Çocuğunuzla Birlikte İzleyeceğiniz Birbirinden Güzel Yolculuk Filmleri

Çocuğunuzla Birlikte İzleyeceğiniz Birbirinden Güzel Yolculuk Filmleri

Evde kaldığımız şu günlerde çocuklarınızla beraber eğlenceli zaman geçirmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız ''Evet!'' ise koltuğunuzun rahatlığında heyecan verici bir yerlere kaçmaya hazır olun. Yolculuk tutkusuna ilham veren, farklı kültürleri tanımasına olanak sağlayan seyahatle ilgili her yaştan çocuğa hitap eden bu çocuk dostu filmler listesi sizin için geliyor.

Kayıp Balık Nemo

Çocuğunuzla birlikte izleyeceğiniz birbirinden güzel yolculuk filmleri listesinin ilk sırasında Kayıp Balık Nemo bulunuyor. Her ne kadar balık Nemo'nun yolculuğu su altında gerçekleşse bile, animasyon maceralı bir yolculuğu anlatıyor. Palyaço balığı Nemo denizde yakalanıp bir dişhekiminin akvaryumuna hapsolduğunda, babası Marlin onu aramaya başlıyor. Marlin oğlunu bulmak için Büyük Set Resifi’nden Sidney Avustralya'ya giderken unutkan balık Dory ona yoldaşlık eder.


Beyaz Diş

Beyaz Diş, çocuklara hayvanlara karşı nazik olmanın önemini gösteren bir film. Jack London’ın ölümsüz romanından uyarlanan film, 1991 yapımı. Ana karakter Jack, babasının daha önceden keşfettiği altın madenini bulmak için Yukon'a gelir. Doğduğundan beri şehirde yaşayan genç çocuk, soğuk yaban hayatına alışık olmasa da ayak uydurabileceğine inanmaktadır ve babasının mektubunu da yanına alarak onun eski arkadaşı Alex Larson'u bulur, kendisini madene götürmesini ister. Yaşlı Alex, madende altın olduğuna inanmaz ve genç çocuğu madene götürmek istemez ve macera bundan sonra başlamış olur.


Kung Fu Panda

Panda Po, kung fu hayranıdır. Ancak ailesine ait makarna restoranında çalışır ve bu spora pek yatkın sayılmaz. Hiç beklemediği bir anda eski bir kehanetin gereğini yerine getirmek için görevlendirilince Po'nun hayalleri gerçeğe dönüşür. O artık efsanevi Korkusuz Beşli'nin yanında kung fu dünyasına katılmıştır. Kung fu ustası Shifu'nun, Kaplan, Turna, Mantis, Engerek Yılanı ve Maymun ile yan yana dövüşme fırsatını bulmuştur. Ancak Tai Lung'un cezaevinden kaçarak önlerine çıkması üzerine Barış Vadisi halkını yaklaşan tehlikeye karşı savunmak Po'ya kalacaktır.


Madagaskar

Aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty… Amerika’da hayvanat bahçesinde, yaşadıkları ortamın sunduklarına fazlasıyla alışık ve iyi anlaşan bir dörtlüdür. Şehrin ortasında olmalarına rağmen mutlu olmayı başarabilen hayvanların macerası bir gün bu hayvanat bahçesinin dışarısında ne olduğu merakını dışa vuran Marty’nin hayvanat bahçesinden kaçmasıyla başlar. Onu çok seven arkadaşları da onu bulup geri getirmek üzerine peşinden giderler. Kaçarak başlayan bu yolculuk, doğal hayata hiç alışık olmayan bu hayvanların kendilerini Madagaskar’da bulmalarıyla sonuçlanacaktır.


Cesur

Daha önce Disney filmleri prensesleri prensleri tarafından kurtarılmayı bekleyen güzel kızlar olarak gösterirken, Pixar’ın Cesur'u bağımsız ve cesur bir genç prenses Merida’yı anlatıyor. Kızıl saçlı Merida bir gün, krallığın kutsal sayılan bir geleneğine karşı çıkar ve bu hareketi yaşadığı topraklara kargaşa ve öfke getirerek, krallığı neredeyse felaketin eşiğine sürükler. Merida'nın bundan sonraki görevi hem ülkesine tekrar huzur getirmek hem de anne babasının kalbini geri kazanmaktır. Merida üzerindeki lanetle savaşırken gerçek cesareti ve doğruluğu da keşfedecektir.


Moana

Moana Antik Polenezya'da yaşayan bir kabilenin şefinin cesur kızıdır. Güçlü ve korkusuz Moana doğanın içinde büyümüştür ve neşeli bir kızdır. Ancak yarı tanrı Maui tarafından yapılan korkunç bir lanet onun adasına dek ulaşır. Maui, tanrıça Te Whiti'nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve şimdi balıkçılar balık tutamaz olmuş, ekinler yetişmeden solar olmuştur. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye kararlıdır. Güney Pasifik'ten yola çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ondan çalınan şeyi iade ettirmektir.


National Lampoon Serisi

Şimdiki anne ve babaların televizyondan hatırladığı National Lampoon, çocuklarla izlenilebilecek en komik yolculuk filmlerinden bir tanesi. Griswold ailesi tatil için Walley World isimli eğlence parkına gitmek için Los Angeles'a gitmeye karar verirler. Yolda başlarına gelen bazı olaylar sonrası Kansas'daki kuzenleri Eddie'ye de uğrarlar. Burada yanlarına Edna Teyze dedikleri yaşlı bir kadını da alırlar. Nihayetinde binbir güçlükle parka vardıklarında parkın tadilat nedeni ile kapalı olduğunu görürler. Clark Griswold parkın güvenlik görevlisine zorla tüm eğlence aletlerini çalıştırır. Ancak bir süre sonra tutuklanırlar. Fakat onları bu durumdan park sahibi kurtarır.


Yukarı Bak

Yukarı Bak, değiştiremeyeceğiniz şeylerden vazgeçmek ve bugün çok geç olmadan tutkularınızı takip etmekle ilgilidir. Yukarı Bak'ta rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin baş kahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır… Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.


Beni Aya Uçur

''Beni Aya Uçur'' ile bu sefer rotayı uzaya çeviriyoruz. Henüz aya seyahat etmek için rezervasyon yapamıyor olsak da, hiçbir şey çocukları yıldızların turundan daha fazla heyecanlandırmaz. Apollo 11 ay inişinin bu yeniden anlatımı, maceraya susamış bir kaçak yolcu meyve sineği perspektifinden anlatılıyor. Eğer uzay yolculuğu filmleri ilginizi çektiyse''Wall-E'' (2008) ve ''Space Buddies'' filmlerini çocuğunuzla birlikte izleyeceğiniz birbirinden güzel yolculuk filmleri listenize ekleyebilirsiniz.


Çocuklarla vakit geçirmek çok eğlenceli. Çocuklarla yapabileceğiniz başka aktiviteler yapmayı düşünüyorsanız, müzeleri gezmeye ne dersiniz? Eğer müzeler ilginizi çektiyse buraya tıklayarak müzeleri inceleyebilir, online gezinize müzelerden başlayabilirsiniz.

Yorum (0)
Yorum Bırak