Avantajlı Kampanya: Özbekistan'a Ucuz Uçak Bileti

Avantajlı Kampanya: Özbekistan'a Ucuz Uçak Bileti

Özbekistan'a seyahat etmek isteyen misafirlerimiz için Özbekistan Havayolları ile ekonomik uçak bileti kampanyasını hayata geçirdik. Özbekistan'a avantajlı fiyatlarla seyahat etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hangi Ülkeler PCR Testi İstiyor? PCR Testi İsteyen Ülkeler Listesi adlı içeriğimizi inceleyerek güncel bilgiler edinebilirsiniz. 

Türkiye Özbekistan Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Özbekistan uçuşları için uçak bileti bulmanız oldukça kolay. 40 yıldan bu yana turizm sektörünün öncü firmalarından birisi olan Japon seyahat devi HIS ile, biletinizi güvenli bir şekilde satın alabilir, uçuş planlarınızı organize edebilirsiniz. Özbekistan Havayolları kriterlerini taşıyan ve biletleme yetkisi bulunan HIS Travel ile güvenli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Özbekistan Uçuşu Nerelere Düzenleniyor?

Türkiye'den Özbekistan’a iki farklı noktaya direkt uçuş bulunuyor; bu uçuşlar Semerkant ve Taşkent'e düzenleniyor. 

Ülkenin en yoğun hava trafiğine sahip olan havalimanı yıllık 2 milyonun üstünde yolcu kapasitesiyle Taşkent Uluslararası Havalimanı (TAS) oluyor. Yolcu sayısının neredeyse tamamına yakın kısmına ev sahipliği yapan bu havalimanını Semerkant Uluslararası Havalimanı (SKD) ve Buhara Uluslararası Havalimanı (BHK) izliyor. 

Özbekistan Uçak Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

Hükümetin aldığı karar neticesinde Özbekistan uçuşları 4 Eylül 2020 tarihinden itibaren tekrar başladı. 

Özbekistan'a Seyahat Kısıtlamaları Bulunuyor Mu?

Özbekistan hükümeti, 3 renk tipine göre ayırdığı ülkelerden gelebilecek misafirlere göre ayrı ayrı önlemler alındı. Kırmızı tip ülkeler arasına giren Türkiye’den Özbekistan’a seyahat etmek isteyen yolcular 14 günlük otel rezervasyon belgesi, çalışma veya oturma izinlerinden en az birine sahip olması gerekiyor.

 • Yolcuların Özbekistan'a giriş yapabilmeleri için:
 • Özbekistan'da 1. dereceden akrabası bulunması
 • Özbekistan tarafından verilmiş oturum iznine sahip olması
 • Transit geçiş yapacak olması
 • Diplomatik pasaport sahibi olması
 • Uçuştan en fazla 72 saat önce PCR testi yaptırmaları
 • Bu testlerin sonuçlarını check-in esnasında beyan etmeleri
 • Test sonuçlarının kontrol için mutlaka Barkod Numarası ve Sağlık Bakanlığı sitesinden onay almaları gerekiyor.
 • Test yaptırmamış veya 72 saatlik süreyi aşmış test sonucuna sahip yolcular uçuşlara alınmıyor. Ayrıca varışta 14 gün karantinada kalmaları gerekiyor.

Daha fazla bilgi almak için resmi siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayarak Semerkant Uluslararası Havalimanı (SKD) veya Taşkent Uluslararası Havalimanı’nda (TAS) sona eren yolculuklar dört ila dört buçuk saat civarında sürüyor.

Özbekistan’a Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

En uygun fiyatlı uçak bileti nasıl bulunur sorusu, kullanıcıların en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Ucuz uçak bileti bulabilmenizi sağlayacak ipuçları ise şöyle:

 • Seyahat tarihlerinizi esnek tutarak
 • Uçak bileti arama motorlarını kullanarak ve fiyatları karşılaştırarak
 • En uygun uçak bileti için erkenden bilet aramaya başlayarak
 • Biletinizi son dakika alarak (havayolları son dakika kampanyaları düzenleyebilir) 
 • Uçuşların düzenlendiği alternatif havalimanlarına inceleyerek
 • Havayollarının mail listelerine kaydolarak
 • Farklı havayollarından tek yön biletlere bakarak

Özbekistan Uçak Bileti Rezervasyonu Nereden Yapılır?

Özbekistan uçak biletinizi ayırtmak çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.  

Telefon: +90 0850 255 07 19

Özbekistan Seyahatim Öncesinde PCR Testini Nerede Yaptırabilirim?

Koronavirüs önlemleri gereği birçok ülke karantina ve test uygulamasını ülkeye girişlerde şart koşuyor. Özbekistan da bu önlemleri alan ülkeler arasında yer alıyor. PCR testini şart koşan Özbekistan için ülkeye girişten en fazla 72 saat öncesinde yaptırılmış PCR testinizin bulunması gerekiyor. HIS Travel olarak seyahat edecek misafirlerimiz için anlaşmalı hastanelerimizde ve özel olarak kurulan test merkezimizde PCR testi uygulamasını hayata geçirdik. PCR testi yaptırmak için bu linkten talep bırakabilirsiniz.

Özbekistan Hakkında Bilgiler

Orta Asya’nın en güzel destinasyonları arasında yer alan Özbekistan, binlerce yıllık muhteşem tarihi geçmişiyle büyüleyici bir ülkedir. Muhafaza ettikleri kültürleri, tarihi dokusu, modern yaşamları ve ihtişamlı Aral Gölü, Özbekistan denildiği zaman akla gelen ilk şeyler arasında bulunuyor. Altın ve pamuk üreticiliği sayesinde oldukça büyük bir ekonomik potansiyele sahip ülkeye, sadece ticari ziyaretler değil, turizm amaçlı ziyaretler de düzenleniyor. Başkenti Taşkent olan Özbekistan'da ise para birimi olarak Özbekistan Somu kullanılıyor.

Yorum (0)
Yorum Bırak