Seyahate Çıkarken Bavulunuzda Bulunması Gereken 7 Şey

Tatile çıkarken bavul hazırlamak kimileri için oldukça zor bir şey. Özellikle ya ihtiyaç duyarsam diye gereksiz çok sayıda eşyayı yanımıza almaktan çekinmiyoruz. Halbuki sistemli olur ve gerçekten kullanacağımız şeyleri bavulumuza koyarsak, oldukça ferah bir bavulla seyahat edebiliriz. İşte seyahate çıkarken bavulunuzda bulunması gereken olmazsa olmaz şeyler.

 

1 – Her Güne Bir Kıyafet


Seyahat gün sayınıza göre her gün giyeceklerinizi önceden belirleyin ve yanınıza fazladan başka bir kıyafet almayın. Gerekirse önceden kombin yapın. Ayakkabı ihtiyaçlarınız da buna dahil. Çorap ve iç çamaşırlarını da bu kategoride sayabiliriz.

 

2 – Kıyafetlerinize Göre Aksesuarlar


Yaptığınız kombinlere göre kullanacağınız aksesuarları seçin ve kalanları evde bırakın. Hatta onları ayrı bir bölmeye koyun ki, ihtiyaç anında her an ulaşılabilir olsunlar. Hem de kaybolma risklerini en aza indirgemiş olursunuz.

 

3 – Tatil Tipine Göre İhtiyaçlar


Yaz tatiline gidiyorsanız plaj kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı ayrıca düşünmeniz gerekiyor. Bununla birlikte diğer ekipmanlar da yine tatilinize göre şekillenecek. Mesela yaz tatili için plaj havlusu, şnorkel, bikini, mayo, güneş kremi, vs. Kış tatili için kayak ekipmanları, vs. olabilir.

 

4 – Kişisel Bakım Malzemeleri


Şampuan, duş jeli, lif, diş macunu, diş fırçası... Başlıcaları bunlar. Kalacağınız otelde belki hepsi vardır ama işi şansa bırakmaya gerek yok. Sonrasında ise kullandığınız kremleriniz ve makyaj malzemelerinizi de bu kategoriye dahil edebilirsiniz.

 

5 – Elektronik Cihazlar


Şarj aletinizi kesinlikle unutmayın. Ayrıca fotoğraf makinesi, yedek batarya, dizüstü bilgisayar gibi yanınıza almanız gereken eşyalarınızı unutmayın. Powerbank ve kulaklık da bu kategoriye giriyor.

 

6 – Okuyacağınız Kitap ya da Kitaplar


Özellikle kalın kitaplarınızı mutlaka bavulunuzun içine koyun, yanınızda gereksiz ağırlık yapmasın. Birden fazla kitap götürmeyi planlıyorsanız, yine bavulunuzda taşımanızı tavsiye ediyoruz.

 

7 – Ağrı Kesici ya da Mide İlaçları


Tatilde başınıza tatsız bir olay gelmemesi için mutlaka bir adet ağrı kesici ve bir adet de mide ilacı bulundurun. Acil bir durumda eczane aramak zorunda kalmazsınız böylece.

Tatil için değişik rotalar arıyorsanız hem yakın hem komşu ülkeler Balkanlara seyahat fena fikir değil. Hemen yazımızı okumak için tıklayın.

Etiketler: seyahate-cikarken-bavulunuzda-bulunmasi-gereken-seyler , kiyafet , eksesuar , kisisel-bakim-malzemeleri , ilac , kitap

Diğer Bloglarımız

We Participated In The EMITT Fair With Paketle.com

Paketle.com, which aims to bring a new breath to the tourism sector and to make the holiday accessible for everyone, continues to be attracted with interest in many fairs, especially tourism fairs. Paketle.com, which participated in the EMITT fair held be . . .

DEVAMINI OKUYUN

Japonya’dan Yemeden Dönmemeniz Gereken 8 Lezzet

Japon kültürü ile yemek kültürünü ayrı tutmamak gerekiyor. Zira herhangi bir Japonya şehrine gittiğinizde görecekseniz ki özellikle sokak lezzetleri dediğimiz olgunun farklı bir anlamı var orada. Yöresel yemekleri, sokak lezzetleri derken Japonya aslında . . .

DEVAMINI OKUYUN