Dünyanın Öne Çıkan Turizm Fuarları

Dünyanın Öne Çıkan Turizm Fuarları

Yaptığınız en güzel tatili hatırlayın. Her ihtiyacınıza karşılık bulduğunuz, eğlencesinden yemeğine, etkinliklerinden odasındaki havlusuna kadar dört dörtlük olan o tatilinizi nerede yaptığınızı bir düşünün. Peki, nasıl oluyor da turizm sektörü, turistlerin ihtiyaçlarını bu kadar iyi analiz edebiliyor ve bu ihtiyaçlara nasıl karşılık verebileceğini nokta atışı olarak belirleyebiliyor? Tabii ki sektördeki iş veren ve çalışanların tecrübeleri bu konuda etkili ama asıl nokta, turizm fuarları!

Her yıl onlarcası düzenlenen ve turizm sektörünün önde gelenlerinin katıldığı bu turizm fuarları, turizm sektörünün trendlerini, otellerin mimarisine kadar katılımcılarıyla paylaşıyor. Ayrıca çeşitli ortaklıklara da yol açabilen bu fuarlar sayesinde turizm sektörü her sene daha da yol kat ediyor ve müşterilere tatile gitmek için her sene daha fazla sebep bulunuyor.

İşte dünyanın en büyük turizm fuarları, Fuar Sepeti ile karşınızda!

The Hotel Show ‌Dubai


Otel, bar, restoran ekipmanları ve mağaza dizaynı sektörlerindeki katılımcıları ağırlayan The Hotel Show Dubai; yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri’nin değil, çoğu insana göre tatilin başkenti olan ‌Dubai’de düzenlenmektedir. Dünyanın en büyük turizm yatırımcıları ve otel sahiplerini ağırlayan bu fuarda otel, ‌catering ve eğlence alanlarındaki yeniliklerin sunulur. Mimar, otel yöneticileri, tasarımcılar ve satın alma temsilcilerinin bir araya gelerek tanışma fırsatı yakalamasının yanı sıra Orta Doğu ‌Spa Zirvesi’ni de bünyesinde barındıran fuar, o çok sevdiğiniz ‌spa masajındaki gelişmeleri de katılımcılarla paylaşmaktadır.

The ‌Leisure ‌Show


Uluslararası Boş Zaman Değerlendirme ve Turizm Fuarı olarak anılan ‌The ‌Leisure ‌‌Show, bu alandaki en büyük fuardır. Şu an, turizm sektörüyle ilgili bir alan düşünün. İşte o alanın en güncel hali, o alandaki son akımlar ‌ve benzeri her şey bu fuarda konuşularak dünyaya tanıtılmaktadır. Eğlence sektörü yöneticileri, mimarlar, geliştiriciler, mühendisler, konsept tasarımcıları ve seyahat sektörü gibi ana sektörlerden dünyanın en önemli isimleri bu fuara katılmakta; yeni ürün ve hizmetler hakkında bilgi ‌alarak sizlere daha iyi hizmet vermek ve tatilinizi unutulmaz kılmak adına yapılan anlaşmalara imza atmaktadırlar. Etkinlik boyunca profesyonel konuşmacıların ve eğitmenlerin yer aldığı konferans, atölye ve çeşitli canlı etkinlikler düzenlenmektedir.

KITF Kazakistan

Kazakistan Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, sektörün öncülerini bir araya getiren ve sektöre öncülük eden fuarlardan bir diğeridir. 2000 yılından beri Kazakistan’ın ‌Almatı şehrinde gerçekleştirilen fuar, Orta Asya’daki turizm sektörü için büyük önem taşımakta ve önemle takip edilmektedir. Turizm sezonu başlamadan önce gerçekleştirilen fuar, Orta Asya’da tatil yapmayı planlayanlara dört dörtlük bir hizmet sunmak isteyen otel yöneticilerini, sektördeki son gelişmelerden haberdar etmesi açısından eşsiz bir etkinliktir. Her ne kadar Orta Asya ağırlıklı bir katılım gerçekleşse de dünyanın dört bir yanından takip edilen ve örnek alınan otel sahipleri de fuara katılmaktadır.

‌ITB ‌Berlin


ITB ‌‌Berlin, dünyanın en önemli fuar şirketlerinden biri olan ‌Messe ‌Berlin tarafından organize edilmektedir ve turizm ve seyahat sektöründen tanınmış isimleri ağırlamaktadır. Fuarda oteller, turist kurulları, tur sağlayıcıları, ‌hava yolu şirketleri ve sistem sağlayıcılar gibi turizm sektörünün her alanından katılımcı bulunmaktadır. İlk kez 1966 yılında yalnızca 5 katılımcıyla gerçekleştirilen fuar, şu anda dünyanın en büyük fuarlarından birisi konumundadır. Turizm sektöründe son teknolojilerin, en trend hizmetler ve ürünlerin tanıtıldığı bu fuar aynı zamanda daha büyük iş birliklerinin de kapısını açmaktadır.

Uzak Rota Travel SummitUzakrota Seyahat Zirvesi, çevrimiçi seyahat acenteleri, havayolu şirketleri, oteller, seyahat acenteleri, traveltech stratupları, konaklama yatırımcıları, risk sermayesi kapitalistleri, teknoloji şirketleri ve dağıtım teknolojisi şirketleri için en büyük konferans ve fuaye alanlarından biridir. Uzakrota Seyahat Zirvesi, dünyadaki en parlak şirketleri ve seyahat endüstrisi profesyonellerini en parlak şirketlerle buluşturuyor.  Turizmin zirvesi olan Uzakrota Travel Summit, özellikle bu yıl oldukça iddialı yeniliklerle katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor. 13 Aralık 2019 tarihinde 3 salon ve 5 farklı sahnede 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirmesi planlanıyor.

Siz de bu fuarların yakın takipçisi olmak istiyorsanız, Fuar Sepeti'nden geri sayımı takip edebilir ve turizm dünyasının kalbinde neler olup bittiğini öğrenebilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak