Schengen Vizesi ile Gidebileceğiniz 11 Ülke

Öncelikle, Avrupa Birliği ülkeleri ile Schengen ülkelerinin birbirinden farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira AB üyeliği ile Schengen üyeliği birbirinden farklı şeyler. Her Avrupa Birliği üyesi ülke Schengen üyesi olamayacağı gibi, Schengen ülkesi olan bir ülke de AB üyesi olmayabilir. Ortak özellikleri hepsinin Avrupa kıtasında yer alıyor olması. Sizin için Schengen Vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkelerden bazılarını listeledik.

1 – Almanya

Romantik Ortaçağ ülkesi görünümünde, dünya tarihine damga vurmuş yakın geçmişi ve birbirinden güzel şehirleri ile Almanya, bu ülkelerin başında geliyor. Berlin, Hamburg, Münih ve daha pek çok görülmeye şehri ile Almanya, keşfedilmeye değer bir ülke.

2 – Norveç

Kıyılarının binlerce fiyortla çizildiği Norveç, tipik bir Kuzey Avrupa ülkesi. Başkenti Oslo olan bu şirin İskandinav ülkesi, özellikle insan haklarına verdiği önemle biliniyor. Büyüleyici manzaraları, leziz yemekler sunan restoranları, kendine özgü mimarisi ve macera dolu aktiviteleri Norveç, kuzey ışıklarının izini süreceğiniz ülkelerden biri aynı zamanda.

3 – İtalya

Avrupa’nın en acelesi olmayan ülkesi diyebiliriz İtalya için. Olabildiğince rahat, yavaş ve romantik bir atmosfer hakim İtalya’ya. Başkent Roma ile birlikte Sicilya, Cenova, Venedik, Floransa, Portfoino, Cinque Terre, Napoli, Milano ve daha fazlası… Hem mimari hem gastronomi olarak sizi tatmin edecek harika bir ülke İtalya.

4 – Portekiz

Arnavut kaldırımlı kasabalar, kaliteli şaraplar, lezzetli yemekler… Avrupa’nın en batı ucunda yer alan Portekiz, unutulmaz bir Avrupa seyahati vaat ediyor. Tıpkı İstanbul’dakine benzeyen nostaljik tramvayı ile Lizbon, Portekiz’in başkenti ve ülkeyi keşfetmek için harika bir başlangıç noktası diyebiliriz.

5 – Hollanda

Rengarenk evler, mükemmel bir mimari, bisikletler ve sayısız kanallar… Evet, Hollanda’dan bahsediyoruz. Peyniri, biraları ve eğlence hayatıyla ünlü Amsterdam, Avrupa’nın en ilgi çekici duraklarından biri yıllardır. Schengen Vizesi aldığınız an, Hollanda’yı keşfetmeyi sakın ihmal etmeyin.

6 – İspanya

İtalya’nın en büyük rakibi olarak görülen İspanya, hiç kuşkusuz en renkli Avrupa şehirlerinden biri. Başkent Madrid, Barselona ve İbiza… İspanya’nın bir an önce keşfedilmesi gereken noktaları arasında bulunuyor. Muhteşem mimarisi, enfes mutfağı ve her daim hareketli yaşantısı ile İspanya, Schengen Vizesi ile ziyaret edebileceğiniz ülkelerden.

7 – Danimarka

Hayat kalitesinin her daim yüksek olduğu Avrupa ülkelerinden biri olan Danimarka, rengarenk evleri, sadeliği, mimarisi ile göz dolduruyor. Kuzey ışıklarının en iyi seyir noktalarından biri olan Grönland’a da ev sahipliği yapan ülkenin başkenti ise Kopenhag. Diğer Avrupa ülkelerinden tek farkı ise fiyatların biraz pahalı olması tabi. :)

8 – Fransa

Hem kulağa hem de damağa hitap eden bir ülke olarak Fransa, en popüler Avrupa ülkelerinden biri. Her ne kadar Fransa deyince akla ilk olarak Paris gelse de, Nice, Cannes, Marsilya, Bordeaux ve Provence gibi şehir ve bölgeleriyle tam anlamıyla keşfedilmelik bir ülke. Schengen Vizeniz varsa, hiç vakit kaybetmeyin deriz.

9 – Avusturya

Barok mimarinin başkenti sayılan Avusturya, başkent Viyana ile tam bir masalsı dünya yaratmış diyebiliriz. Tabi bu masalsılığına eşlik eden Hallstat’ı da yok sayamayız. Birbirinden şirin kafeleri, meşhur schnitzeli ve Alpler’deki kayak pistleri ile Avusturya, mutlaka keşfedilmesi gereken bir ülke.

10 – Finlandiya

Saunaları ve kuzey ışıkları ile ünlü Finlandiya, birbirinden çekici aktivitelere ev sahipliği yapıyor. İglo evleri ve buz otelleri ile de ünlü olan bu güzel ülke, modern mimarisi, festivalleri ve restoranları ile dikkat çekiyor. 

Schengen vizesi almak  isteyen herkesin merak edeceği tüm detayları bu yazıda topladık. Okumak için tıklayın.

Etiketler: schengen-ulkeleri , almanya , norvec , italya , portekiz , hollanda , ispanya , danimarka , fransa , avusturya , finlandiya

Diğer Haberlerimiz

Neden H.I.S. Türkiye ile Çalışmalısınız?

H.I.S. Türkiye, 2005 yılından itibaren İstanbul, Ankara ve Türkiye ofisine bağlı olan Dubai, Azerbaycan, Katar ve Yunanistan ofisleri ile turizm sektörüne yön veren bir firma olarak hizmetlerine devam ediyor. Dünya genelindeki 550'den fazla ofisiyle en bü . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japonların İş Disiplininin 6 Maddede Özeti

Japonların iş disiplini, dünyadaki diğer ülkelere göre oldukça farklı bakış açılarına sahip. Birkaç farklı iş modelini kendi kültürleri ile birleştiren Japonlar, mükemmel iş stratejileri ile çok sayıda iş adamına da ilham kaynağı oluyor. Öyle ki, Japonlar . . .

DEVAMINI OKUYUN