Karadeniz Turunda Mutlaka Keşfedilmesi Gereken Yerler

Karadeniz, her köşesi ayrı bir doğal güzelliğe sahip olan ülkemizin en ilginç coğrafyalarından biri. Yeşilin bin bir tonu ve tarihi zenginlikleri ile oldukça büyüleyici bir atmosferi var bu bölgenin. Günümüzde tam anlamıyla bir “trend” halini Karadeniz turları ise artık herkesin yapılacaklar listesindeki yerini aldı çoktan. Biz de sizler için bir Karadeniz turunda mutlaka görmeniz gereken noktaları listeledik.

1 – Sinop


Karadeniz’in küçük ve şirin şehri Sinop, ülkemizin tek fiyordu olma özelliği taşıyor. Yemyeşil ormanları, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve enfes mutfağı Sinop, yapacağınız Karadeniz turu için güzel bir başlangıç noktası. Görmeniz gereken önemli noktalar; Hamsilos Koyu, Akliman, Maket Gemi Yapım Atölyesi ve Tarihi Sinop Cezaevi.

2 – Samsun


Gerze ve Bafra üzerinden ikinci durağınız olan Samsun’a geçebilirsiniz. Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımlarının atıldığı bu güzide şehir, tüm güzelliği ile sizleri selamlıyor. Kulağınızda Atatürk’ün en sevdiği müzikler eşliğinde keşfedebileceğiniz Samsun’da İlk Adım Anıtı ile Bandırma Gemisi’ni mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Atakum’da mevsim balıklarının tadına bakmayı da ihmal etmeyin.

3 –Trabzon


4000 yıllık köklü tarihi ile Trabzon, Karadeniz’in en görülesi şehirlerinden biri. Şehir merkezinde ayrı güzellikler, çevresinde ise ayrı güzellikler barındırıyor. Tabi bir de damakları şenlendiren eşsiz bir mutfağı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Trabzon’a geldiğinizde Ayasofya, Trabzon Kalesi, Zağnos Kalesi, Atatürk Köşkü, Soğanlı Vadisi, Uzungöl ve Haldizen mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

4 – Rize


Bir Karadeniz turunun olmazsa olmaz duraklarından biri olan Rize, yemyeşil ormanları ile adeta bünyenize oksijen depolayacağınız bir şehir. Bu şehrin en önemli duraklarından biri olan Kaçkar Dağları’nın o muhteşem atmosferini yansıtan Ayder Yaylası, gezi planınızda mutlaka yer almalı. Bununla birlikte ünü ülke sınırlarını aşmış olan Çat Vadisi’ni de mutlaka görülecek yerler listenize dahil etmelisiniz. Burada Çamlıhemşin Konakları ve Çinçiva bölgesi sizi adeta etkisi altına alacak. Fırtına Vadisi ile Zil Kale ise Rize’nin en özel noktaları arasında bulunuyor.

5 – Batum


Gürcistan’ın başkenti Batum, Karadeniz turunuzun son durağı olabilir. Farklı bir ülke ve farklı bir kültürü tanımak adına şehri yürüyerek keşfetmenizi tavsiye ederiz. Batum’da; St. Andrew Heykeli ve Gonia Hirası, Ters Bina ve Ardgani Gölü, Batum Orta Cami, Fener Kulesi, Piazza Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, Medea Heykeli ve Avrupa Meydanı mutlaka görülecek yerler listenizde olmalı. Gürcistan’ın eşsiz mutfağını da deneyimlemeyi ihmal etmeyin tabi.

6 – H.I.S. Türkiye ile Karadeniz’i Baştan Aşağı Keşfet


H.I.S. Türkiye'nin markalarından biri olan HisTatil ile bu saydığımız yerleri ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. HisTatil tarafından organize edilen “Karadeniz’in Keşfedilmemiş Cevherleri” isimli 5 gece 7 günlük turu ile unutulmaz bir Karadeniz deneyimi elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Diğer Bloglarımız

Sadece 8 Adımda Japan Rail Pass ile Japonya Keşfi

Daha önce detaylıca anlattığımız Japan Rail Pass, ulaşımın oldukça pahalı olduğu Japonya’da seyahatinizi ucuza getirmenin birincil yolu diyebiliriz. Özellikle ulaşım işini en ekonomik hale getirip Japonya’yı baştan başa keşfetmek istiyorsanız kesinlikle J . . .

DEVAMINI OKUYUN

THE FIRST ONLINE VISA APPLICATION OF TURKEY: BIZVIZE

The BizVize mobile application, which has been implemented with the assurance of HIS Travel, provides benefits to everyone who needs a visa with travel lovers and business people who frequently travel. Serving for both individual and corporate visa applic . . .

DEVAMINI OKUYUN