Kurban Bayramı’nda Tatile Gidebileceğiniz Yurt Dışından 7 Rota

Önümüzdeki Kurban Bayramı, 11 Ağustos Pazar günü başlıyor ve 14 Ağustos Çarşamba günü sona eriyor. Dolayısıyla 5 günlük bir tatil de bizleri bekliyor. 5 gün az değil, şöyle yakın yurt dışı rotaları keşfetmek için oldukça ideal bir süre. Kurban Bayramı’nda yurt dışında nerede tatil yapılır diye merak ediyorsanız eğer, sizin için hazırladığımız rota tavsiyelerine mutlaka göz atın deriz.

 

1 – Yunanistan

 

Hiç şüphesiz komşu ülke Yunanistan, özellikle mesafe olarak bu Kurban Bayramı’nda en ideal keşif noktalarından biri olarak çıkıyor karşımıza. Yunanistan’da çok fazla seçeneğiniz olduğunu belirtmek isteriz. Mesela Rodos, Kos, Meis gibi yakın Yunan adalarını tercih edebilirsiniz. Ancak bizim önerimiz Selanik, Kavala ve Thassos’tan oluşan bir rota izlemeniz yönünde.

 

2 – Belgrad

 

Sırbistan’ın başkenti Belgrad, 3-4 günde rahatlıkla keşfedebileceğiniz bir şehir. Türkiye’den vize istememesi ise ayrı bir avantaj elbette. Bu bayram tatilinde deniz tatilinden ziyade şehir gezisi yapmayı düşünüyorsanız eğer, Belgrad’ı bu anlamda değerlendirebilirsiniz.

 

3 – Ukrayna

 

Son zamanlarda Ukrayna, ülkemizin gözde yurt dışı rotaları arasında yer alıyor. Vize olmadan ziyaret edebileceğiniz Avrupa ülkelerinden biri olan Ukrayna’da dilerseniz Lviv, dilerseniz Kiev, dilerseniz Odessa keşfi yapabilirsiniz.

 

4 – Prag

 

Kurban Bayramı’nda kültürel bir gezi yapmak için tercih edebileceğiniz Prag, Ortaçağ’dan kalma görüntüsü ile adeta yaşayan bir tarih. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag, tarihi yapıları, köprüleri, meydanları ve kiliseleri ile sizi büyüleyici bir yolculuğa çıkaracak. Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat, Tyn Kilisesi, Charles Köprüsü ve Prag Kalesi gezinize dahil etmeniz gereken yerler arasında.

 

5 – İbiza

 

İspanya yönetiminde bulunan ve Balear Adaları arasında yer alan İbiza, hareketli gece hayatı ile deniz tatilini sevenler için en ideal yurt dışı rotalarından biri. Keyifli ve canlı bir bayram tatili arayışındaysanız eğer, bu anlamda İbiza’yı değerlendirmeye alabilirsiniz.

 

6 – Beyrut

 

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, Kurban Bayramı için alternatif yurt dışı rotalarından biri. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehir, Orta Doğu’nun Paris’i olarak nitelendiriliyor. Şehirde mesafeler birbirine oldukça yakın olduğundan, yürüyerek keşfedebiliyorsunuz. Bu anlamda da oldukça avantajlı bir şehir.

 

7 – Amsterdam

 

Avrupa’nın en ünlü şehirlerinden, Hollanda’nın ise başkenti olan Amsterdam, kültürel zenginlikleri, eğlenceli hayatı ve modern yaşamı ile harika bir bayram tatiline imza atabileceğiniz bir yer. Tarihi evleri ve bozulmamış sokakları ile Amsterdam, sizi Avrupa’nın bambaşka bir yüzüyle tanıştıracak. Enfes peynirleri ve birası ile de ünlü olan bu şehri, Kurban Bayramı’nda tercih edebilirsiniz.

 


 

 

Etiketler: kurban-bayrami

Diğer Bloglarımız

Japan Rail Pass Almak İçin 5 Neden

Japonya seyahatinizi gerçekleştirmeye karar verdikten ve gidişle ilgili tüm süreçleri tamamladıktan sonra işiniz henüz bitmiş sayılmıyor. Japonya’daki ulaşımınızı sağlamak için de doğru bir planlama yapmalısınız. Bilindiği üzere Japonya çok pahalı bir ülk . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japonya’dan Yemeden Dönmemeniz Gereken 8 Lezzet

Japon kültürü ile yemek kültürünü ayrı tutmamak gerekiyor. Zira herhangi bir Japonya şehrine gittiğinizde görecekseniz ki özellikle sokak lezzetleri dediğimiz olgunun farklı bir anlamı var orada. Yöresel yemekleri, sokak lezzetleri derken Japonya aslında . . .

DEVAMINI OKUYUN