Ailece İzleyebileceğiniz 12 Seyahat Temalı Film

Ailece İzleyebileceğiniz 12 Seyahat Temalı Film

Evde ailece birlikte geçirilen en keyifli vakitler arasında kuşkusuz sinema partileri yer alıyor. Farklı yaş gruplarına hitap eden film önerilerimiz ile birlikte oluşturduğunuz eğlenceli anılara bir yenisi daha eklenecek. Mısırları patlatın, içecekleri hazırlayın küçük seyahat severiniz yeni bir maceraya atılmak için sabırsızlanacak!

1 - Yukarı Bak

Oyun arkadaşı olan iki küçük çocuk, birlikte uzun yıllar sürecek keyifli bir hikayenin kahramanlarıdır. Doğuştan maceracı olan Ellie’nin amacı dünyayı gezmektir. Onun tam tersi olan Carl ise Ellie’nin dileğini gerçekleştirmeyi ister. Birlikte geçirdikleri koca bir ömrün sonunda ölüm Ellie’yi alır ve Carl biricik sevgilisinin tek hayalini gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaya koyulur…


2 - Kayıp Balık Nemo

Nemo isimli küçük bir balığın başından geçen büyük bir maceraya katılmaya hazır mısınız? Nemo, babası ve dostlarıyla birlikte yaşadığı büyük denizlere dair son derece meraklıdır. Ancak babası ona karşı son derece titiz yaklaşarak onu tehlikelerden korumaya çalışır. Yaşadığı bölgenin dışını da merak eden Nemo, kendini büyük bir yolculuğun içinde bulur ve maceraya atılır.


3 – Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

Kendi dünyasında sessiz bir yaşamı olan Walter’ın hayatı kısa sürede tam tersine dönecektir. Yüksek trajlı ‘Life!’ dergisinin fotoğraf arşivinde çalışan kahramanımız, kendini asla tahmin edemeyeceği bir maceranın içinde bulur. Yeni iş arkadaşı Cheryl’a aşık olan Walter, hislerini açıklamakta tereddüt eder. Diğer yandan çalıştığı derginin artık online yayın yapacağını öğrenmesi ile işi de tehlikeye girmiştir. Derginin son basılı sayısında basılması planlanan kapak fotoğrafının yok olmasıyla her şey iyice karışmıştır. Kayıp fotoğrafın peşine düşmeye karar veren Walter’ın hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.


4 - Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı

Maceraperest Indiana Jones serisinin dördüncü filminde, Sovyet ajanları Profesör Henry Jones’u izlerler. Bu ajanlar genç Mutt’ın, Jones’a meslektaşı Oxley’den şifreli bir mesaj getirdiğini fark ederler. Irina Spalko’nun öncülüğündeki Sovyetler, ikilinin peşine takılırlar. Jones ve Mutt bu şifre sayesinde kuvarstan yapılmış efsanevi kafatasını bulurlar. Jones buldukları kafatasını ait olduğu yere götürebilirse her şey yoluna girecektir. Ancak Irina’nın eline geçerse dünyayı tehlikeye sokacak bir güce sahip olacaktır.


5 - Küçük Gün Işığım

Dışarıdan bakıldığında oldukça sıradan bir Amerikan ailesi portresi çizen Hoover ailesi, birbirlerine zıt fertleriyle tahmin edilenin tam tersidir. Ailenin küçük, akıllı ve şişman kızı Olive’in tek hayal ülkenin diğer yakasında düzenlenen güzellik yarışmasına katılmaktır. Tüm aile eski bir minibüse atlayarak yola çıkar ve bu yolculuk esnasında aile olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfeder.


6 - Ratatuy

Yemeğe bir hayli düşkün olan şişman fare Remy’nin hayali aşçı olabilmektir. Bu hayalini gerçekleştirmek için Paris’e doğru yola çıkan sevimli fare tesadüfler eseri kendini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Mutfağın yeni çırağıyla ilginç bir anlaşma yapan fare Remy neredeyse hayallerine ulaşmıştır…


7 - Şirinler

Şirinler’in peşini asla bırakmayan kötü büyücü Gargamel, Mavi Ay kutlamaları esnasında Şirinler köyüne saldırır ve Şirinler’in şelaledeki gizli bir geçitten geçerek 2011 New York’una gitmelerini sağlar. Kendilerini Cenral Park’ın tam ortasında yabancı bir dünyada bulan Şirinler, köylerine geri dönmenin bir yolunu ararken Gargamel ve kedisi Azman’ın da peşlerinden geldiklerini fark ederler. Büyülü şehirde köye dönüş yolunu arayan sevimli mavi yaratıkları birçok macera bekliyor.


8 - Kutup Ekspresi

Geçirdiği olumsuz Noel anıları sayesinde artık Noel Baba’ya inanmayan küçük bir erkek çocuğu, bindiği trende kendisini hiç bilmediği yollarda bulur. Bu yolcuğun onun için heyecan verici herhangi bir yanı yoktur. Ancak trenin içi oldukça heyecan verici detayla doludur, dahası tren Noel Baba’nın evine yani Kuzey Kutbu’na doğru yoldadır.


9 – Nim’in Adası

Öyle bir egzotik ada düşünün ki içinde türlü türlü serüvenler yer alsın! İşte tam da böyle bir adada yaşayan özgür ruhlu genç kız Nim’in mutlu bir hayatı vardır. Kitaplarda okuduğu efsanelere oldukça düşkün olan Nim, dünyanın en büyük maceraperestlerinden Alex Rover’a hayrandır. Yaşadığı tropik ada tehdit altına girince favori kahramanına başvurur…


10 – Madagaskar

Şehrin ortasında yer alan hayvanat bahçesinde yaşayan aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty bulundukları ortamın sunduklarına son derece alışıklardır ve birbirleriyle de çok iyi anlaşırlar. Bir gün hayvanat bahçesinin dışında ne olduğu merak ettiğini söyleyen Marty, büyük kaçışı gerçekleştirir ve onu çok seven dostları zebrayı geri getirmek için peşinden giderler. Ancak bu yolculuk hiç de tahmin ettikleri gibi gitmez ve doğal yaşama hiç alışık olmayan dört kafadar kendilerini Madagaskar’da bulurlar.


11 – Garfield 2

Sevimli dostumuz Garfield, Jon Arbuckle ile birlikte Londra’da! Jon çok sevdiği sevgilisi Liz Wilson’a evlenme teklifi etmek için soluğu bu şehirde alır. Garfield bir takım karışıklıklar sonunda kendini kraliyet kedisi ile yer değiştirirken bulur. Elbette bu durumdan son derece mutlu olan tüylü dostumuz muhteşem bir konfor, nefis yemekler ve bol bol uyku keyfinin sahibi oluvermiştir. Ancak renkli hayal çabuk gerçeğe döner ve Garfield kraliyet kedisi olmanın gerçek anlamıyla tanışır.


12 – Coco

Henüz 12 yaşında bir çocuk olan Miguel’in en büyük kahramanı Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Maalesef Cruz hayatını kaybettiği için Miguel’in artık onunla tanışma şansı yoktur. Her gün bu müzisyenin parçalarını dinleyen küçük çocuk bir gün onun gitarını bulur. Gitarı çalmaya başlaması ile kendini ölüler diyarında bulur. Geri dönüş yolunu arayan Miguel, karşılaştığı Hector ile birlikte Miguel’in aile tarihi arkasındaki gerçek hikayeyi keşfederken harika bir yolculuğa çıkarlar.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Çocukluk Çağında Farklı Kültürleri Keşfetmek Neden Önemli?

Çocuğunuzla Birlikte İzleyeceğiniz Birbirinden Güzel Yolculuk Filmleri

Yorum (0)
Yorum Bırak