İş Seyahati Risk Yönetimi

İş Seyahatinizde Meydana Gelecek Her Türlü Riskten Haberdar Olun!

İş seyahatlerinizde güvenliğinizi global ve her gün güncellenen verilerle sağlayın; ülkelerde meydana gelen ya da gelebilecek olan risk durumlarını seyahatiniz öncesinde ya da seyahatiniz sırasında öğrenin. Dünyanın neresinde olursanız olun, güvenliğiniz HIS Travel’in global ağı ile koruma altında.

HIS Mobile Messenger İle Gittiğiniz Her Yerde Güvenliğiniz Emin Ellerde

 • HIS Mobile Messenger, gideceğiniz ülkeye dair tüm risk durumlarını tek tıkla görebileceğiniz, risk durumlarının ayrıntılarını rapor olarak indirebileceğiniz ve seyahatinizi daha güvenli planlayabileceğiniz üst düzey risk yönetimi uygulamasıdır.
 • Farklı paket içeriklerine sahip HIS Mobile Messenger ile ister kendiniz isterseniz de profesyonel seyahat danışmanlarının yönlendirmeleriyle seyahatinize dair tüm risk faktörlerinden anında haberdar olabilirsiniz.
 • Risk ile ilgili tüm durumları paket türlerine göre dilerseniz indirebilir dilerseniz de bildirim olarak alabilirsiniz.
 • HISimple, HIStandart ve HISmart olmak üzere 3 seviyede tasarlanmış HIS Mobile Messenger ile risk durumunu görmek istediğiniz ülke veya ülkeleri kolayca görebilir, sistem haritası üzerinden riskler hakkında bilgi alabilir, risk haritalarını COVID-19 başta olmak üzere farklı risk durumları için filtreleyebilir ve bilgi almak istediğiniz spesifik detaylara anlık gelen verilerle ulaşabilirsiniz.

Risk Durumlarından Önceden
Haberdar Olun

Seyahat planınızda yer alan ülkelerde hangi riskler söz konusu? Risk durumunu öğrenmek istediğiniz lokasyonlar için hızlı filtreleme yöntemiyle tüm faktörleri ayrıntılarıyla görün.

 • Politik Olaylar
 • Terör Olayları
 • Gösteri ve Eylemler
 • Suç Olayları
 • Doğal Afetler
 • COVID-19 ve Diğer Sağlık Riskleri

Siz de HIS Travel'ın Risk Yönetimi avantajlarından yararlanmak için, formumuzu doldurun! Biz size ulaşalım.

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

HIS MOBILE MESSENGER Hangi Faydaları Sunar?

HIS Mobile Messenger, kolayca risk yönetimi yapmanızı, şirketinizi maddi ve manevi güvence altına almanızı sağlayan en doğru yoldur. Uçuşunuz olsun ya da olmasın, dilediğiniz ülkenin risk haritasını da anında görebilirsiniz.

Rötar ve Sefer İptal Bilgilendirme

Kapı Değişikliği Uyarısı

Ülke Bazlı Güncel Risk Haritası

Dünya Genelinde COVID-19 Haritası

Yıllık Seyahat Raporlama

Anlık Seyahat Raporlama

Özel Filtreleme, Analiz Ve Takip Uyarı Sistemi İle Risk Yönetimini Her An Ve Her Durumda Yapın

HIS Mobile Messenger, özel filtreleme sistemiyle 1’den 5’e kadar risk değerlendirmesi analizi yapar. Risksiz ülkelerden en riskli ülkelere bir tablo oluşturur. Görmek istediğiniz ülkenin risk değerlendirmesini bu tablo üzerinden kolayca görebilir ve riskleri yönetebilirsiniz. Uçuşunuz olsun ya da olmasın tüm anlık risk ve değişiklik durum bilgisini telefonunuza bildirim ya da e-posta adresinize mail olarak alabilirsiniz.

COVID-19 Rapor Ve Harita Filtresi

Özelleştirilmiş filtre ve raporlama sistemi ile uygulama üzerinden COVID-19 rapor detaylarına anında erişim sağlayabilirsiniz. Dünya genelinde COVID-19 haritasına ulaşabilir ve ülkeleri filtreleyerek anlık durum ve riskleri görebilirsiniz. Dilerseniz bu raporu kaydedebilir ve seyahat planlamanızı anlık verilere ve durumlara göre organize edebilirsiniz.

