Karadeniz Turunda Mutlaka Keşfedilmesi Gereken Yerler

Karadeniz, her köşesi ayrı bir doğal güzelliğe sahip olan ülkemizin en ilginç coğrafyalarından biri. Yeşilin bin bir tonu ve tarihi zenginlikleri ile oldukça büyüleyici bir atmosferi var bu bölgenin. Günümüzde tam anlamıyla bir “trend” halini Karadeniz turları ise artık herkesin yapılacaklar listesindeki yerini aldı çoktan. Biz de sizler için bir Karadeniz turunda mutlaka görmeniz gereken noktaları listeledik.

1 – Sinop

Karadeniz’in küçük ve şirin şehri Sinop, ülkemizin tek fiyordu olma özelliği taşıyor. Yemyeşil ormanları, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve enfes mutfağı Sinop, yapacağınız Karadeniz turu için güzel bir başlangıç noktası. Görmeniz gereken önemli noktalar; Hamsilos Koyu, Akliman, Maket Gemi Yapım Atölyesi ve Tarihi Sinop Cezaevi.

2 – Samsun

Gerze ve Bafra üzerinden ikinci durağınız olan Samsun’a geçebilirsiniz. Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımlarının atıldığı bu güzide şehir, tüm güzelliği ile sizleri selamlıyor. Kulağınızda Atatürk’ün en sevdiği müzikler eşliğinde keşfedebileceğiniz Samsun’da İlk Adım Anıtı ile Bandırma Gemisi’ni mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Atakum’da mevsim balıklarının tadına bakmayı da ihmal etmeyin.

3 –Trabzon

4000 yıllık köklü tarihi ile Trabzon, Karadeniz’in en görülesi şehirlerinden biri. Şehir merkezinde ayrı güzellikler, çevresinde ise ayrı güzellikler barındırıyor. Tabi bir de damakları şenlendiren eşsiz bir mutfağı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Trabzon’a geldiğinizde Ayasofya, Trabzon Kalesi, Zağnos Kalesi, Atatürk Köşkü, Soğanlı Vadisi, Uzungöl ve Haldizen mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

4 – Rize

Bir Karadeniz turunun olmazsa olmaz duraklarından biri olan Rize, yemyeşil ormanları ile adeta bünyenize oksijen depolayacağınız bir şehir. Bu şehrin en önemli duraklarından biri olan Kaçkar Dağları’nın o muhteşem atmosferini yansıtan Ayder Yaylası, gezi planınızda mutlaka yer almalı. Bununla birlikte ünü ülke sınırlarını aşmış olan Çat Vadisi’ni de mutlaka görülecek yerler listenize dahil etmelisiniz. Burada Çamlıhemşin Konakları ve Çinçiva bölgesi sizi adeta etkisi altına alacak. Fırtına Vadisi ile Zil Kale ise Rize’nin en özel noktaları arasında bulunuyor.

5 – Batum

Gürcistan’ın başkenti Batum, Karadeniz turunuzun son durağı olabilir. Farklı bir ülke ve farklı bir kültürü tanımak adına şehri yürüyerek keşfetmenizi tavsiye ederiz. Batum’da; St. Andrew Heykeli ve Gonia Hirası, Ters Bina ve Ardgani Gölü, Batum Orta Cami, Fener Kulesi, Piazza Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, Medea Heykeli ve Avrupa Meydanı mutlaka görülecek yerler listenizde olmalı. Gürcistan’ın eşsiz mutfağını da deneyimlemeyi ihmal etmeyin tabi.

6 – HisTravel ile Karadeniz’i Baştan Aşağı Keşfet

H.I.S. Global’ın markalarından biri olan HisTatil ile bu saydığımız yerleri ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. HisTatil tarafından organize edilen “Karadeniz’in Keşfedilmemiş Cevherleri” isimli 5 gece 7 günlük turu ile unutulmaz bir Karadeniz deneyimi elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Diğer Haberlerimiz

Vize Danışmanlık Hizmeti Almanız İçin 7 Neden

Amerika, İngiltere, Schengen, öğrenci, hangisine başvuru yapacak olursa olun, vize süreçleri oldukça zorlu süreçlerden oluşuyor. Bunun için pek çok sürece dahil olmanız gerekiyor ve bir de üzerine vizenizin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili stres yaşayab . . .

DEVAMINI OKUYUN

BizVize Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yurt dışı seyahatiniz için otel rezervasyonunuzu, uçak biletinizi ve tatilde yapılacaklar listenizi hazırladıktan sonra geriye bir tek vize almak kalıyor. Seyahat planlamanın en karmaşık yanı gibi görünse de, vize işlemlerini halletmek sandığınız kadar zo . . .

DEVAMINI OKUYUN