İş Seyahati Maliyetlerini Düşürmenin 5 Kısa Yolu

İş Seyahati Maliyetlerini Düşürmenin 5 Kısa Yolu

İş seyahatleri, ticari işletmelerin zorunlu gider kalemleri arasında yer alıyor. Şirketlerin önemli görüşmelerinin ve ticari faaliyetlerinin devamını sağlayan seyahatler, kimi zaman oldukça yüksek masraflar doğurabiliyor. Peki iş seyahati maliyeti nasıl düşürülür, biliyor musunuz? İşte, seyahat masraflarınızı en aza indirmek için başvurabileceğiniz çözüm önerileri.

1) Hızlı Seyahat Planlama Avantajını Yakalayın

Hızlı seyahat planlama avantajı, sadece rezervasyon yaparak iş seyahatlerinizi hızlı bir şekilde programlayabilmenize yardımcı oluyor. Uzun zaman alan e-posta ve telefon trafiklerini ortadan kaldıran ve bu sayede vakitten ciddi şekilde tasarruf edebilmenizi sağlayan hızlı seyahat planlama, bizzat sizin koyacağınız kuralların sorunsuz bir şekilde uygulanmasını mümkün hale getiriyor. Bu şekilde organizasyon masraflarını da en aza indiren planlama seçeneği, şirket içi onay süreçlerinizin son derece hızlı bir şekilde işlemesine de olanak tanıyarak sürecin tüm adımlarını ekonomik ve hızlı bir şekilde kontrol edebilmenizi kolaylaştırıyor. 


2) Bütçe Kontrolü Fırsatından Faydalanın

Masraflarınızı dilediğiniz gibi planlayabilmenizi sağlayan bütçe kontrolü sistemi, şirket seyahatleriniz boyunca dilediğiniz kuralı rahatça belirleyebilmenize ve online olarak denetleyebilmenize olanak tanıyor. Masraf kalemlerini dilediğiniz gibi sınırlandırabilmenize yardımcı olan bütçe kontrolü sistemi, harcamalara dilediğiniz kadar bütçe ayırabilme avantajı sayesinde iş seyahati harcamalarınızı asgari seviyeye çekebilmenize olanak tanıyor. Uzaktan kontrol edilebilme avantajıyla şirket çalışanlarınızın masraflarını dilediğiniz yerden kontrol altında tutabilmenizi sağlayan bütçe kontrolü sistemi, harcamalarınızı yaklaşık %20 oranında azaltabilmenize fırsat veriyor.

3) Online Raporlama ile Anında Bilgilenin

Şirket içi masraf yönetiminin en önemli kontrol mekanizmaları arasında yer alan raporlama süreçleri, artık online olarak ve son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Seyahat sürecinin her adımında online olarak bütçe ve harcama denetlemesi yapabilmenize yardımcı olan online raporlama sistemi, seyahat boyunca şirket adına yapılan tüm harcamalar hakkında anında bilgi sahibi olmanızı sağlaması sayesinde hızlı müdahalelerde bulunabilme şansını da sizlere sunuyor. Seyahat sürecinde atılan adımların ve yapılan harcamaların şirket içi politikalarınıza uygun olup olmadığını raporlayan ve masrafları önceden belirlediğiniz kurallarla karşılaştırarak size detaylı bilgi veren online raporlama sistemi, harcamalarınızı optimize etmenin en pratik yolları arasında yer alıyor.


4) Zaman Odaklı Denetleme ile Kontrolü Elinizde Tutun

Şirket seyahatlerinizi planlarken yararlanabileceğiniz zaman odaklı denetleme sistemi, masraflar konusunda kontrolü tamamen elinizde tutmanıza yardımcı oluyor. Şirket seyahatlerinizin plan ve politikalarınıza uygun şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini inceleyen raporlar, tercihinize göre günlük, haftalık ve aylık şekilde çıkarılabiliyor ve size sunuluyor. Bu sayede seyahatlerinizin her adımından online bir şekilde ve anında haberdar olmanızı sağlayan zaman odaklı denetleme sistemi, bütçe kontrolünü dilediğiniz gibi yapabilmenizi ve istediğiniz an sürece aktif bir şekilde müdahalede bulunabilmenizi sağlaması ile seyahat masraflarınızı en alt seviyeye çekmeyi başarıyor. 


5) Konaklama ve Ulaşım Çözümlerinden Yararlanın

Konaklama ve ulaşım çözümleri, iş seyahatleri boyunca yolculuk ve barınma maliyetlerini en düşük seviyeye çekebilmenize yardımcı oluyor. HISgo tarafından sunulan ulaşım çözümleri, şirket çalışanlarınızın gerçekleştireceği uçuşları önceden planlayabilmenize, hava yolu ve coğrafya kısıtlamasına tabi tutabilmenize ve kurumsal indirim kodları sayesinde uygun fiyatla satın alabilmenize olanak tanıyor. Konaklama çözümleri sayesinde ise semt ya da şehir odaklı seçenek arama imkanı, çoklu otel seçeneği satın alma ve dünyaca ünlü 500.000 farklı otelde uygun fiyata konaklayabilme fırsatı gibi avantajları size sunuyor.

Eğer siz de şirketiniz adına gerçekleştirilen iş seyahatlerinin maliyetini düşürmek istiyorsanız hemen HISgo'nun size özel uygulamalarından yararlanabilirsiniz. HISgo sayesinde seyahatinizin tüm detaylarını dilediğiniz gibi planlayabilir, çalışanlarınızın konforundan ödün vermeden seyahat maliyetlerinizi rahatça düşürebilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak