9 İlgi Çekici Balayı Rotası

Önümüzdeki günlerde balayı tatili düşünenler, ancak bir türlü nereye gideceğine karar veremeyenler için harika önerilerimiz var. Genel olarak yurt dışından oluşan ve bir tane de Türkiye’den bir destinasyon barındıran bu listemiz, bu konuda kararsızlık yaşayanlara ilaç gibi gelecek. İşte dünya üzerinde en çok ilgi çeken balayı rotaları.

1 – Maldivler

Turkuaz rengindeki denizi ve bembeyaz kumları ile Maldivler, ülkemizde de en çok ilgi gören balayı rotalarının başında geliyor. Tüm düğün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz Maldivler’de, bol dinlenmeli ve aşk dolu bir balayı sizleri bekliyor olacak. Maldivlerle ilgili detaylı yazımızı okumayı unutmayın!

2 – İsviçre Alpleri

Balayınız kış aylarına denk gelecekse eğer, İsviçre Alpleri’ndeki dağ evleri oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Gözlerinize inanamayacağınız manzaralar, masalsı kasabalar ve daha pek çok şey sizleri bekliyor olacak bu bölgede.

3 – Kapadokya

Kapadokya, ülkemizde balayı için en çok tercih edilen yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Zira Kapadokya’nın da oldukça romantik bir atmosferi var. Ne de olsa boşuna beyaz atlar ülkesi demiyorlar buraya. Gökyüzünde süzülen balonları, binlerce yıllık yeraltı şehirleri, peribacaları ve lezzetli şaraplarıyla Kapadokya, ülkemizdeki alternatif balayı destinasyonlarından biri.

4 – Bali

Endonezya’ya bağlı bir ada olan Bali, uzun yıllardır yeryüzünün cenneti olarak nitelendiriliyor. İnternette gördüğümüz fotoğraflarıyla bile kendine hayran bırakan Bali, muhteşem ötesi sahilleri, ünlü pirinç terasları, palmiyeleri ve dev salıncaklarıyla harika bir balayı destinasyonu.

5 – Tayland

Balayı dendiği zaman akla en çok gelen yerlerden biri de Tayland. Bangkok, Phuket, Chiang Mai, Phi Phi Adaları ve Koh Samui’den oluşan bir rota belirleyerek hayal ettiğinizden çok daha unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz Tayland’da.

6 – Floransa

Balayında deniz kenarında sere serpe uzanmaktansa güzel bir şehri keşfetmeyi tercih edenler için Floransa ideal balayı adreslerinden biri. Kuzey İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan Floransa, hem tarihi dokusu hem de romantik atmosferi ile oldukça büyüleyici bir yer.

7 – Paris

Fransa’nın başkenti Paris, yine şehir keşfi yapmak isteyen balayı çiftlerinin vazgeçilmez adresleri arasında bulunuyor. Oldukça romantik bir atmosfere sahip olan Paris, Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve aşk dolu kafeleri ile unutulmaz bir balayı tatili vaat ediyor.

8 – Norveç

En can alıcı kış rotaları arasında bulunan Norveç, karlar arasında eğlenceli aktivitelere katılmak, kuzey ışıklarının peşinden gitmek ve olabildiğince sakin yaşamak isteyenler için alternatif bir balayı adresi. Oslo ve Tromso’yü kapsayan bir rota belirleyerek, kuzey ışıklarının altında harika bir balayı geçirebilirsiniz.

9 – Yunan Adaları

Ekonomik bir yurt dışı balayı rotası düşünüyorsanız, Yunan Adaları bunun için biçilmiş kaftan. Rodos, Mykonos ve Santorini’nin içinde bulunduğu bir rota belirleyebilir, hatta Atina’yı da bu rotaya dahil edebilirsiniz dilerseniz. 

Etiketler: balayi-tatili , balayi-rotasi , kapadokya , norvec , maldivler , isvicre-alpleri , bali , tayland , floransa , paris , yunan-adalari

Diğer Haberlerimiz

İlgi Çekici Bir Kurumsal Etkinlik İçin 9 Yaratıcı Öneri

Toplantılardan partilere kadar oldukça geniş bir konsepte sahip olan kurumsal etkinlikler, bir şirketin çalışanları, müşterileri ya da iş ortakları için organize edilebilir. Çok sayıda sebepten ötürü kurumsal bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. İlişkilerini . . .

DEVAMINI OKUYUN

Qualita Türkiye ile İstanbul’u Keşfetmeniz İçin 8 Neden

İstanbul, köklü tarihi ve zengin kültürü ile günümüzde tüm dünyanın ilgisini üzerine çeken, çok özel bir şehir. Boğazın ayrı güzellik kattığı kente yönelik farklı seyahat deneyimi yaşamak isteyen bireyler, aradıkları fırsatları H.I.S. Türkiye çatısı altın . . .

DEVAMINI OKUYUN