Fuar Sepeti ile Mermer, Taş ve Madencilik Fuarı

Fuar Sepeti ile Mermer, Taş ve Madencilik Fuarı

Madencilik, mermer ve doğal taşlar fuarları, özellikle maden ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların yoğun ilgi gösterdiği, bu alandaki teknoloji ve tasarım çözümlerini takipçilere sunan fuarlardır. İlerleyen günümüz teknolojisinin maden aramasındaki yansımalarıyla işlerini daha pratik ve daha az maliyetli yollarla çözüme kavuşturabilen maden işletmecilerinin yanı sıra mimari tasarımlarını hem iç hem dış dekorasyonda kullanabilecekleri kaliteli taşlarla taçlandırmak isteyen inşaat devleri, bu fuarlarda buluşmaktadır. Bu yönüyle yeni iş birliklerinin kapılarını açan madencilik, mermer ve doğal taşlar fuarları ilgili sektörlerin büyümelerini de sağlar. Bu fuarlardan dünya çapında takip edilenleri şu şekilde sıralanabilir:

1) Xiamen Stone Fair


Xiamen Stone Fair, Çin’in Xiamen şehrinde düzenlenen mermer ve taş fuarıdır. 2019 yılı içerisinde 6 Mart ve 9 Mart tarihleri arasında düzenlenmiştir. Mermer ve taş alanında yeni trendlerin yanında farklı tasarımları da katılımcılarına sunar. Uluslararası firmalara ev sahipliği yapan fuar, bu firmaların en son ürünlerini sergilemelerine fırsat tanır. Bu sayede dünyada mermer ve taş sektörünün son trendleri Xiamen Stone Fair sayesinde takip edilebilir. Kendi firmasının sektördeki konumunu belirlemek isteyen, yeni iş birlikleri için firmalarla tanışma fırsatı arayan, sektördeki ihtiyaçları saptamayı amaçlayan firmalar için Xiamen Stone Fair büyük önem taşır. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların büyük çoğunluğunu inşaat sektöründeki taş ithalatçıları ve karar alıcılar oluşturur. Doğal taş, iç kullanım, cephe ve dış kullanım için doğal taş, taş işleme, mezar taşları ve aksesuarları, bahçe taşı, yapay taş, tespit çalışmaları, bakım, koruma ve doğal taş restorasyonu, ekipman ve makineler, tesis ve araçları, taş ocakçılığı, doğal taş işleme, doğal taş yükleme, elmas araçları imalatı, taşıma, nakliye ve paketleme alanlarında birçok ürün ve hizmet yöntemi katılımcılara sunulur.

2) Mining World Central Asia

Mining World Central Asia, Orta Asya Uluslararası Maden Arama ve Madencilik Ekipmanları Fuarı, Kazakistan’ın Almatı şehrinde dünyanın önde gelen organizasyon şirketi Iteca LLP tarafından düzenlenir. 2019 yılında 18 Eylül ve 20 Eylül tarihleri arasında düzenlenmiş olan fuar; maden, mermer ve doğal taş sektörlerinin öncü firmalarını bir araya getirir. Bir maden işletmesinde olması gereken bütün ekipmanların tanıtıldığı fuarda sektördeki son teknoloji ürünler sergilenir. Yükselen trendleri katılımcılara tanıtmasının yanında katılımcılar arasındaki iletişimi güçlendirerek sektörlerdeki iş birliklerinin oluşmasına ön ayak olur. Sondaj teknolojisi, çevre koruma, arama teknolojisi, metalurji, madencilik ekipmanları, madencilik ve mineral arama, yüzey madenciliği, yeraltı madenciliği, metal ve mineral işleme, eritme ve arıtma ve dökme malzeme taşıma alanlarında ürünler bulmak mümkündür.

3) Cersaie Bologna


İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenen Cersaie Bologna, yapı sanayi ve banyo mobilyaları sektöründe faaliyet gösteren firmalara seramik konusundaki gelişmelerin ve güncel trendlerin tanıtılmasını amaçlar. 2019 yılı içinde 23 Eylül ve 27 Eylül arasında düzenlenen fuar seramik ve döşeme konusunda dünyanın en ünlü organizasyonu sayılır. Sektörün önde gelen markaları, tasarım ve üretim çözümleri konusunda firmalara fayda sağlayacak son atılımları sergiler. Sektördeki prestijini ve pazar payını arttırmak isteyen firmalar bu fuar sayesinde distribütörler, potansiyel müşteriler ve ortaklarla tanışma fırsatı yakalar. Seramik fayans, sıhhi tesisat, banyo mobilyaları, şömineler, seramik sobalar, kiremitli mutfaklar, ham maddeler, servis faaliyetleri için ekranlar Cersaie Bologna fuarının gözde konularıdır.

4) Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı


Metal işleme, kaynak ve üretim teknolojisi konusunda Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, Türkiye’de kendi alanında tektir. 2019 yılında 23 Ekim ve 26 Ekim tarihleri arasında organize edilen fuar, uluslararası düzeyde katılımcılara ev sahipliği yapar. Sektördeki son gelişmeleri takip etme fırsatının yanında ürünlerini sergileme imkanı da bulabilen katılımcılar diğer firmaların temsilcileri, potansiyel müşteriler ve dağıtımcılarla iletişimlerini güçlendirerek pazardaki gücünü arttırabilir.

Fuar Sepeti aracılığıyla sektörel fuarlar hakkında en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Sektördeki diğer markalarla yakın iletişime geçme imkanı bularak yeni iş birlikleri ve ortaklıklar için fırsat yakalayabilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak