Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı Mobilefest, 11 Kasım'da Başlayacak

Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı Mobilefest, 11 Kasım'da Başlayacak

Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı Mobilefest, 11 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde kapılarını açıyor.

Teknolojinin buluşma noktası Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı, 11- 13 Kasım 2021 tarihlerinde dijital teknoloji ekosistemini İstanbul Kongre Merkezi’nde bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bu yıl ICBC, Huawei, Mcdodo ve ZTE gibi Çinli dev şirketlerin katılarak büyük ilgi gösterdiği Mobilefest’te, 5G’den mobiliteye, akıllı teknolojilerden büyük veriye kadar birçok dijital teknoloji konuşulacak.

Dünyanın en büyük bankası ICBC, dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi Huawei, lider mobil aksesuar üreticisi Mcdodo ve telekomünikasyon ekipmanı ve cep telefonları üreticisi ZTE gibi Çinli dev şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği Mobilefest hakkında değerlendirmelerde bulunan Fuar Koordinatörü Soner Şeker şu açıklamalarda bulundu:

“Çin ve Türkiye diplomatik ilişkilerin 50. yılında bir teknoloji fuarı olarak iki ülke arasındaki teknolojik bağları güçlendirmeye odaklandık ve mevcut yatırımların yanı sıra iki ülke arasında teknoloji transferini ve iş birliğini nasıl artırabileceğimizi, karşılıklı görüşmelerle tartışmayı planlıyoruz. Bu bağlamda, Çin teknoloji şirketlerini bu büyük etkinlikte bir araya getirerek iki ülke arasındaki bağları güçlendirmeyi hedefliyoruz.”