HIS Global’den Bir İlk: Canlı Yayında Dünya Turu

HIS Global’den Bir İlk: Canlı Yayında Dünya Turu

Japonya’nın en büyük seyahat firması HIS Global, pandemi nedeniyle ülkeler arası uçuşların turistik olarak yapılamadığı bu günlerde, online dünya turu ile Japon seyahat severlerle online olarak buluşmaya hazırlanıyor. Canlı yayın ile dünya turu yapılacak bu benzersiz etkinlik, bir ilk olma özelliğini taşıyor. 

Japon gezginler ve seyahat severler, dünyanın en popüler 5 şehrini eş zamanlı olarak canlı yayında gezerken, HIS'in çalışanları ve yerel rehberleri eşliğinde şehirde dolaşırken canlı yayın ile o bölgenin hakkında bilgilerini de öğrenme şansı bulacak.

Sanal Turlar Nasıl Yapılıyor?

Zoom uygulaması ise katılanılabilen sanal turlar, 90 dakika (1.5 saat) sürüyor. Sanal tur deneyiminde aynı ayda 5 farklı ülkeden yayın yapılıyor. Katılımcılar online bir şekilde sırasıyla ülkeleri gezebiliyor. HIS Travel çalışanlarının da İstanbul ayağından katılacağı canlı tur programı online gezginleri Sultanahmet’de keyifli bir geziye çıkartıyor. Öncelikle Japonca yapılacak yayınlar, zaman içerisinde İngilizce de yapılacak.

Pandemide Sanal Turlara İlgi Arttı

Seyahat tutkusu; mesafeleri aşmak, engelleri yıkmak ve dünyanın dört bir yanından insanları bir araya getirmekle ilgilidir. Gezginler şu anda yüz yüze bir araya gelemese de, yine de bağlantı kurabilir ve sanal olarak nereye gitmek istedikleri hakkında hayal kurabilirler. HIS Japonya, eğlenceli ve heyecan verici kişiselleştirilmiş geziler sunmak için özel olarak tasarlanmış sanal turlarını Japon gezginlerin beğenisine sunuyor. Bilgili turizm profesyonellerinden ve eğlenceli özel tur rehberlerinden oluşan uzman ekip, dinamik bir yolculuk yapmayı sağlamak için hazır!

Sanal turlar katılımcıları uzak diyarlardan tarihi yerlere ve savanalara kadar her yere götürebilir. Rehberleri turlar sayesinde göz kamaştırıcı doğayı izlenebilir, görkemli şehirleri keşfedilebilir ve her zaman ziyaret etmeyi hayal edilen yerler örülebilir, üstelik kanepeden kalkmaya gerek bile kalmadan. Gelin şimdi sizlerle HIS Japonya’nın sanal tur rotalarına hep birlikte bakalım.


HIS Sanal Turlar ile Hangi Ülkeler Geziliyor?

Honolulu / Hawaii (Waikiki Plajı'nda yürüyüş): Amerika’nın Hawaii eyaletinin başkenti olan Honolulu, Oahu Adası’nın güney kıyılarında yer alıyor. Eyaletin en büyük şehri olan Honolulu’nun en ünlü plajı ise Waikiki Plajı’dır.

Nairobi / Kenya (Kenya Nairobi Ulusal Parkı'nda safari turu): Nairobi Ulusal Parkında fillerden zürafalara, gergedanlara onlarca farklı hayvanı izlemek ve sanal bir safari yapmak mümkün.

İstanbul / Türkiye (Sultanahmet Camii ve Ayasofya'da yürüyüş): Şehrin en ünlü yapılarının büyük bir bölümü, eski İstanbul'un merkezi olan Sultanahmet'te bulunuyor. Bir zamanlar kilise ardından müze olan, daha sonra camiye dönüştürülen ve ziyaretçileri ağırlayan Ayasofya Camii’ni sanal tur listesinde bulunuyor. 

Varanasi/ Hindistan (Ganj Nehri'nin manzarasını izlemek ve eski şehirde gezinti): Hindistan'ın kuzeyinde Uttar Pradeş eyaletinde bulunan Varanasi, 3 bin yılı aşkın tarihiyle yaşayan en eski şehirlerden biri olarak biliniyor. Farklı gelenek ve ritüellere sahip kent, ülke içinden ve dünyanın çeşitli yerlerinden çok sayıda Hindu hacının yanı sıra birçok turiste de ev sahipliği yapıyor. Binlerce yıldan bu yana varlığını korumasıyla adeta açık hava müzesini andıran kent, "Banaras" ve "Kashi" olarak da isimlendiriliyor.

Las Vegas / Amerika Birleşik Devletleri (Çeşme Gösterisi ve çevre gezisi): ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan, Mojave Çölü üzerine kurulu olan Las Vegas; eğlence mekanları ile ünlenmiş bir şehirdir.