Çocuklarla Beraber Gidebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Çocuklarla Beraber Gidebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Çocuklu tatil çoğu zaman düşündürücü olabiliyor. Kalacağınız yer çocuklarınız için uygun olacak mı? Gideceğiniz yeri çocuklarınız sevecek mi ya da çocuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz alanlar, aktiviteler bulabilecek misiniz? Özellikle sömestir gibi okulların tatil olduğu bir döneminde bu sorular çok daha önemli hâle geliyor. Tüm bu sorularınıza olumlu yanıt verebilecek, adeta ailedeki herkes için mükemmel olan Avrupa tatil rotaları için içeriğin devamına göz atmanız yeterli.  

Disneyland, Paris

Yalnızca Avrupa'nın değil; tüm dünyanın en popüler eğlence noktalarından biri olan Disneyland Paris, hem çocuklarınız hem sizin için tüm Disney karakterlerini, yapılarını, lezzetlerini ve aktivitelerini bir arada sunuyor. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız Disneyland'te eğlenirken Paris gibi dünyaca ünlü bir şehrin diğer turistik noktalarını da görmeden dönmemelisiniz. Hatta hep birlikte Seine Nehri turlarına katılabilir, çocuklarınızla beraber oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

>

Warner Bros Studio Tour, Londra

"The Making Harry Potter" olarak da bilinen Londra'daki bu popüler film stüdyosu, ziyaretçilerine Harry Potter sahnelerinin çekildiği alanları ziyaret etme fırsatı sunuyor. Başta Hogwarts olmak üzere Harry Potter'a dair pek çok mekanı ve detayı yakından görebileceğiniz Warner Bros Studio Tour'un diğer bir güzelliğini ise özel günlerin temalarına uygun düzenlemeler yapmaları oluşturuyor. Bu yüzden kış sezonunda sizi de hoş sürprizler beklediğinden emin olabilirsiniz.


Legoland, Billund

Ünlü oyuncak markası Lego'nun kurulduğu yer olan Danimarka, Billund, günümüzde de üretime devam eden bir Lego fabrikasıyla birlikte dünya üzerindeki ilk Lego temalı parka ev sahipliği yapıyor. Yalnızca devasa Lego figürleri ve yapıları değil; aynı zamanda onlarca farklı eğlence aracı içeren parkın her yerinde binlerce parçadan oluşan Lego setleri de bulunuyor.


Tivoli Gardens, Kopenhag

Kökleri 1843 yılına kadar uzanan ve dünyanın ilk eğlence parklarından biri olan Kopenhag'taki Tivoli Gardens'ı çocuklarınız kadar siz de sevebilirsiniz. Parkın içeriği roller coaster, atlı karınca gibi çocuğunuzun ilgisini çekebilecek ayrıntıların yanı sıra oldukça hoş mimari yapılar, peyzaj düzenlemeleri ve tekne turu gibi daha çok size hitap edebilecek detaylar da barındırıyor.


Junibacken, Stockholm

Stockholm'ün merkezindeki Djurgården Adası üzerinde kurulmuş olan Junibacken çocuk parkı, masalları andıran atmosferi ile ziyaretçilerine oldukça etkileyici anlar yaşatıyor. Junibacken, kent merkezinde yer aldığı için Stockholm'ün diğer turistik noktalarını da kolayca keşfedebilirsiniz.


Europa Park, Rust

Almanya'nın Rust kentinde yer alan ve ülkenin en büyük tema parkı olan Europa Park, aynı zamanda Paris Disneyland'tan sonra Avrupa'da en çok ziyaret edilen ikinci tema parkını oluşturuyor. Oldukça çılgın aktivitelerin bulunduğu Europa Park'ta, çocuklarınızla birlikte adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz.


Spielzeugmuseum, Salzburg

Almanca "Oyuncak Müzesi" anlamına gelen Spielzeugmuseum, dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan Mozart'ın doğum yeri Avusturya, Salzburg'ta bulunuyor. Hem eğlenceli hem öğretici bir müze olan Spielzeugmuseum, çocuklarınızla birlikte size Viyana'yı keşfedebilme fırsatı da sunuyor.


PortAventura World, Tarragona

Avrupa'nın en büyük eğlence parklarından biri olan PortAventura, farklı temalara sahip alanların yanı sıra restoranları, otelleri ve alışveriş yerleriyle devasa bir kompleksi andırıyor. PortAventura ile birlikte İspanya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Barselona'yı da keşfedebilirsiniz.


Efteling Themepark, Kaatsheuvel

Hollanda'nın küçük bir yerleşim yeri olan Kaatsheuvel'de bulunan Efteling tema parkı, fantastik edebiyat romanlarından çıkmış gibi duran sevimli yapıları, heyecan verici aktiviteleri ve doğayla iç içe olan konumu nedeniyle ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. 


Playmobil Funpark, Atina

"Çocuklarla Avrupa’da nereye gidilir?" sorusunun cevabı olarak ülkemize yakın bir Avrupa desnitasyonu arıyorsanız Atina'yı değerlendirebilirsiniz. Çocuklarınız Atina dışında Paris, Malta ve Zindorf'ta da bulunan Playmobil Funpark'ta doyasıya eğlenebilir siz de Atina'nın turistik noktalarıyla beraber dillere destan lezzetlerini keşfedebilirsiniz.


Yorum (0)
Yorum Bırak