Çalışanlarına Tatil Hediye Eden Şirketlerin Doğru Yolda Olduğunu Gösteren 7 Şey

İşverenler tarafından motivasyonu arttırmaya yönelik yapılan çalışmalar gün geçtikçe artırıyor. Çeşitli hediyeler, bonuslar, primler, yemekler, kıyafet çekleri derken son zamanlarda tatil hediye eden şirketlerin sayısında da artış yaşanmaya başladı. Bunu uygulayan şirketler aslında doğru yolda. Zira çalışanların motivasyonlarının ve üretkenliğinin artması tamamen şirkete yarar sağlıyor. 


1 – Çalışan Motivasyonunu ArttırıyorTatil hediye alan çalışan için bu durum ekstra ve belki de aklında hiç olmayan bir şey. Dolayısıyla böylesine güzel bir hediye alan çalışanın motivasyonunun artmaması işten bile değil. Sonuç olarak çalışan, hem tatile gidene kadar geçen kısımda hem de tatilden döndüğünde büyük bir motivasyonla işlerine devam edecektir.


2 – İş Yerine Bağlılık KazandırıyorGenellikle bu tarz uygulamalar yapan şirketler oldukça nadirdir. Dolayısıyla çalışan için bu durum hem iş yerine hem de işverenine olan bağlılığı sonuna kadar arttıracaktır. İş değiştirme düşüncesi çok büyük sebepler olmadığı sürece pek akla gelmeyecek, dolayısıyla özellikle iyi çalışan kaybı da yaşanmamış olacaktır.


3 – Çalışma Performansını ArttırıyorBurada kastettiğimiz daha çok çalışmaktan ziyade daha hızlı ve etkin çalışmak. Şirketinin bundan sonra tatil hediye edeceğini öğrenen çalışan kesinlikle bir önceki döneme göre çok daha etkin bir performans sergileyecek. Bu da kurumun yararına olan bir durum elbette.


4 – Geçirilen Vaktin Daha Verimli Kullanılmasını SağlıyorUzun molalar, kahve sohbetleri, 5-10 dakika sarkan yemek araları... İşverenler giderek bunların azaldığını gözlemleyecekler. Zira artık onları çok mutlu edecek bir hedefleri olduğunu bilecekler.


5 – Çalışanların Stres Seviyesini AzaltıyorSadece tatil hediye etmek değil, genellikle bu tür uygulamalar daha mutlu bir çalışma ortamının yaratılmasını sağlıyor ve stres seviyesini de azaltıyor ya da var olan stresi minimize ediyor. Özellikle tatil sonrasında dinlenmiş bir şekilde ofise geri dönen çalışan, çok daha konsantre bir şekilde işinin başına dönüyor.


6 – Daha Üretken Olunmasını SağlıyorAslında az önce bahsettiğimiz etkin çalışmanın bir meyvesi olarak düşünebilirsiniz bunu. Tatil hediye alan çalışanlar, sadece işini yapıp çıkma döngüsünden kurtulup, şirketi için daha üretken olmanın peşine düşüyor. Çünkü şirketin kazancının bir nevi paylaşıldığını hissetmeye başlıyor.


7 – Çalışanların Yaratıcılığını Ortaya KoyuyorYapılan araştırmalara göre tatil hediye etmenin çalışanların yaratıcılığını ortaya çıkardığı gözlemleniyor. Şirketlerde olan bazı küçük aksaklılar genellikle göz ardı edilirken, bu uygulamadan sonra artık o aksaklıkların çalışanlar tarafından belirlenip tamamen ortadan kaldırıldığı gösteriliyor.


Bonus: Çalışanlarınızın Tatil Planlamasında HIsgo YanınızdaDünya üzerinde 185’ten fazla ülkede, 500 binin üzerinde anlaşmalı otel ve uygun fiyatlı uçak bileti seçenekleriyle hizmetinizde olan HISgo, kurumsal seyahat ihtiyaçlarınıza hız, kolaylık ve tasarruf getiriyor. HISgo’nun profesyonel seyahat ekibi ile kurumsal seyahatleriniz şirket politikanıza uygun bir şekilde planlanabiliyor. Üstelik tüm süreçler online ortamdan sağlanıyor. 


Etiketler: hediye-tatili-hisgo

Diğer Bloglarımız

Vize Danışmanlığı Almak İçin 7 Sebep

Eğer seyahat edeceğiniz ülke, özel olarak muafiyet tanımıyorsa vize alma süreci daima zorlayıcı bir süreç oluyor. Vize başvurusu için hazırlanması gereken evrakların yanı sıra her vize türünün farklı gereklilikleri olduğu için bu süreç genellikle başvuran . . .

DEVAMINI OKUYUN

2019 Fuarları Hakkında Merak Edilen Her Şey

Marka bilinci oluşturmanın ve belirli bir hedef kitleye ulaşmanın en etkili yoludur fuarlar. . . .

DEVAMINI OKUYUN