ExpoHIS Nedir? Avantajları Nelerdir?

ExpoHIS Nedir? Avantajları Nelerdir?

Tanıtım ve pazarlama aktivitelerine yönelik tüm teknolojik gelişmelere rağmen, fuarlar halen önemlerini korumaya devam ediyor. Firmaların, potansiyel müşterileri ile bire bir iletişim kurma fırsatı yakaladıkları organizasyonlar, birçok avantajı bünyelerinde barındırıyor. Ancak bir fuarın başarılı sayılabilmesi için sektörel ihtiyacın iyi analiz edilmesi, kapsayacağı coğrafyanın ve düzenleneceği ülkenin doğru seçilmesi gerekiyor. 2005 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren ExpoHIS, bu noktalara gösterdiği özen ve düzenlediği birbirinden başarılı organizasyonlarla adından söz ettiriyor.

ExpoHIS Çözüm Odaklı Doğrudan Fuarcılık Hizmetleri

ExpoHIS, farklı sektörlere hitap eden fuar organizasyonları aracılığıyla ülkemizdeki ihracatın daha geniş hacme ulaşmasını amaçlıyor. Bu doğrultuda HIS Fuarcılık Hizmetleri Limited Şirketi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren marka, sadece dünyanın dört bir yanında fuarlar düzenlemekle yetinmiyor. Aynı zamanda müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda çeşitli bölgelere yönelik ticari araştırmalar da yapıyor.

Tüm hizmetlerini H.I.S. Global güvencesi ile sizlere sunan ExpoHIS, fuar organizatörlüğü ve sektörlere yönelik araştırma çalışmalarına son hızla devam ediyor. ExpoHIS aracılığıyla fuar başvurunuzu yaptıktan sonra hazırlık aşamasındaki destekleri sunma görevini ise H.I.S. Global’in en yenilikçi markalarında biri olan expoHIS üstleniyor.

2001 yılında hizmet vermeye başlayan ExpoHIS etkinlik katılımcısı iş ortaklarına seyahat ve etkinliğe hazırlık aşamalarında oldukça kapsamlı şekilde destek veriyor. ExpoHIS aracılığıyla uçak bileti ve otel rezervasyonu ile vize işlemleri gibi hassasiyet gerektiren birçok ihtiyacınıza profesyonel destek alabilirsiniz.

Fırsatlarla Dolu Uluslararası Fuar Organizasyonları

Referansları arasında TMO, T.C. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gübretaş gibi güçlü kurumlar bulunan ExpoHIS; düzenlediği başarılı organizasyonlar vasıtasıyla Türk firmalarının ürün ya da hizmetlerini farklı coğrafyalarda tanıtabilmelerine olanak sağlıyor. Marka, bu amaç doğrultusunda faaliyetlerini potansiyeli bir hayli yüksek olan Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarında yoğunlaştırıyor.

ExpoHIS’in portföyünde yer alan fuarlar arasında Medexpo Tanzania gibi düzenlendiği bölgenin en büyüğü konumundaki organizasyonlar bulunuyor. Bu fuar; ilaç, tıbbi malzeme ve ekipman üreticileri için cazip fırsatların kapılarını aralıyor. Fransa’nın Massif Central bölgesinin kalbinde düzenlenen Sommet de l’Elevage ise genetikten hayvan yemine, tarım makinelerinden sağım malzemeleri ve süt ekipmanlarına kadar birçok farklı sektörden firmaya hitap ediyor.

ExpoHIS’in imzasını taşıyan organizasyonlar aracılığıyla ayrıca ticari hacim bakımından yüksek potansiyele sahip Rusya, Japonya, Hindistan, İran’daki potansiyel iş ortaklarınıza da kolayca ulaşabilirsiniz. Hatta programa bağlı olarak B2B görüşmelere, özel müşteri programlarına, çiftlik ziyaretlerine ve seminerlere katılabilirsiniz.

ExpoHIS’in Sunduğu Avantajlarla Markanızın Gücünü Artırın

ExpoHIS’in çözüm odaklı hizmetlerinden yararlanarak katılacağınız uluslararası fuarlarda markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çok daha geniş kitlelere tanıtma şansı yakalayabilirsiniz. Farklı ülkelerden geniş katılımın olması, markanın organize ettiği ticari organizasyonların en büyük özelliğini oluşturuyor. Siz de bu durumdan faydalanıp görsel açıdan dikkat çekici bir stantla organizasyondaki yerinizi alabilir ve yeni iş ilişkileri kurmaya odaklanabilirsiniz.

Yurt dışı fuarlarda ayrıca yeni yatırım fırsatları da elde edebilirsiniz. Tanzanya, İran ve Vietnam başta olmak üzere fuarların düzenlendiği ülkelerdeki eksiklikleri analiz ederek ihracat stratejinizi belirleyebilirsiniz. Hatta fuar esnasında aynı doğrultuda hareket eden diğer firmalarla ve resmi makamlarla iletişim kurabilirsiniz. Böylece kârlı iş anlaşmalarını hayata geçirme fırsatına kavuşabilirsiniz. Bu konuda örnek vermek gerekirse; Phamed & Healtcare Vietnam, katılımcılarına yerel üretimin az olduğu medikal sektöre yönelik geniş ticari potansiyeli değerlendirme imkânı tanıyor. Medicall India ise her yıl ortalama %15 büyüme gösteren Hindistan’ın medikal sektörüne dair yatırım fırsatları konusunda ilk elden bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor.

Fuar esnasında son olarak rakiplerinizin aktiviteleri hakkında gözlem yapma olanağına kavuşabilirsiniz. Aynı sektörde rekabet içerisinde olduğunuz firmanın ürün gamına eklediği en yeni ürün ya da hizmetleri inceleme olanağı bulabilirsiniz. Belirlediğiniz farklılıklar üzerinden yeni stratejiler kurgulayarak pazar payınızı güçlendirecek hamleler yapabilirsiniz.

ExpoHIS tarafından düzenlenen uluslararası fuarlar hakkında detaylı bilgi edinmek için expoHIS adresiniz ziyaret edebilirsiniz.

21-24 Kasım 2019 tarihinde Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleşecek olan Dünyanın İlk Mobil Uygulama Festivali Mobilefest ise expoHIS tarafından düzenlenmektedir.