Fuar Sepeti Nedir? Avantajları Nelerdir?

Fuar Sepeti Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yoğun katılımın olduğu yerel ve uluslararası fuarlar, firmalar için yeni iş anlaşmaları yapmak ve markalarını geniş kitlelere tanıtmak anlamlarına geliyor. Ancak bu tür organizasyonlar, düzenlendikleri ülke ya da kente bağlı olarak konaklama ve ulaşım gibi ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Fuar Sepeti aracılığıyla tüm bu ihtiyaçlarınıza uygun fiyatlı çözümler bulabilirsiniz. Hatta kurumsal etkinlik düzenlemek konusunda da kapsamlı destek alabilirsiniz.  

İhtiyacınız Olan Tüm Turizm Ürünleri Tek Noktada

Sektörünüzle alakalı fuarlara katılımınız söz konusu olduğunda, 39 yıllık uluslararası deneyime sahip H.I.S.’in en yenilikçi markalarından biri olan Fuar Sepeti’ni tercih edebilirsiniz. Portalı, benzerlerinden ayıran en büyük özelliklerinin başında katılımcı şirketlerin ihtiyacı olan tüm turizm ürünlerini bünyesinde barındırması geliyor. Firmalar, bu sayede çok daha avantajlı fiyatlarla konaklama ve ulaşım gibi konularda çözümler bulabiliyor. Dolayısıyla fuarlara hazırlık sürecinde bu ihtiyaçları gidermek için zaman ve iş gücü harcamaları gerekmiyor.

Katılmayı planladığınız fuar dünyanın neresinde olursa olsun ulaşım için ihtiyaç duyacağınız uçak biletlerini, Fuar Sepeti’nin deneyimli ekibinden yardım alarak zahmetsizce edinebilirsiniz. Hatta hazırlık aşamasında daha zorlu süreçlere dönüşebilen otel rezervasyonu, transfer ve vize başvurusu gibi konuların hızlıca sonuçlanmasını da marka aracılığıyla kolayca sağlayabilirsiniz.

Katılacağınız organizasyon esnasında ziyaretçilerin ve sektörün önde gelen isimlerinin markanıza daha fazla ilgi göstermelerini istiyorsanız yine Fuar Sepeti’nin alanında uzman ekibinden çözüm önerileri alabilirsiniz. Bu öneriler ışığında dikkat çekici kurumsal etkinlikler düzenleyerek tüm fuar süresince diğer katılımcıların ve davetlilerin markanızdan söz etmelerine vesile olabilirsiniz.

Fırsatlarla Dolu Uluslararası ve Yerel Fuarlar

2011 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Fuar Sepeti, yerel firmaların ihracat hacimlerini artırmaya aday birçok organizasyona katılabilmelerini mümkün kılıyor. Marka, bu amaç doğrultusunda portföyünde H.I.S. Travel bünyesinde faaliyetlerini sürdüren expoHIS’in düzenlediği organizasyonlara yer veriyor. Ayrıca Avrupa başta olmak üzere iş hacminin yüksek olduğu ülkelerde gerçekleştirilen fuarlarla da ilgili çalışmalar yürütüyor.

Fuar Sepeti’nin kapsamlı hizmetlerinden yaralanarak katılabileceğiniz uluslararası ticari organizasyonlar arasında Gamescom Köln, IAA Frankfurt, The Hotel Show Dubai ve Sial Paris bulunuyor. Dilerseniz İzmir, İstanbul, Bursa, Samsun ve Adana gibi illerimizin ev sahipliğini yaptığı fuarlara da marka aracılığıyla kolayca yerinizi alabilirsiniz.

Eğer Canton, Anuga Köln, Sommet de l’Elevage, Eurotier veya R+T İstanbul’a katılmayı hedefliyorsanız konaklama ihtiyacınıza Fuar Sepeti’nin hazırladığı paketlerden yararlanarak ekonomik fiyatlı çözümler bulabilirsiniz. Paket dâhilinde sunulan konaklama çözümleri 4-5 yıldız kategorisinde hizmet veren, lüksü ve konforu bir arada sunan oteller ile anahtar teslim evlerden oluşuyor.

Katılım Maliyetlerini Azaltacak Destekler KOSGEB’den

Fuar Sepeti’nin ulaşım ve konaklama başta olmak üzere maddi açıdan cazip birçok hizmetine rağmen yurt içerisinde ya da dışında düzenlenen ticari organizasyonlara katılmanın beraberinde getireceği maliyetlerden çekiniyorsanız KOSGEB’den destek alabilirsiniz. İhracatçı birliğine üye şirketler ile Türkiye’de yerleşik durumdaki üretici ve imalatçı organizasyonları bu desteklerden kanunla belirtilen şartlar çerçevesinde yararlanabiliyor.

Yurt dışında düzenlenen fuarlarda katılımcı statüsüyle yer alacak firmalarda desteğe tabi olan personel sayısı stant büyüklüğüne göre belirleniyor. Belirtilen şartları yerine getiren firmalara, fatura tutarının %50’si kadar destek sağlanıyor. Ancak sadece ziyaret amacıyla seyahat gerçekleştirecekseniz KOSGEB yurt dışı iş gezisi desteğine başvurmanız gerekiyor.

Fuar desteklerinden faydalanmak için mevzuatta belirtilen belgelerin ticari organizasyonun bitiminden sonraki 90 günlük süre içerisinde ilgili koordinatörlüğe iletilmesi şartı aranıyor. İhracatçı Birliği’ne iletilen bu belgelerin değerlendirme süreci ise yoğunluğa bağlı olarak 3 ay ile 1 yıl arasında tamamlanıyor.

Marka aracılığıyla yararlanabileceğiniz hizmetler, katılabileceğiniz fuarlar ve devlet destekleri konusunda detaylı bilgi için fuarsepeti.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bilgi ve talepleriniz için fuar@fuarsepeti.com adresinden Fuar Sepeti’nin alanında uzman ekibiyle iletişim kurabilirsiniz.