Risk Yönetimi Nedir?

Sektör ve çalışan pozisyonu fark etmeksizin iş seyahati yapanların gittikleri ülkelerde karşılaşabilecekler bazı riskler vardır. Bu riskleri azaltan önlemler, güvenlik tedbirleri, zarardan kaçınma ve güvenli alanda olma gibi durumlar, risk yönetimi alanına girmektedir.

 • İş seyahatinizi etkileyebilecek kritik detaylardan ve riske maruz kalma oranınızdan önceden haberdar olun.
 • İş seyahati programınız süresince, program detaylarında yer alan tüm risk alanlarını tespit edin.
 • Acil durumlarda 7/24 iletişim kurun, hemen müdahale ile güvenliğinizi olduğunuz yerde sağlayın.
 • Güvenliğini sağlayacak hizmetlere anında erişin, global çalışanlarımız ile her türlü tehdidi 7/24 yönetin.

Risk Yönetimi

İş seyahatiniz sırasında oluşabilecek riskleri önceden bilin, risklerin etkisini en aza indirin ve 7/24 iletişim ile güvenliğinizi sağlayın.

Covid-19 Haritası

HIS Travel’ın Covid-19 haritası ile bulunduğunuz ülkeden gideceğiniz ülkeye sınır durumlarına, toplam vaka sayılarına, restoran, etkinlik gibi sosyal alanlarla ilgili koşullara ve ülke geçiş prosedürleri hakkında tüm merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Haritayı Gör

Seyahatlerinizde potansiyel riskleri neden HIS Travel ile yönetmelisiniz?

 • 60'dan fazla ülkede, 300’den fazla ofisiyle HIS Travel, tüm çalışanları seyahatleri boyunca takip eder.
 • Alınacak sağlık ve güvenlik risklerini belirtir ve bu risklerle ilgili seyahat programınızı yönetir.
 • Önceden yaşanmış deneyimlerle olası riskleri minimum seviyede atlatmanız için yeterli bilgi birikimine sahiptir.
 • Kurumsal seyahat risklerinin yönetimi konusunda özel olarak geliştirilmiş hizmetlerle güvenliğiniz üst seviyede tutulur.

Case Study

Her gün yaşadığımız yüzlerce vaka içinde bize ilham veren hikayelerimiz var
Fransa'daki Eylemlerde 300 Çalışanın Güvenliği Nasıl Sağlandı?

Fransa'daki Eylemlerde 300 Çalışanın Güvenliği Nasıl Sağlandı?

Yakın tarihimizde Fransa’da yaşanan ‘Sarı Yelekliler’ eyleminde 300 kişilik operasyonumuzun olduğu Marsilya Limanı kapatılmıştı. O gün Marsilya’dan İstanbul’a gelmesi gereken 300 kişi için Marsilya’da güvenli bölgelerde otel rezervasyonları gerçekleştirdik. Herkesi güvenli bir şekilde tahliye ederek transfer araçlarımızla otellere ulaşımlarını sağladık. 1 hafta boyunca tüm yeme-içme ve kişisel ihtiyaçları temin edilerek ülkeye tekrar güvenle dönmeleri sağlandı.

DEVAMINI OKUYUN
Fujifilm Çalışanın Kritik Uçuşu Nasıl Tespit Edildi?

Fujifilm Çalışanın Kritik Uçuşu Nasıl Tespit Edildi?

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminde yaşanabilecek tüm olağan dışı durumlara tedbir amaçlı 7/24 çalışan kadromuzu genişlettik. Kullanmış olduğumuz özel sistemler ve ''kim nerede'' raporumuz neticesinde o gün uçuşu olan veya yurt dışından İstanbul’a gelmekte olan yolcularımızı tespit ederek kendilerine ulaştık ve alternatif uçuş yönlendirmelerini gerçekleştirdik. O kişilerden biri de Fujifilm’in satış temsilcisi idi. Rusya’dan İstanbul’a gece uçuşu bulunan müşterimize ulaşarak hava alanının kapalı olduğunu ve uçuşunun gerçekleşemeyeceğini bildirerek kendisini Ankara uçuşuna aktararak İstanbul’a gelmesini sağladık.

DEVAMINI OKUYUN
Kurumsal Seyahat Çözümlerinin COVID-19 Salgınındaki Kriz Yönetimi

Kurumsal Seyahat Çözümlerinin COVID-19 Salgınındaki Kriz Yönetimi

Covid-19 salgınını başından beri takip ediyoruz. Gün gün aksiyonlar alarak her türlü risk durumunda yolcularımızın ne zaman, nerede olduğunu tespit ederek güvenliklerini sağladık.OCAK25 Ocak 2020COVID-19 (yeni koronavirüs) salgınının henüz başındayken, virüsün ilk çıktığı yer olan Çin’den bir bilgilendirme maili aldık. Mailde ülkelerinde bir virüs tespit ettiklerinden, bu virüs yüzünden bir salgın oluşabileceğinden ve uçuşların ertelenebilme ihtimalinin olduğundan bahsediliyordu. 26 Ocak 2020Risk oluşturabilecek durumlar için özel olarak geliştirdiğimiz ‘Kim Nerede Raporu’ ile bize iletilen bu maili dikkate alarak uçuşları ve yolcuları takip etmeye başladık. 28 Ocak 2020Türk Hava Yolları, Çin seferlerinde yolcu yoğu

DEVAMINI OKUYUN
Seyahat Edeceğiniz Ülkedeki Risk Durumlarını Anlık Olarak Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Seyahat Edeceğiniz Ülkedeki Risk Durumlarını Anlık Olarak Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Seyahat etmek bazen riskleri de beraberinde getirir. Amadeus risk yönetim sistemi, gideceğiniz ülkedeki doğal afet, siyasal sorunlar ya da COVID-19 gibi riskleri seyahatinizden önce ve seyahatiniz sırasında size bildirir. Böylece iş seyahati için gittiğiniz ülkede herhangi bir sorun olursa sistem anlık olarak sizi haberdar eder ve güvenli bir dönüş gerçekleştirmek için çalışır. Bu çözümü Türkiye’ye ilk getiren HIS Travel, seyahatinizin her aşamasında sizi takip eder, riskleri yönetir ve olduğunuz yerde güvenliğinizi sağlar.

DEVAMINI OKUYUN

HIS’ten Haberler

Dünyada 300+ ofisiyle her gün daha iyisi için çalışan HIS ailesinden haberdar olun.
HIS TÜRKİYE’NİN DİJİTAL DERGİSİ ‘HIS GUIDE’ İLK SAYISIYLA SİZLERLE!

HIS TÜRKİYE’NİN DİJİTAL DERGİSİ ‘HIS GUIDE’ İLK SAYISIYLA SİZLERLE!

Dijital dergimiz HIS GUIDE ile HIS Dünyası’ndan tüm gelişmeleri sizinle paylaşıyoruz....

DEVAMINI OKUYUN
Turizm Partneri Olduğumuz Büyükada Gece Koşusu, 22 Ekim’de Düzenlenecek

Turizm Partneri Olduğumuz Büyükada Gece Koşusu, 22 Ekim’de Düzenlenecek

Resmi turizm acentesi olarak katılım sağladığımız spor etkinlerimiz ve organizasyonlarımız hız kesmeden devam ediyor!...

DEVAMINI OKUYUN
Çözüm Ortağı Olduğumuz Maratonİzmir’de Organizasyonumuzu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirdik

Çözüm Ortağı Olduğumuz Maratonİzmir’de Organizasyonumuzu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirdik

Çözüm ortağı olduğumuz Maratonİzmir’de Japon hizmet kalitesi ve Türk misafirperverliği anlayışı ile 27 farklı ülkeden profesyonel sporcuları İzmir'de bir araya getirdik....

DEVAMINI OKUYUN

Seyahat İhtiyaçlarınız İçin Bizimle İletişime Geçin

Türkiye'deki bütün ofislerimizi iletişim sayfasında bulabilirsiniz.

İstanbul Ofisi / Genel Merkez
19 Mayıs Cad. Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sok. Şişli Plaza E Blok No: 4/B Kat B1 Şişli / İstanbul
E-posta: [email protected]
Telefon: +90 (212) 703 37 37
Ankara Ofisi
Beştepeler Mah. Nergis Sok. Via Flat İş Merkezi 7/2 Kat:1 D Yenimahalle / Ankara
E-posta: [email protected]
Telefon: +90 (312) 219 00 48

Bizi Takip Edin

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.