Güneydoğu Asya’nın Egzotik Ülkesi Kamboçya’da Görülmesi Gereken İlk 8 Yer

Güneydoğu Asya deyince akla ilk olarak Tayland, Vietnam ve Myanmar geliyor. Ancak tarihi eserleri ve tapınakları ile en az onlar kadar büyüleyici bir ülke Kamboçya. Ülkede deniz turizmi de oldukça yaygın. Bunun yanı sıra doğa turizmi de hatırı sayılır ölçüde ilgi çekiyor Kamboçya’nın. Özellikle tapınakları ile sizi etkisi altına alacak olan Kamboçya’da, görülmesi gereken ilk 8 yeri listeledik.

 

1 – Angkor


9. yüzyıldan 14. yüzyıla kadar Khmer İmparatorluğu’nun başkenti olan Angkor, Güneydoğu Asya’nın en önemli arkeolojik alanlarından biri. İçerisinde onlarca tarihi hazine barındıran Angkor’da tarım alanlarına ve pirinç tarlalarına yayılmış bin adet tapınak kalıntısı yer alıyor. Bu tapınakların büyük çoğunluğu restore edilmiş. Bu anlamda Angkor’un eski dünyanın harikalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

 

2 – Phnom Penh


Kamboçya’nın başkenti olan Phnom Penh, Fransız sömürgesinden kurtulduktan sonra ülkenin en çok turist çeken şehri konumuna gelmiş. Bir dönem “Asya’nın İncisi” olarak anılan şehir, otantik atmosferi ve nefes kesici mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

 

3 –


Angkor Wat Tapınakları’na ev sahipliği yapmasıyla bilinen Siem Reap, Kamboçya’nın en ünlü ve en çok turist çeken şehri olarak biliniyor. Fransız sömürge döneminden kalma eserler, iş merkezleri ve tarihi yapılarıyla Siem Reap, her yıl milyonlarca turistin akınına uğruyor. Siem Reap’ta keyifli bir bisiklet turuna katılabilir ve Tonle Sap Gölü’nde yer alan Yüzen Evler’i görebilirsiniz.

 

4 – Sihanoukville


Kamboçya’da deniz ve güneş keyfi yapabileceğiniz en güzel yerlerden biri olan Sihanoukville, hem ucuz hem de huzurlu bir tatil için ideal adreslerden biri. Şehrin en çok dikkat çeken bölgesi ise Victory Hill bölgesi. Burada motosiklet kiralayıp plaj plaj gezmek en ünlü aktivitelerden biri.

 

5 – Kampot


Kamboçya’nın Kampot Kasabası, küçük, huzurlu ve yaşamın oldukça ucuz olduğu bir bölge. Zamanında bir hayli durağan olan Kampot Kasabası, çok sayıda turistin görüp, hayran kalıp yerleştiği bir bölge olarak bugün biraz daha kalabalıklaşmış haliyle.

 

6 –


Kamboçya’nın güneybatısında yer alan bir sahil kasabası olan Kep, tıpkı Kambot gibi huzurlu ve sakin bir atmosfere sahip. Özellikle dingin bir tatil isteyenlerin tercih ettiği Kep, ne yazık ki Kampot’a göre biraz daha pahalı bir kasaba.

 

7 – Koh Kong


Eskiden Kamboçya’nın vahşi batısı olarak anılıyormuş Koh Kong. Ancak 2002 yılında inşa edilen bir köprü sayesinde Koh Kong bu kimliğinden sıyrılmış. Günümüzde Koh Kong, hayatın oldukça mütevazı bir şekilde ilerlediği kasabalar arasında yer alıyor.

 

8 – Koh Russei


Hani fotoğraflarını gördüğümüz o egzotik hilal şeklindeki ada var ya, işte Koh Russei, yani Bamboo Adası’nın ta kendisi oluyor. Altın sarısı kumsalları ve zümrüt yeşili denizi ile adeta görsel bir şölen yaşatan ada, günümüzde çok sayıda turist ağırlıyor.

Seyahate çıkmadan önce bavulunda neler olması gerektiğini senin için kolaylaştırdık. Buradan yazıya ulaşabilirsin.

Etiketler: kambocya

Diğer Bloglarımız

Vize Danışmanlık Hizmeti Almanız İçin 7 Neden

Amerika, İngiltere, Schengen, öğrenci, hangisine başvuru yapacak olursa olun, vize süreçleri oldukça zorlu süreçlerden oluşuyor. Bunun için pek çok sürece dahil olmanız gerekiyor ve bir de üzerine vizenizin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili stres yaşayab . . .

DEVAMINI OKUYUN

Dünyanın En Teknolojik Kentleri

Kentlerde yaşayan nüfusun her geçen gün artması birçok sorunu da beraberinde getirebilir. Elde bulunan kaynakların sınırlı olması sorunların çözümünde gelişmiş teknolojilerin kullanımını ön plana çıkarıyor. . . .

DEVAMINI OKUYUN