Türkiye’deki Japon Firmalar Şişli Etfal İçin Kampanya Başlattı

Türkiye’deki Japon Firmalar Şişli Etfal İçin Kampanya Başlattı

Dünyada gittikçe yayılan coronavirus salgının ülkemizde de vaka sayılarını arttırması nedeniyle, devletimiz gerekli her tür tedbirleri aldı, tüm hastanelerimizin malzeme ihtiyaçlarını tamamladı. Hastanelerin aşırı yoğunlaşacağı bazı dönemlerde ekstra ihtiyaçların ortaya çıkabileceğini düşünerek HIS Travel, bu kapsamda sağlık çalışanlarının yanında olduklarını hissettirmek, bir nebze olsun emeklerine katkıda bulunmak adına gerekli olan hastane malzemelerin bir bölümünü temin edebilmek amacıyla HIS çalışanları, turizm paydaşları ve Japon iş ortakları ile birlikte bir kampanya başlattı.

Dünya sağlığını tehdit eden yeni koronavirüs (COVID-19), tüm ülkeleri acil önlemler ve tedbirler almaya yöneltti. Salgın nedeniyle devletler, vatandaşlarına hijyen konusunda dikkat etmeleri ve sosyal mesafelendirmeyi hayatlarının bir parçası haline getirmeleri üzerine çağrı yapıyorlar. Evde kalmanın ve izolasyonun oldukça önemli olduğu bu dönemde yoğun risk altında görev yapan sağlık çalışanlarına destekte bulunmanın ise önemi çok büyük.

HIS Travel yöneticileri tarafından İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimiyle iletişime geçilerek gerekli ihtiyaçlar öğrenildi ve tüm Japon iş ortakları, HIS çalışanları ve turizm paydaşları ile paylaşıldı. Sosyal medyadan da #hislerimizortak hashtagi ile duyurulan kampanya için Japon markalar ivedilikle harekete geçti. Kampanya kapsamında tüm dünyada görülen yeni koronavirüs (COVID-19) salgını için Türkiye’de faaliyet gösteren Japon firmalar, HIS çalışanları ve HIS’in turizm paydaşları NSS maske, cerrahi maske, koruyucu su geçirmez önlük, tulum, pudrasız eldiven ve el dezenfektanı gibi hastanenin ihtiyaç duyduğu malzemelerin bir kısmının temin edilmesi için yardımda bulunmaya başladı.