Yaz Mevsiminde Gitmenizi Önerdiğimiz 7 Ülke

Genellikle yazın deniz, kum, güneş üçlüsünden pek uzak kalmak istemediğimiz için, kültür gezilerini hep en sona bırakıyoruz. Halbuki dünya üzerinde deniz, kum ve güneşi es geçebileceğimiz keşfedilesi çok sayıda ülke var. Biz de size bu yazımızda yaz mevsiminde keşfetmeniz gereken ülkeleri listeledik. Kimi manzarasıyla kimi doğasıyla kimi plajıyla sizleri adeta etkisi altına alacak bu ülkelerden en az birini görmenizi tavsiye ediyoruz.

1 – Avusturya

Kışın Avusturya dondurucu soğukları nedeniyle sizi biraz üzebilir. Dolayısıyla siz en iyisi şinitzelinizi mayıs ya da haziran ayında yiyin. :) Şaka bir yana Viyana’yı keşfetmek, ardından da Hallstatt köyünde manzaraya doymak için yaz aylarının fazlasıyla ideal olduğunu söyleyebiliriz.

2 – Macaristan

Avusturya’yla aynı sebepten ötürü Macaristan’ı da yaz aylarında keşfetmeniz daha ideal olacaktır. Hatta dilerseniz Avusturya’dan otobüsle 3 saatte Budapeşte’ye geçebilir ve böylece 4-5 günlük harika bir seyahat planlayabilirsiniz.

3 – Yunanistan

Yok, ben şehir gezmek istemiyorum, ille de deniz olsun diyorsanız, o halde yazın vazgeçilmez rotası olan Yunan adalarını bu yaz rotanıza dahil edebilirsiniz. Meis, Rodos, Kos, Samos, Sakız Adası… Sonuçta hepimiz aynı denizin çocuklarıyız. :) Her biri de mavi bayraklı plajlarıyla büyülüyor insanı.

4 – Maldivler

Çiftlerin vazgeçilmez balayı tatili rotası olan Maldivler, tropikal bir ülke arayışında olan tatilciler için son derece ideal. Maldivler için ağustos ayını tercih edebilirsiniz. Hem orada düşük sezon olduğu için fiyatlar bir nebze daha uygun hem de yağmur yağsa bile hayatı aksatmayacak cinsten.

5 – Endonezya

Aynı dönemde başka bir tropikal ülke arayışında olanlar için Endonezya biçilmiş kaftan. Özellikle Endonezya’nın pirinç tarlalarıyla ünlü ve en güzel adalarından biri olan Bali, bu mevsimde sizi kucaklamaya hazır destinasyonlardan biri.

6 – İtalya

Eğer araba yolcuklarını seviyorsanız, İtalya’yı road-trip şeklinde keşfedebilirsiniz. Bolonya-Floransa-Pisa-Cinque Terre’den oluşan bir İtalya turu ile bu yaza unutulmaz bir tatil sığdırmış olursunuz.

7 – Fransa

İtalya beni kesmez ben Fransa’nın güneyine inmek istiyorum derseniz aynı road-trip olayını Fransa’da da gerçekleştirebilirsiniz. Nice-Cannes-Monaco-Monte Carlo-Marsilya’dan oluşan bir rota ile Fransa’nın güneyinde harika bir yaz tatiline imza atabilirsiniz.

Etiketler: his-global , his-turkiye , yaz-mevsiminde-gitmenizi-onerdigimiz-7-ulke

Diğer Bloglarımız

İtalya Seyahatinizi Öne Almanızı Sağlayacak 11 Bilgi

Her şehrinde tarih ve sanat barındıran, eğlenceli sahilleri, tasarım binaları ile öne çıkan modanın öncüsü, romantizmin baş şehri İtalya seyahat planlarınızı baştan yaratacak güzellikler sunuyor. Dünya haritasında “çizme” şekline benzetilmesiyle kolaylıkl . . .

DEVAMINI OKUYUN

Schengen Vizesi ile Gidebileceğiniz 11 Ülke

Öncelikle, Avrupa Birliği ülkeleri ile Schengen ülkelerinin birbirinden farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira AB üyeliği ile Schengen üyeliği birbirinden farklı şeyler. Her Avrupa Birliği üyesi ülke Schengen üyesi olamayacağı gibi, Schengen ülkesi ola . . .

DEVAMINI OKUYUN