6 Maddede Kapadokya Otelleri Neden İş Seyahatiniz İçin İyi Bir Fikirdir?

6 Maddede Kapadokya Otelleri Neden İş Seyahatiniz İçin İyi Bir Fikirdir?

Son yıllarda yükselişe geçen bleisure trendiyle iş seyahatleri yeni bir boyut kazandı. İş ve tatil arasındaki kesin çizgiyi ortadan kaldıran bleisure kavramı, iş stresini azaltarak çalışanların verimli bir performans sergilemesine yol açıyor. İş hayatında yoğun bir şekilde seyahate çıkanlar artık boş zamanlarını daha eğlenceli hale getirerek kendilerine vakit ayırabiliyor. Eğer siz de iş seyahatlerinizi daha keyifli ve verimli geçirmek istiyorsanız Kapadokya tam size göre!

1- Kapadokya, Türkiye’de Doğa ve Tarihin En Güzel Bütünleştiği Yer

Kapadokya bölgesi; Erciyes ve Hasandağı’nın püskürttüğü lav tabakasının milyonlarca yıl boyunca rüzgâr ve yağmur tarafından aşındırılmasıyla oluşmuş. Doğa, peribacalarını oluştururken tarihsel süreçte farklı medeniyetten insanlar bu peribacalarına evler, kiliseler, sığınaklar ve atölyeler inşa etmiş. Doğal güzelliği kadar tarihiyle de herkesi etkileyen Kapadokya, iş seyahatiniz sırasında boş zamanlarınızı değerlendirmeniz için harika bir lokasyon. Gündüz çalıştıktan sonra akşam kayadan oyulma otelde dinlenmek, iş seyahatinizi çok daha verimli hale getirecektir.


2- Coğrafi Konumuyla Pek Çok Şehre Yakındır

Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen turizm bölgelerinden biri olan Kapadokya, merkezi Nevşehir olmakla birlikte Kırşehir, Aksaray, Niğde ve Kayseri illerini de kapsamaktadır. Türkiye’nin kalbindeki konumuyla Kapadokya’ya her ilden kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. Özellikle yaz aylarında çok fazla ziyaretçi aldığı için bölgenin ulaşım alt yapısı oldukça gelişmiş durumda. Özel araç, tren, uçak ya da otobüs gibi alternatiflerle rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.


3- Gün Doğumunu Gökyüzünde İzleme Şansına Sahip Olursunuz

Mesai başlamadan önce balon turu yaptığınızı hayal edin... Kapadokya’da balon turları sabahın çok erken saatlerinde yapılır. Bunun nedeni her ne kadar havacılık kurallarıyla açıklansa da gün doğumunu gökyüzünde izlemek gibi bir imkana sahip oluyorsunuz. Balon turlarını gerçekleştiren işletmeler, misafirlerini 04:30 – 05.00 arası otellerinden alarak ziyaretçilerini muhteşem bir kahvaltıyla güne başlatıyorlar. Ardından ortalama bir saat on beş dakika süren balon yolculuğu başlıyor. Saatler 08.00’i gösterdiğinde siz çalışmak için muhteşem bir enerjiye sahip oluyorsunuz!


4- Motorlu Araçların Giremediği Muhteşem Vadilerde Atlı Safari Turu Yaparsınız

Sabah işe başlamadan gün doğumunu gökyüzünde karşıladınız. Peki işiniz bittikten sonra ne yapacaksınız? Kelime anlamı “güzel atlar diyarı” olan Kapadokya’da yapacağınız en muhteşem etkinliklerden biri atlı safari turuna katılmak. Peribacaları arasında yaklaşık iki saat süren turlar bölgenin tüm güzelliklerini görmenize imkân sağlıyor. Daha önce hiç ata binme deneyiminiz olmasa dahi bölgede hizmet veren at çiftlikleri sizi safari turlarına hazırlıyor. Çiftlikler sadece safari turlarıyla değil dillere destan kahvaltısıyla da misafirlerine hizmet veriyor. Tamamen organik yöresel ürünlerden oluşan çiftlik kahvaltıları yerli yabancı tüm turistlerin vazgeçilmezi oluyor.


5- Kozaklı’nın Şifalı Suları Yorgunluğunuza Çare Olur

Peribacalarının mesken tuttuğu Kapadokya, termal su kaynaklarıyla şifa dağıtıyor. Kozaklı’daki termal su bir krater içinde kaynayarak yeryüzüne çıkıyor. Suların içinde bulunan Radon gazıyla Türkiye’deki diğer kaplıca merkezlerinden ayrılıyor. Bu gaz hücre yenileyici özelliğiyle biliniyor. Bu sebeple Kozaklı’nın kaplıcaları “gençlik iksiri” olarak nitelendiriliyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Kapadokya adeta misafirlerine güzellik ve şifa dağıtıyor.


6- Şaraba Dair Birçok Şey Kapadokya’da Bulunur

Türkiye’nin en güzel şarapları nerede üretiliyor diye sorarsanız cevabımız kuşkusuz Kapadokya olur. Buradaki şarap evlerinde sadece şarap tadımı yapmakla kalmıyor aynı zamanda şarap yapmayı da öğreniyorsunuz. Kapadokya verimli toprakları sayesinde Türkiye’nin en büyük üzüm üreten bölgelerinden biridir. Yüzlerce dönüm arazi üzerine kurulan şarap evlerinde hem tadım yapma hem de şarapların üretim aşamalarını görme imkanına sahip oluyorsunuz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Kapadokya Turları İle Görebileceğiniz 10 Muhteşem Yer

Kapadokya’nın Birbirinden Gizemli Yeraltı Şehirleri

Adım Adım Kapadokya Balon Turu Deneyimi

İş Seyahatlerinizde Neden Kapadokya’yı Görmelisiniz?

Yorum (0)
Yorum Bırak