İş Gezisinde Gitmeden Önce Bavul Nasıl Hazırlanmalı?

İş Gezisinde Gitmeden Önce Bavul Nasıl Hazırlanmalı?

Büyük ve kurumsal şirketlerde çalışmak sık sık iş seyahatlerine çıkmayı gerektirebilir. Şirketler hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki bağlantılarını korumak ve güçlendirmek adına sürekli olarak kurumsal seyahatler planlar. Bu kurumsal etkinliklere katılmadan önce yapılması gereken birçok hazırlık vardır. Her ne kadar yolculuğa çıkmak oldukça keyifli olsa da bunu zor hale getiren hususlardan bir tanesi de iş seyahatleri için bavul hazırlamaktır.  İş gezisine gitmeden önce doğru ve eksiksiz bir şekilde bavul hazırlamak için gerekli olan detaylı bilgiye içeriğe göz atarak ulaşabilirsiniz.

İş Gezisinde Bavul Seçiminin Önemi

Kariyerinizde başarılı olmak için en azından birkaç kez mutlaka iş seyahatlerine katılmanız gerekecektir. Bavul hazırlama işlemi hep son zamanlara bırakıldığı için, yolculuğa çıkmadan önce önemli eşyalarınızı yanınıza almayı unutmak ne yazık ki en sık karşılaşılan aksiliklerden bir tanesidir. Bu sebeple seyahate çıkacak kişiler garanti olsun diye akıllarına gelen her şeyi yanlarına alarak yolculuğu daha zor ve konforsuz bir hale getirirler. Tahmin edildiği gibi onlarca kilo ağırlığındaki bavullarla bir yerden başka bir yere gitmek hiç de rahat değildir. Bu sebeple eksiksiz bir bavul hazırlamak için her şeyden önce sakin bir kafayla seyahatte yanınıza alınacaklar listesi hazırlamak kurtarıcı bir adım olacaktır. Bu listeye her şeyden önce iş hayatınızda kullanacağınız belge ve gereçleri yazmanız tavsiye edilir çünkü gerekli evrakları unutmanız iş gezilerinizde size zorluk çıkarabilir. Bilgisayar, tablet ve toplantılarda kullanılacak önemli evraklar mutlaka önceden bavula koyulmalıdır.


Kıyafetlerinizi ve Eşyalarınızı Özenle Seçin

İş seyahatlerinde ve toplantılarda kişiliğinizi yansıtacak en önemli unsurlardan bir tanesi ne giydiğinizdir. Gideceğiniz yerde kaç gün kalacaksanız en azından o kadar kıyafeti bavulunuza koymanız gerekir ancak yedek kıyafetlerin de hayat kurtarıcı olduğunu unutmamalısınız. Yanınıza mutlaka yedek tişört, pantolon ve birkaç adet iş toplantılarında giyeceğiniz kıyafetlerden almalısınız. Mesela acil bir toplantı olma ihtimaline karşı yedek takım elbise bulundurulması da tavsiye edilir. Böylelikle eğer kıyafetinizle ilgili bir aksilikle karşılaşsanız bile yedek kıyafetinizi kullanarak günü kurtarmanız mümkün olacaktır. Ancak tüm bunların yanında daha rahat bir yolculuk için bavulunuza gereksiz eşyalar koyup kalabalık ve ağır bir hale getirmemeniz de kesinlikle tavsiye edilir. Gideceğiniz oteli önceden inceleyip odada zaten bulacağınız fön makinesi, yastık kılıfı, örtü gibi malzemeleri yanınızda taşımaktan kurtulabilir ve bu şekilde özel eşyalarınıza daha çok yer ayırabilirsiniz. Eğer konaklayacağınız otel odasında ütü olduğu yazmıyorsa, toplantılarınızdan önce kullanmak için mutlaka seyahat boy bir ütü yanınızda bulundurmalısınız. 


Seyahat Boyu Ürünlerin Rahatlığını Keşfedin

Yolculuklarınızda yanınıza özel eşyalarınızı almak istemeniz kadar doğal bir şey yoktur. Şampuan, parfüm, makyaj malzemesi gibi ürünler boyutları gereği çantada çok fazla yer kaplayarak kalabalık oluşturabilir ve seyahatinizi zorlaştırabilir. Her ne kadar yer olarak dezavantaj sağlasalar da ihtiyaç duyulan bu ürünlerin seyahat boylarını tercih ederek alandan kazanabilmeniz mümkündür. Eğer istediğiniz ürünlerin seyahat boylarını bulamıyorsanız yine aynı amaca yönelik olarak satılan minik seyahat şişelerine doldurarak yanınıza alabilir ve bavulunuzu daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.


Ayaklarınızın Rahat Olacağından Emin Olun

İş seyahatinizde sizi işinize odaklanmaktan alıkoyacak hiçbir sorunla karşılaşmak istemezsiniz. Bu sebeple ayakkabı seçimi çok önemlidir. İş toplantılarınız için resmi ve şık bir ayakkabıya mutlaka ihtiyaç duyacak olsanız da yanınızda bir çift rahat ayakkabının da mutlaka bulunması gerekir. Havalimanında ya da otele giderken sizi yormayacak bir ayakkabı tercihi konforunuz ve sağlığınız için çok önemlidir. Ayrıca tercih ettiğiniz bu rahat ayakkabının bavulunuzda çok yer kaplamadığından da emin olmanız gerekir.