2020 Seyahat Trendleri Neler Olacak?

2020 Seyahat Trendleri Neler Olacak?

Dünyanın her geçen gün değişmesi, yepyeni seyahat trendlerinin ortaya çıkmasına da olanak tanıyor. Her sene farklı seyahat trendleri gündeme gelirken turizm ve seyahat aşıkları ise bu rotalarını bu trendlere göre belirleyerek en popüler akımlara uyum sağlıyor. Peki 2020 seyahat trendleri nelerdir, biliyor musunuz? İşte 2020 yılında pek çok seyahatseverin rotasını belirleyecek olan en popüler trendler:.

Festival ve Etkinlik Turizmi


Festival ve etkinlik turizmi, her dönemin en önemli trendleri arasında yer alıyor. Son yıllarda dünya genelindeki festivallerin büyük artış göstermesi ise, seyahat rotasını festivallere ve çeşitli etkinliklere göre belirlemek isteyenlerin sayısını bir hayli artırıyor. Burning Man, Obonjan Adası, Summit gibi dünya çapındaki organizasyonlar, katılımcılarına müzik, felsefe, girişimcilik ve ruhani arınma gibi farklı konularda eşsiz deneyimler yaşama fırsatları sunuyor. Her sene farklı ülkelerde düzenlenen Şampiyonlar Ligi Finali, Dünya Ağırsiklet Boks Şampiyonası, Basketbol Dünya Kupası gibi büyük spor etkinlikleri ise hem dünya çapında bir etkinliği yerinde izleyebilmenizi hem de farklı ülkeler ve kültürlerle tanışmanızı sağlamaları açısından en popüler seyahat trendleri arasında yer alıyor.

Sosyal Medya Turizmi


Sosyal medya, hayatın her alanında olduğu gibi seyahat konusunda da trend yarama etkisine sahip. Sosyal medya paylaşımları günümüzde öyle büyük bir önem taşıyor ki, bizzat sosyal medya için seyahat etmek bile başlı başına bir trend olmuş durumda.Özellikle Instagram'da etkileyici paylaşımlar gerçekleştirmek için farklı rotaları ziyaret edebilir, böylece sosyal medya hesaplarınızda kendi özgün hikayenizi anlatabilirsiniz. Sosyal medya paylaşımlarınız için gezeceğiniz şehir ve ülkeleri iklim koşullarına ve takipçi kitlenizin ilgi alanlarına göre belirleyebilir ve bu sayede hem kendiniz hem de takipçileriniz için son derece keyifli anılar biriktirebilirsiniz.

İkinci Şehir Turizmi


Dünya genelinde "İkinci Şehir Turizmi" ismiyle popülerleşen yeni akım, seyahat için izole bölgelere değil, yaşadığınız şehirden farklı bir metropole gitme kavramını tanımlıyor. İstanbul'da yaşayan birinin Ankara'ya, Ankara'da yaşayan birinin ise Eskişehir'e gerçekleştirebileceği kısa süreli seyahatleri tanımlayan "İkinci Şehir Turizmi" konsepti, hem farklı kültürler tanımak hem de yöresel lezzetleri yerinde deneyimlemek açılarından büyük avantajlar barındırıyor. Kısa süreli olarak gerçekleştirilebilmesi sayesinde de sıklıkla tercih edilen İkinci Şehir Turizmi, unutulmaz deneyimler yaşamak ve genel kültürünü genişletmek isteyen çok sayıda seyahatsever tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Lüks Tren Turizmi


Trenlerin her geçen gün daha konforlu bir hale gelmesi, lüks tren seyahatlerinin de trend olmasına olanak tanıyor. Ülke içinde ve uluslararası rotalarda gerçekleştirilen lüks tren seyahatleri, benzersiz bir tren deneyimi yaşamanızı sağlayarak yolculuğun bizzat kendisini unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor. Günde 5 öğün yemek yiyebileceğiniz, konforlu yataklarda yatabileceğiniz ve romantik atmosferi içinde çok sayıda fotoğraf çekebileceğiniz lüks trenler, dilerseniz Avrupa'yı boydan boya dolaşabilmenize de olanak tanıyor. Dünya genelinde büyük bir popülarite kazanan lüks tren turizmi, 2020 yılının da en gözde trendleri arasında kabul ediliyor.

Yapay Zeka Turizmi


Yapay zeka, artık günlük yaşamın en önemli parçaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kullanıcıların kişiliğini analiz eden ve tüm ihtiyaçlarını belirleyebilen yapay zeka uygulamaları, artık tatillerinizi de planlayabiliyor ve hoşunuza gidebilecek rotaları kolaylıkla size sunuyor. Yapay zekalı uygulamaların belirlediği rotalara göre seyahat etmek ise 2020 yılının en popüler akımları arasında kabul ediliyor. Siz de kişisel tercihlerinizden yola çıkarak size en keyifli tatil rotasını belirleyecek bir dijital uygulamadan yararlanabilir, çok sayıda parametreden faydalanan uygulamaların önerilerini takip edebilirsiniz. Yapay zeka turizmi sayesinde hiç bilmediğiniz toprakları keşfedebilir ve yıllar boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak