Bali, Turistik Ziyaretlere Kapılarını Açtı

Bali, Turistik Ziyaretlere Kapılarını Açtı

Doğu’nun en egzotik yerlerinden birisi olan Bali, nihayet turistik ziyaretlere açıldı. Endonezya’da yer alan Bali, pandemiyle mücadele kapsamında uyguladığı karantina uygulamasını 07 Mart 2022 tarihinden itibaren tam doz aşılı (3. doz aşısı tamamlanmış veya 2 doz aşı + hatırlatma aşısı tamamlanmış) tüm ziyaretçiler için kaldırarak; Türkiye dahil 23 ülke için Bali’ye girişte kapı vizesi (Visa on Arrival – VOA) uygulamasına yeniden başladı. Türkiye’den Bali’ye seyahat ederken önceden vize başvurusu yapma gerekliliği kaldırılsa da kapı vizesi hala ücrete tabi. Jakarta ve Endonezya’nın diğer bölgeleri için karantina kuralı devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Bali Tatili ile İlgili Her Şey

Türkiye’den Bali’ye Seyahatlerde Girişte Aranan Şartlar Nelerdir?

Bali’ye seyahat etmek isteyen ve COVID-19 aşı süreci tamamlanmış kişilerin, ülkeye girişi sırasında ilgili kurumlar tarafından en fazla 48 saat önce yapıldığını gösteren negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekiyor.

Bali’de kabul edilen aşılar şu an için Bali Halk Sağlığı Bakanlığı veya Dünya Sağlık Örgütü‘nün acil kullanım onayını alanlar olacaktır. Şu anda ilgili aşıları üreten firmalar ve aşılar ise şöyle:

 • Pfizer – BionTech,
 • Moderna, Astra
 • Zeneca, Jansen/Johnson&Johnson
 •  Sinovac ve Sinopharm

Bali’ye gelen kişiler aşağıdaki koşulları yerine getirmeleri durumunda Bali’ye karantina koşulu olmaksızın seyahat edebilecek:

 • En az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmak
 • Kalkıştan 48 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucu (İngilizce)
 • 3. doz aşının tamamlandığını gösteren İngilizce aşı kartı
 • Ülkeden ayrılacağını gösteren dönüş bileti veya başka bir ülkeye seyahate devam etmek için tek yön bilet bulundurmak
 • Bali’de en az 4 gün konaklanacağını gösteren otel rezervasyonu ödemesinin yapıldığını belgelemek (İlk 4 gün aynı otelde konaklamak gerekiyor, otel değişikliği 4 gün sonra yapılabilir)
 • COVID-19 kapsamlı en az 25.000 USD’lik seyahat sigortası
 • Elektronik Gümrük fonu doldurulmuş olmalıdır. İlgili forma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Yolcular varışta PCR testine tabi tutulacak ve test negatif çıktıktan sonra Bali’de serbest olarak dolaşabilecek, 3. günde ise başka bir PCR testi yaptırarak test negatif çıktıktan sonra Bali’den Endonezya’nın diğer bölgelerine de rahatça seyahat edebilecektir.

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Hollanda, Fransa, Katar, Japonya, Güney Kore, Kanada, İtalya, Yeni Zelanda, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Tayland, Singapur, Brunei Darussalam, Vietnam, Laos, Myanmar, Kamboçya ve Filipinler'in pasaport sahipleri, ülkeye varışta kapı vizesi alabilecek. 

Bali'ye Girişlerde Kapı Vizesi Ne Kadar?

Bu ülkeler için önceden vize başvurusu yapma gerekliliği kaldırılmış olup, kapı vizesi hala ücrete tabi. Bali'ye girişlerde istenen kapı vizesi ücreti 500.000 IDR (35 USD) olarak belirlenmiştir. 

Yorum (0)
Yorum Bırak