Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak? Seyahat Yasağı Hangi İllerde Kalktı?

Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak? Seyahat Yasağı Hangi İllerde Kalktı?

3 buçuk milyon kişiyi koronavirüs, Türkiye’de sıkı önlemlerin alınmasına sebep olmuştu. Tüm dünyayı etkisi altın alan koronavirüsün ülkemizde görülmesinden bu yana uçuş seferleri askıya alınmıştı. Türk Hava Yolları konuya ilişkin detaylı olarak bir açıklama yaparken bu durumun salgınının yayılmasını önlemek ve kitlesel hareketliliği azaltmaya yönelik, yurt dışı uçuşlarına ara verildiğini bildirerek bu nedenle de uçuşların askıya alındığını kamuoyu ile paylaşmıştı.  Peki Yurt içi ve yurt dışı uçuşları ne zaman başlayacak? Dış ve iç hatlar ne zaman açılacak? Konuyla ilgili detaylı bilgiyi derlediğimiz içeriğimizde bulabilirsiniz.

Yurt Dışı ve Yurt İçi Seferler Ne Zaman Başlıyor?

Türk Hava Yolları yurt dışı uçuşlarının askıya alınmasına dair yaptığı açıklamada tüm dış hat seferlerinin salgın nedeniyle durdurulduğunu ve bu durumun ise 20 Mayıs 2020 tarihinde sona ereceğini açıklamıştı.

THY Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Biliyoruz zor ama bu mücadeleyi kazanmak için hep beraber biraz daha sabretmemiz lazım. Maalesef, iç ve dış hat tarifeli seferlerimizi 28 Mayıs 2020 tarihine kadar iptal etmek zorundayız." ifadelerini kullandı. Aynı zamanda açıklamada, iç hat seferlerinin ise 3 Nisan 2020 saat 23.59 (TSİ) itibarıyla 20 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulduğu anımsatıldı.

Pegasus Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

Pegasus Havayolları 1-15 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki tüm uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Pegasus, koronavirüs için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 01.05.2020 tarihinden 15.05.2020 tarihine kadar tüm seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Seyahat Kısıtlaması Hangi İllerde Kaldırıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak'ı kapsayan seyahat yasağı ve araç giriş çıkışı kısıtlamasının bazı iller için kaldırıldığını açıkladı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra İçişleri Bakanlığı diğer iller için yasağın ne zamana kadar süreceği bilgisinin de yer aldığı bir genelge yayınladı valiliklere yolladı.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine şehir giriş ve çıkış tedbirlerine ilişkin genelge gönderdi. Genelgeye göre Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'da kara, hava ve deniz yoluyla giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırıldı.

Seyahat belgesi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 

Seyahat Kısıtlaması Ne Zaman Sona Erecek?

Kısıtlamanın kaldırıldığı 7 il haricindeki 23 büyükşehir ve Zonguldak için giriş çıkış kısıtlaması 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00'e kadar uzatıldı.

Yorum (0)
Yorum Bırak