Japonya Turu Yapacaklar İçin 15 Enfes Yer

Hem tarihi hem de turistik açıdan dünyanın en değerli ülkelerinden biri Japonya. Günümüzde modern yaşantısını köklü gelenekleriyle başarılı bir şekilde birleştirmesinden ötürü olsa gerek, dünyanın dört bir yanından turist çekmeye devam ediyor. Türkiye’den de son zamanlarda düzenlenen Japonya turlarının artmasındaki en önemli sebeplerden biri bu belki de. Şöyle unutulmaz bir Japonya turuna çıkmayı düşünüyorsanız eğer, sizin için sıraladığımız listeye bakmayı ihmal etmeyin deriz.

1 – Meiji TapınağıTokyo’da yer alan Meiji Tapınağı, İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçe Shoken’in ruhlarına adanmış bir tapınak. Şinto tapınağı olarak geçen bu görkemli yapı, mimarisi ile de son derece dikkat çekiyor. Japonya’nın en değerli ve manevi yapıları arasında gösterilen Meiji Tapınağı, Japonya turunuzda mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

2 – Fuji DağıJaponya’nın en yüksek dağı olma özelliği taşıyan Fuji Dağı, ülkenin sembollerinden biri olarak gösteriliyor aynı zamanda. 3776 metre yüksekliğinde olan dağ, çok sayıda efsaneye de ev sahipliği yapıyor. Günümüzde aktif bir volkanik dağ olan Fuji Dağı, 2013 yılında UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’ne de dahil edildi.

3 – KinkakujiJaponya’nın Kyoto şehrinde yer alan Kinkakuji, Budizm’i temsil eden önemli yapılardan biri. 1994 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan mabet, ülkenin en ünlü yerlerinden biri. Dolayısıyla Japonya turunuza Kinkakuji’yi de dahil etmeyi ihmal etmeyin deriz.

4 – Kiyomizu-deraKyoto’da yer alan ve ülkenin önemli Budist mabetlerinden biri olan Kiyomizu-dera, Japonya turu sırasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken tapınaklar arasında. İsmini içerisindeki bir şelaleden alan Kiyomizu-dera, ülkenin dünyaca ünlü turistik mekanlarından biri.

5 – Senso-jiTokyo’da yer alan Senso-ji, bir Japonya turunda mutlaka ziyaret edilmesi gereken Budist tapınaklarından biri. Başkentin en eski ve en önemli tapınaklarından biri olan Senso-ji, 645 yılından beri varlığını sürdürüyor.

6 – Tokyo KulesiTokyo’daki Shiba Parkı’nın içerisinde yer alan Tokyo Kulesi, Paris’in dünyaca ünlü Eyfel Kulesi’nin bir replikası aslında. 333 metre yüksekliğe sahip olan Tokyo Kulesi, bu özelliği ile Japonya’nın en yüksek yapısı olma özelliği taşıyor. Günümüzde Tokyo’nun sembollerinden biri haline gelen Tokyo Kulesi’ni de listenize mutlaka dahil edin.

7 – Shinjuku Gyoen Ulusal ParkıŞehrin en güzel doğal alanlarından biri olan Shinjuku Gyoen Ulusal Parkı, bir dönem Japon İmparatorluk Sarayı’nın yönetimine bağlı bir bahçeymiş. II. Dünya Savaşı sırasında ağır tahribata uğrayan park, yeniden düzenlenerek günümüzdeki haline getirilmiş. Şu an Shinjuku Gyoen Ulusal Parkı, 20 bin ağaca ev sahipliği yapıyor.

8 – Tokyo İmparatorluk SarayıJaponya turunuz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan Tokyo İmparatorluk Sarayı, devasa bir alanı kapsıyor. Japon imparatorluk ailesinin ikametgahı olan sarayın inşası 1888 yılında tamamlanmış. Köprü, kule, çok sayıda bahçesi ile ülkenin en değerli varlıklarından biri olan Tokyo İmparatorluk Sarayı, günümüzde rehberli turlarla ziyaret edilebiliyor.

