4 Maddede HIS Mice

Turizm sektörü, her geçen gün genişleyen kapasitesi, çeşitlenen hizmet yelpazesi ile hem dünya genelinde hem Türkiye’de potansiyelini sürekli artırıyor. MICE turizmi veya bilinen adıyla kongre ve organizasyon turizmi, kent yaşamının dinamizmiyle ortaya çıkan iş kollarından biri. İngilizce dört sözcüğün baş harflerinin bir araya gelmesiyle hayat bulan bu iş kolu; konferans, toplantı ve fuar gibi profesyonel etkinliklerin düzenlenmesine yönelik tüm faaliyetleri içeriyor.

M.I.C.E Turizmi Nedir?


M.I.C.E yani "meetings, incentives, conventions ve exhibitons" sözcükleri, Türkçe karşılıklarıyla ¨toplantı, teşvik gezisi, konferans ve sergi¨ kavramlarının baş harflerinin yarattığı akronim sayesinde akılda kalıcı hale geliyor. Tatil turizminin bireysel faydalanıcılar, aileler ve gezginler üzerine kurulu konseptinin aksine MICE organizasyonlarında şirketleri, kurumları ve kuruluş temsilcilikleri odakta. Başka bir deyişle, bu, iş yaşamının hızlı temposu içinde süregelen faaliyetlerini iç ve dış hedef kitlelerine daha iyi duyurabilmek ve yenilikçi yaklaşımlarını ortaklarıyla paylaşabilmek için iş dünyasının ihtiyaçlarına yoğunlaşan bir turizm türü.

Çalışanlarını kurum vizyonu doğrultusunda eğitimlerle geliştirmek isteyen firmalar veya yeni iş potansiyellerini lansman, sergi gibi organizasyonlarla tanıtmak isteyen markalar da MICE turizmi içerisinde sıkça yer buluyor. HIS MICE da bu alandaki yaratıcı ve pratik çözümleriyle dört farklı kategorideki organizasyonları başarıyla gerçekleştiriyor.

HIS MICE Toplantı Organizasyonu

MICE turizminin birinci adımını oluşturan toplantı organizasyonları, kuruluşların düzenlemeyi hedefledikleri sosyal ve kültürel amaçlı etkinliklerden koordinasyon toplantılarına ve eğitim seminerlerine kadar farklı içeriklere sahip. HIS MICE toplantı organizasyonları da bu tür faaliyetlerin planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerine yönelik tüm hazırlıkları koordine etmek üzere tasarlanan hizmetlerden meydana geliyor. Yazılı-basılı materyal geliştirilmesi, toplantı sunumları, görsel ve teknik uygulama desteği, ulaştırma, yeme-içme gibi aşamaların etkinlik öncesi ve süresince ekipler tarafından titizlikle kontrolü HIS MICE toplantı organizasyonu hizmetlerinin temelini oluşturuyor.

HIS MICE Teşvik Gezisi Organizasyonu

HIS MICE faaliyetlerinin ikinci grubunu oluşturan teşvik gezileri oldukça geniş bir perspektifle tasarlanıyor. Şirketlerin çalışan performansını artırmak üzere farklı konseptlerde düzenledikleri motivasyon gezileri, yaratıcı ve sıra dışı aktiviteler ya da ortaklık ilişkilerini canlandırmak üzere gerçekleştirilen bayi toplantıları bu gruptaki örnekler arasında. Özellikle küresel kuruluşların sıkça tercih ettiği teşvik organizasyonları için her türlü iletişim, karşılama ve uğurlama hizmetleri; şehir dışı etkinliklerde kara, deniz veya hava yoluyla ulaştırma; ekstrem sporlar ve alışılmışın dışında motivasyon etkinlikleri için teknik donanım sağlama, sağlık ve güvenlik önlemleri oluşturma gibi hizmetler HIS MICE kalitesiyle iş ortaklarına sunuluyor.

HIS MICE Kongre Organizasyonu


MICE turizm kolunun belki de en tanınan yüzü olan kongre organizasyonu bileşeni, HIS MICE için de ayrı bir önem taşıyor. İş dünyası, sanayi odaları, teknokent kuruluşları, meslek odaları ve üniversiteler gibi farklı sektörlerin üyelerini bir araya getirerek bilgi ve değer paylaşımını hedefleyen kongre ve konferans organizasyonları bu kapsamda gerçekleşiyor. HIS MICE, geniş küresel ağı sayesinde, gerek yerli gerekse uluslararası firmaların ihtiyaçlarına yönelik planlamaları çok kısa sürede tamamlayabiliyor.

Bilimsel konferanslar, yıllık kongreler gibi özel etkinliklerde, HIS MICE ekipleri tarafından sürekli kontrollerle mükemmel sonuç hedefleniyor. Kongre organizasyonlarında online kayıt sistemleri tutulması, simültane tercüme, salon, ışık, ses ve görüntü altyapısı oluşturma, kokteyl ve catering hizmeti gibi ihtiyaçlar profesyonel biçimde karşılanıyor.

HIS MICE Sergi Organizasyonu

Firmaların ve markaların piyasaya sundukları yeni ürünlerin tanıtımı amacıyla gerçekleşen ticari, sosyal ve sanatsal etkinlikleri ifade eden "exhibitions" kategorisi fuar, sergi, lansman toplantısı gibi organizasyonları simgeliyor. Kitap fuarından teknoloji fuarına, özel koleksiyon sergilerinden moda haftalarına ve müzayede etkinliklerine kadar çeşitli konseptlerle tasarlanan etkinliklerin planlaması, koordinasyonu ve uygulamasına ait her adım HIS MICE organizatörleri tarafından en ince ayrıntılarıyla hesaplanmakta. Stand ve sahne tasarımı, görsel-işitsel araç ve lojistik desteği, şov ve gösteri planlamaları, hostes ve servis ekibi görevlendirmesi, promosyon malzemeleri dağıtımı, basın bülteni oluşturma ve medya ilişkileri yönetimi gibi konularda HIS MICE kaliteden ödün vermeden; hızlı, pratik ve ekonomik çözümler üretiyor.

Dilerseniz siz de profesyonel HIS MICE hizmetlerinden hemen yararlanmaya başlayabilir, şirketinizi hem ulusal hem de uluslararası arenada öne çıkarken çalışanlarınıza ufuk açıcı bir deneyim kazandırabilirsiniz.


Etiketler: mice , his-mice , mice-hizmetleri

Diğer Haberlerimiz

Türkiye’deki CittaSlow Şehirler

Modern hayatın yoğun temposu ve büyük şehirlerin koşturmacası insanları dünyanınher yerinde alternatif yaşam tarzlarına yöneltti. Trafik, kalabalık, ışık ve ses gürültüsü hayatı çekilmez kılarken arabaların ve fabrikaların yoğunluğu hava kirliliğine sebep . . .

DEVAMINI OKUYUN

Nemrut Dağı Hakkında Keşfedilmesi Gereken 10 Bilgi

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan ve Kommagene Krallığı’na ait harabeleri, heykelleri ve yazıtlarıyla büyüleyici bir görünüme sahip olan Nemrut Dağı, bugün hem yerli hem de yabancı çok sayıda turistin uğrak noktası. Dağın zirvesinde yer alan . . .

DEVAMINI OKUYUN