, 28 Boeing 737 ve dört Embraer 175’ten oluşuyor.

Yorum (0)
Yorum Bırak