Dünyanın En Romantik Şehri Paris’te Görülmesi Gereken İlk 7 Yer

Akşamı ayrı, gündüzü ayrı güzel Paris’in. Öyle ya, onca şarkıya, filme, kitaba ilham vermiş, konu olmuş bir şehirden bahsediyoruz. Fransa’nın başkenti, aynı zaman gözbebeği Paris, Avrupa’da mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri. Bununla birlikte şöyle 3-4 günlük romantik Avrupa kaçamaklarının da baş tacı. 3-4 günlüğüne geldiğiniz Paris’te görmeniz gereken ilk 7 yeri listeledik sizler için.

1 – Eiffel Kulesi

Fransa’nın sembolü, dünyanın ise en büyük turistik ikonlarından biri olan Eiffel Kulesi, Paris’e adım atar atmaz görmeniz gereken ilk yer. Fransa’nın cazibe merkezlerinden biri olarak görülen Eiffel Kulesi, yılda 6 milyondan fazla ziyaretçi ağırlıyor.

2 – Notre Dam Katedrali

Dünyaca ünlü 800 yıllık bir katedral olan Notre Dam Katedrali, muhteşem gotik mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Ne yazık ki yakın bir zaman önce meydana gelen yangında tahrip olan katedral, geçici olarak kapalı ancak ziyarete açılır açılmaz ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

3 – Champ Elysees

Şanzelize Caddesi olarak da bilinen Champ Elysees, Paris’in en ünlü alışveriş caddelerinden biri olarak biliniyor. Aynı zamanda şehrin güzel caddesi olarak nitelendiriliyor. Burada alışveriş yapmadan ve buranın havasını solumadan Paris’ten dönmeyin.

4 – Zafer Meydanı ve Takı

Paris’in tarihi anıtlarından biri olan Zafer Meydanı ve Takı, Charles de Gaulle Meydanı’nın ortasında, Şanzelize Caddesi’nin batı kısmında bulunuyor. 49 metre yüksekliğinde olan bu tarihi anıt, Paris’te görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

5 – Napolyon’un Mezarı

Les Invalides olarak bilinen Napolyon’un Mezarı, Fransa’nın askeri tarihi ile ilişkilerindirilen bir yapı. İçerisinde pek çok farklı barındıran anıt, Monarşinin savunması için canını verenlerin onuruna yapılmış.

6 – Concorde Meydanı

Concorde Meydanı, Şanzelize Caddesi’nin başında bulunuyor. Fransa’nın en büyük ikinci meydanı olarak bilinen Concorde Meydanı, Paris’te görülmesi gereken bir diğer yer.

7 – Seine Nehri

Paris’te romantik anlar geçirmek isteyenlerin soluğu aldığı Seine Nehri, şehri kuzey ve güneyden ikiye bölüyor. Seine Nehri üzerinde tekne gezisi, Paris’e gelindiğinde yapılacaklar listesinin başında geliyor.

Skyhub Ayrıcalığı ile Paris Turu

Acentelere “tur” dendiğinde akıllara gelen tüm hizmetleri sunan Skyhub ile 3 gece 4 günlük bir Paris turu. Şehrin en özel noktalarını en özel hizmetlerle keşfedebileceğiniz bu tur, size Paris’i çok sevdirecek.

 

http://skyhub.com.tr/packages/temmuz-ozel-paris-turu/

Etiketler: paris , his , skyhub , avrupa

Diğer Haberlerimiz

Qualita Türkiye ile Kapadokya’yı Keşfetmeniz İçin 8 Neden

Bu yazı, Kapadokya ile ilgili olsa da bu muazzam alanı anlatmak için herhangi bir kelimenin yetmeyeceğini aklınızda bulundurarak okumaya başlayın. Ama Kapadokya’yı Qualita Türkiye ile keşfetmeniz için en az Kapadokya kadar eşsiz 8 sebep olduğunu da unutma . . .

DEVAMINI OKUYUN

Venedik Karnavalı'na Gitmek İçin 10 Neden

Adriyatik’in masalsı şehri Venedik yılın her döneminde ziyaretçilerine pek çok güzelliği sunsa da, karnaval zamanı bir başka oluyor. Tarihi 12. yüzyıla kadar dayanan ve ünü tüm dünyaya ulaşan karnaval boyunca katılımcılar rengarenk kostümler giyiyor ve ün . . .

DEVAMINI OKUYUN