Kasım Ayında Karavan Kiralayarak Gezebileceğiniz En iyi 5 Yer

Kasım Ayında Karavan Kiralayarak Gezebileceğiniz En iyi 5 Yer

Koronavirüs pandemisiyle birlikte karavan kiralama hacminde gözle görülür bir artış yaşandı. Hem gönlüne göre gezmek hem de izole tatil yapmak isteyenler karavan kiralama fikrine oldukça sıcak bakıyor. Yaz aylarında yoğunluktan tatile çıkamayanlar ya da sıcak havalardan hoşlanmayanlar sonbahar tatilini tercih ediyor. Siz tatil planı yaparken, çevrenizdekiler her ne kadar sonbaharda tatil mi olur diye düşünse de tatilin deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Huzurun ve rahatlığın mevsimi sonbahar, yeni yerler keşfetmek için harika bir zaman! Siz de özgürlüğüne düşkün gezginlerdenseniz; işte Kasım ayında karavan kiralayarak gezebileceğiniz en iyi 5 yer…

1- Kapadokya (Nevşehir)

Türkiye’de sonbahar en çok nereye yakışıyor diye sorarsanız bunun cevabı kesinlikle Kapadokya olur! Zamanın ve doğanın sanat eseri olan bu destansı yer, yıllık ortalama 2 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Peri bacaları, yer altı şehirleri, atlı safari ve balon turu, dillere destan mutfağı ve müzeleriyle Kapadokya benzersiz bir tatil deneyimi sunuyor. Kapadokya, Nevşehir il sınırlarını aştığı için bu bölge en güzel karavanla geziliyor. Karavan kampçılığı konusunda kendini oldukça geliştirmiş bir bölge olan Kapadokya’da karavan kamping hizmeti veren pek çok işletme bulunuyor. Temizlik, elektrik ve su gibi temel ihtiyaçların tamamına cüzi bir miktar ödeyerek ulaşabiliyorsunuz. İşletmelerden faydalanmak istemeyenler için manzarası bol alternatif durakların olduğunu da belirtelim. 


2-  Amasra (Bartın)

Sonbaharda sarının ve kırmızının bütün tonlarını Amasra’da görebilmeniz mümkün! Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında muhteşem güzellikte iki koy ve Amasra’yı anakaraya bağlayan pek çok minik ada… 3000 yıllık tarihi geçmişi ve doğal güzellikleriyle Amasra sonbahar tatillerinin vazgeçilmezi. Tarihi Çekiciler Çarşısı, Amasra Kalesi, Galla Pazarı, Gürcüoluk Mağarası, Küçük Kilise, Kuşkayası Yol Anıtı, Amasra Müzesi, Edhem Ağa Konağı, Cenova Şatosu, Fatih Camii, Kemere Köprüsü ve Bedesten bölgesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.


3- Yedigöller (Bolu)

Bolu il sınırlarında bulunan Yedigöller Milli Parkını “Orman Denizi” olarak tanımlamak mümkün. 2020 hektarlık bir alan içinde, heyelanların oluşturduğu tam yedi adet göl bulunuyor. Bu göller yer altı kanallarıyla birbirine bağlı olmakla birlikte iki farklı plato üzerinde yer alıyor. Yeşil, sarı ve kırmızının tüm tonlarının harmanlandığı Yedigöller özellikle doğa fotoğrafçıları için vazgeçilmez bir adres. Burada sonbaharın en güzel halini kuş ve su seslerinin arasında fotoğraflayabiliyorsunuz. Doğanın içinde bulunmayı seven herkese hitap eden Yedigöller’de karavanlar için pek çok kamp alanı bulunuyor.


4- Eski Mardin (Mardin)

Tarihi Mezopotamya vadisi üzerinde konumlanan Mardin, binlerce yıllık geçmişi ve muhteşem doğasıyla sonbaharda ziyaret etmeye değer yerler arasında bulunuyor. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla adeta bir açık hava müzesi olan bu kent özellikle gün doğumu ve gün batımlarında harika bir manzaraya sahip. Burada insanlar Mezopotamya denizine karşı kahve içebilmek için birbiriyle yarışıyor. Evet! Bu nedenle karavanla yola çıktığınız için şanslısınız. Evinizin rahatlığında güzel Mardin’i keşfetmek size benzersiz bir deneyim sunacak. Aslında Eski Mardin dışında, bu bölgede kamp yapabileceğiniz pek çok alan bulunuyor. Gurs şelaleri, Zinnar bağları, Dara, Yeşilli Vadi ve Karasu bunlardan yalnızca birkaçı. Buradaki çoğu kamp alanı belediye tarafından işletildiğinden tüm ihtiyaçlarınızı güvenli ve uygun bir fiyata karşılayabiliyorsunuz.


5- Kazdağları (Balıkesir)

Kazdağları sonbaharı, sonbahar da Kazdağlarını sever! Mitolojide İda Dağları olarak geçen Kazdağları, temiz havasıyla sadece Türkiye’nin değil dünyanın da göz bebeği. Balıkesir ve Çanakkale sınırında bulunan bu bölge, 800 ayrı bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Yaprakların dökülmeye başladığı sonbahar aylarında Kazdağları’na çıkan ziyaretçileri çam ve kekik kokusu karşılıyor. Özellikle spor ve sağlıklı yaşam arayanlar, kısa bir süre içinde şehrin bütün stresini unutuyor. Ben karavanımla gezeyim ama kamp alanım beş yıldızlı otel rahatlığını aratmasın diyorsanız, Kazdağları sizin için doğru bir tercih. Burada her bütçeye uygun bütün beklentilerinizi karşılayacak kamp alanları bulunuyor. Türkiye’nin en eski karavan rotalarından biri olan Kazdağları’nda tüm ihtiyaçlara cevap veren bir alt yapı bulunuyor. Size sadece tatilin tadını çıkarmak kalıyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Karavan Kiralama Hakkında Merak Edilen Her Şey

Ofis Ortamını Karavan ile Nasıl Birleştirebilirsiniz?

Yorum (2)
HIS Travel
23 Kasım 2020

Selda Hanım merhaba, Umarız sağlıkla ve keyifle dolaşacağımız günler gelecek. Şu an kısıtlı hareketliliğimiz olsa da karavan kiralayarak güzel bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Karavan kiralama hizmetlerimiz hakkında bizlere ‎+90 538 434 01 63 numaralı hattımızdan veya operasyon@his.com.tr mail adresimizden ulaşım sağlayabilirsiniz. Sevgiler,

Selda Ekinci
23 Kasım 2020

Karavan kiralayarak buraları dolaşmayı çok istiyorum; bu konuda sizden hizmet alabilir miyim?

Yorum Bırak