Şimdi Japan Rail Pass Satın Alın

Japonya’yı baştan başa dolaşmak için en iyi yol Japan Rail Pass’i HIS Travel ayrıcalığı ile edinin.

ONLINE SATIN AL

Japan Rail Pass Nedir?

Tüm Japonya'yı tek biletle gezin.

Yüksek hızlı tren ile tüm Japonya'yı gezin.

Koltuklarınızı güvence altına alın.

Mükemmel kalite ve uygun fiyatla tasarruf edin.

Şimdi Sipariş Verin!

Çocuk ve sınıf seçimini bir sonraki adımda seçebilirsiniz.

Fiyatları Gör

Güvenli ve Taksitli Ödeme

2 İş Günü İçinde Teslim Üstelik Kargo Bedava

Türkiye’de ilk ve tek Japan Rail Pass yetkilisi HIS Travel olarak müşterilerimize dünyada örneği olmayan bir kolaylık sağlıyoruz. Satın aldığınız Japan Rail Pass biletiniz hafta içi siparişlerinizde 2, haftasonu siparişlerinizde 3 iş günü içerisinde kargo bedeli ödemeden adresinize teslim ediliyor. Yalnızca HIS Travel tarafından gerçekleştirilen bu hizmet sayesinde müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

Süreç Nasıl İşler?

HIS İstanbul’dan geçici bir japan rail pass bileti isteyin.

Japan Rail Pass 2 iş günü içerisinde ücretsiz kapınıza gelsin.

Japonya’da biletini aktifleştirin.

Yolculuğun keyfini çıkarın.

Sıkça Sorulan Sorular

Green ve Ordinary Japan Rail Pass Arasındaki Fark Nedir?

Eğer Green veya Ordinary Japan Rail Pass’iniz varsa ve Ordinary özel vagonlarda kalmak istiyorsanız, fiyat farkını koltuk rezervasyonu esnasında ödemelisiniz. Özel odaları kullanıyorsanız ve odada bulunması gereken minimum kişi sayısına ulaşılamadıysa eksik kalan kişi sayısı kadar çocuk fiyatını ödemeniz gerekmektedir. Sanyo Shinkansen trenlerine minimum 3 kişi kabul edilmektedir. Eğer biletinizin geçerli olduğu son gece seyahat ederseniz, ana ücret; ilk istasyona girene kadar ki tren değişiklikleri de dahil olmak üzere, tüm seyahatlerinizi kapsamaktadır. Bununla birlikte ek ücretler, seyahat etmiş olduğunuz trende biletinizin geçerli olduğu son günün gece yarısına kadar olan bölümünü kapsamaktadır. Eğer Green Japan Rail Pass’iniz varsa ve siz Ordinary vagon kullanmışsanız herhangi bir ücret iade talebinde bulunamazsınız. Tüm numaralı koltuklar dolu ise numarasız koltuk kullanmak zorunda kalırsınız. Bu durumda da herhangi bir para iadesi yapılmamaktadır. Green Japan Rail Pass kullanıcıları Green ve Ordinary vagonları kullanabilirler, Ordinary bilet sahipleri sadece Ordinary vagonu kullanabilirler.

Kimler Japan Rail Pass Almaya Uygundur?

Japon göçmen kanunlarına göre “Geçici Ziyaretçi” vizesi, Japonya’da 15 ila 90 gün gezme izni vermektedir. Japonya’ya gittiğinizde havalimanı pasaport kontrolün de turistik veya iş amaçlı gidip gitmediğiniz sorulur. Buna göre pasaportunuza Temporary Visitor (Turistik Ziyaretçi) ya da Bussines (İş Amaçlı Ziyaretçi) şeklinde damga uygulanır. Japan Rail Pass sadece Temporary Visitor (turistik ziyaretçi) damgası bulunması durumunda kullanılabilir. Diğer hiçbir vize, damga vs. olması durumunda Japan Raill Pass’ınızı kullanamazsınız. Temporary Visitor damgası aşağıdaki şekilde gösterildiği gibidir.

Japan Rail Pass sadece turistler içindir. Japon vatandaşları bundan ancak aşağıdaki durumlar karşılanırsa faydalanabilirler;

A- Başka bir ülkede sürekli olarak yaşamaya hak kazanmışsa

B- Yaşadığı ülkede (Japonya dışında ) yabancı biriyle evli ise,

A ve B maddelerindeki şartlara uyan misafirler mutlaka belge ile durumlarını ispat etmek zorundadırlar.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Japan Rail Pass’i HIS Travel İstanbul şubesinden seyahatiniz öncesi dilediğiniz zaman hemen satın alabilirsiniz. Satın alma işlemi için sadece pasaporttaki ile birebir aynı olacak şekilde isim- soyisim bilgisini bildirmeniz yeterlidir. Herhangi bir evrak gerekmemektedir.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Demiryolları

Bütün Japan Rail Grup demiryolları “hızlı trenler” (NOZOMI ve MIZUHO hızlı trenleri hariç), limitli express trenler, express trenler, radip ve yerel trenler. (Bazı istisnalar vardır)

Otobüs

Japan Rail otobüs şirketlerinin banliyö hatları (Japan Rail Hokkaido, Japan Rail Tohoku, Japan Rail Kanto, Japan Rail Tokai, West Japan Japan Rail , Japan Rail Chugoku , Japan Rail Shikoku, Japan Rail Kyushu ) ve Japan Rail’in bazı otoban otobüs servisleri.

Feribot

Sadece Japan Rail Miyajima feribotlarında geçerlidir. Japan Rail’in Hakata – Pusan (Kore) feribotlarında geçerli değildir.

Önemli Notlar

Japan Rail Pass, Tokaido, Sanyo ve Kyushu Shinkansen hatlarındaki hiçbir ’NOZOMI ve MIZUHO treni için geçerli değildir. (bu trenler yerine Japan Rail Pass sahipleri HIKARI, SAKURA, KODAMA ya da TSUBAME adlı diğer hızlı trenleri almak zorundadır .) Eğer ‘NOZOMI’ trenini kullanırsanız, ana bilet ücretini ve limitli Express ek ücreti ve Green (Yeşil) arabalar için, yeşil araba ek ücreti ödemek zorundasınız. Ayrıca Japan Rail Pass’e ait olmayan hatlarda isleyen Japan Rail Pass trenlerini kullanan yolcular, o hatlar üzerindeki bölümler için ek ücret ödemek zorundadırlar.

Japonya’da Geçerli İnternete Nasıl Sahip Olabilirim?

Japonya seyahatine çıkarken internetsiz kalmamak için HIS Mobile ile Japonya’da geçerli bir sim kart edinebilirsiniz. HIS Mobile ile sahip olabileceğiniz internet paketlerinden size uygun olanı seçerek sınırsız internet hakkına sahip olabilirsiniz. Japonya’ya gittiğinizde telefonunuzun sim kart bölümüne HIS Travel’den temin ettiğiniz kartı takarak kullanıma başlayabilirsiniz. Sim kartınızı temin ettikten sonra detaylı bilgiler tarafınıza ulaştırılacaktır.

Japan Rail Pass hakkında ayrıntılı bilgi ve destek için: jrpass@his.com.tr

Seyahat İhtiyaçlarınız İçin Bizimle İletişime Geçin

Türkiye'deki bütün ofislerimizi iletişim sayfasında bulabilirsiniz.

İstanbul Ofisi / Genel Merkez
19 Mayıs Cad. Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sok. Şişli Plaza E Blok Kat B1 Şişli / İstanbul
E-posta: info@his.com.tr
Telefon: +90 (212) 703 37 37
Ankara Ofisi
Beştepeler Mah. Nergis Sok. Via Flat İş Merkezi 7/2 Kat:1 D Yenimahalle / Ankara
E-posta: ankara@his.com.tr
Telefon: +90 (312) 219 00 48

Bizi Takip Edin