9 – Tokyo DisneySeaWalt Disney karakterleri kullanılarak oluşturulan Tokyo DisneySea, Japonya’nın en fazla ziyaretçi çeken eğlence mekanlarından biri günümüzde. Açılışından yaklaşık 1 yıl sonra 14 milyon kişi tarafından ziyaret edilen bu devasa tema parka Japonya turunuz sırasında mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

10 – Himeji Kalesiİsmini bulunduğu Himeji kentinden alan Himeji Kalesi, Japon kale mimarisinin en başarılı örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 1346 yılında şehre en hakim tepelerden birine inşa edilen kale, 83 bina kompleksini içeriyor ve 46 metre yüksekliğe sahip. Yaklaşık 400 yıldır hiçbir hasar almadan korunan Himeji Kalesi’ni Japonya turunuz sırasında kesinlikle görmelisiniz.

11 – Hiroşima Barış Anıtı1945 yılında II. Dünya Savaşı sırasında Amerika’nın Hiroşima’ya attığı atom bombası sonucu hayatını kaybedenlere adanan Hiroşima Barış Anıtı, Japonya turunuzun belki de en hüzünlü noktalarından biri olabilir. Hiroşima’da yer alan ve Atom Bombası Kubbesi olarak da bilinen yapı, 1996 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunuyor.

12 – Nijo KalesiJaponya’nın Kyoto şehrinde yer alan Nijo Kalesi, 1626 yılında inşa edilmiş ve günümüzde 8 bin m2’lik bir alan içerisinde bulunuyor. 1939 yılına kadar aktif olarak kullanılan kale, Japonya turunuzda görebileceğiniz ünlü ve sembolik yerlerden biri olarak dikkat çekiyor.

13 – Tokyo Ulusal MüzesiJaponya’nın ilk sanat müzesi olma unvanı taşıyan Tokyo Ulusal Müzesi, 1872 yılından beri ziyaretçi ağırlıyor. Müzede; çok sayıda sanat eseri, tarih, bilim ve teknoloji ile alakalı objeler sergileniyor. Oldukça değerli bir koleksiyona sahip olan Tokyo Ulusal Müzesi’ni, Japonya turunuz sırasında ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

14 – Irimote-jimaOkinawa Adası’ndan sonra bölgenin en büyük ikinci adası olma özelliği taşıyan Irimote-jima, mükemmel bir doğaya ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 2500 kişinin yaşadığı ada, yaz aylarında 400 bin kişiyi misafir ediyor. Şelaleleri, dağlık alanları ve plajları ile Irimote-jima, gerçekten de hayranlık uyandırıyor.

15 – Yoyogi ParkıTokyo’nun en büyük şehir parklarından biri olan Yoyogi Parkı, ünlü Meiji Tapınağı’na da ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 550 bin m2’lik bir alanı kapsayan parkı, Japonya turunuz sırasında mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler: japonya , japonya-seyahati , japaonyada-gorulecek-yerler

Diğer Haberlerimiz

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Birbirinden Güzel 11 Ülke

Yurt dışına çıkmak; yeni kültürler tanımak ve farklı deneyimler yaşamak için en kolay yol olsa da çoğu ülkenin sunduğu vize şartları biraz can sıkıcı olabiliyor. Evrak toplamak, ilgili kurumdan randevu almak ve daha birçok işlem, yurt dışına çıkma fikrind . . .

DEVAMINI OKUYUN

Kurumsal Seyahatin Yeni Trendi: Bleisure Nedir?

Bleisure kavramı, bir çalışanın iş gezisine çıktığı günleri tatil gibi değerlendirebildiği zamanlara denir. Gezginlerin iş seyahatlerini boş zamanlarıyla birleştirdiği “bleisure” kavramının yükselişi, çalışanların paradan tasarruf ederek rahatsız edici bi . . .

DEVAMINI OKUYUN