Japan Rail Pass Almak İçin 5 Neden

Japan Rail Pass Almak İçin 5 Neden

Japonya seyahatinizi gerçekleştirmeye karar verdikten ve gidişle ilgili tüm süreçleri tamamladıktan sonra işiniz henüz bitmiş sayılmıyor. Japonya’daki ulaşımınızı sağlamak için de doğru bir planlama yapmalısınız. Bilindiği üzere Japonya çok pahalı bir ülke olduğu için ulaşım da oldukça yüksek fiyatlarla sağlanabiliyor. Bu noktada turistlere bir ayrıcalık sunuluyor. Yalnızca turistlerin satın alabildiği Japan Rail Pass ile tüm ülkeyi çok daha uygun fiyatlı bir şekilde gezebilir ve bütçenizi fazla yormadan seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Japonya’nın ünlü ve hızı saatte ortalama 350 km’ye ulaşan hızlı trenlerine Japan Rail Pass ile gönlünüzce binebilirsiniz. Japan Rail Pass almaya karar verdikten sonra bileti kaç günlük alacağınızı belirlemelisiniz. 7 gün, 14 gün ya da 21 gün arasından birini seçerek seyahatinizde size çok yardımcı olacak bu harika bileti satın alabilirsiniz. Japonya’ya giden turistlerin vazgeçilmezi olan Japan Rail Pass’i mutlaka almanızı gerektiren 5 nedeni sizler için listeledik.

1. Ulaşıma Çok Daha Az Ücret Ödersiniz


Japonya zaten çok pahalı bir ülke olduğu için bir de ulaşıma yüksek ücretler ödemek, seyahatiniz boyunca sizi biraz mutsuz edebiliyor. İşte bu mutsuzluğu yaşamamak ve ekonomik bir şekilde şehirler arası seyahat edebilmek için mutlaka bir Japan Rail Pass’e sahip olmalısınız. Unutmayın; Japonya’nın kuzeyi ile güneyi 20.000 km’lik bir mesafeye sahip. Dolayısıyla eğer ülkeyi gerçekten çok iyi bir şekilde gezmek istiyorsanız ekonomik ve sınırsız bir biletiniz mutlaka olmalı.

2. Seyahat Planınızı Özgür ve Strese Girmeden Yaparsınız


Japan Rail Pass’in en önemli avantajlarından bir tanesi seyahat boyunca gezginlere sonsuz bir esneklik sağlaması. Çünkü bilet sınırsız olduğundan trene istediğiniz zaman binebilir, trenden istediğiniz zaman inebilir ve treni gönlünüzce kaçırabilirsiniz. Japan Rail Pass, gideceğiniz şehir için seyahat planınızı gün ve saat olarak dilediğiniz şekilde yapmanıza imkan tanıyor. Üstelik son dakika yolculukla ilgili bir değişiklik yapmanız gerektiğinde de yanacak bir biletiniz olmuyor. Böylece gittiğiniz yerde daha uzun süre kalmak istediğiniz bunu özgürce yapabilirsiniz. 

3. Tek Bir Biletle Tüm Japonya’yı Gezersiniz


Japonya’da yalnızca bir şehri görmek yerine pek çok farklı yere gitme hayali kuruyorsanız Japan Rail Pass size büyük bir kolaylık sağlıyor. Normal şartlarda çok yüksek bütçeler harcayarak gidebileceğiniz mesafeleri Japan Rail Pass ile çok daha ucuza gidebilirsiniz. Japonya’da keşfedeceğiniz ve size müthiş bir kültürel birikim katacak o kadar fazla yer bulunuyor ki kendinizi bu keyiften kesinlikle mahrum etmemelisiniz. 

4. Şehir İçi Ulaşımda da Kullanarak Tasarruf Edersiniz


Japan Rail Pass yalnızca şehirler arası yolculukta değil şehir içi ulaşımda da işinize yarıyor. Tıpkı şehirler arasında olduğu gibi şehir içinde de ulaşım normal şartlarda bir hayli pahalı olduğu için bulunduğunuz şehirde bir yerden bir yere giderken dahi bu bileti kullanabilirsiniz. Ancak öncesinde gitmek istediğiniz noktaya JR hattının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Böylece Japan Rail Pass ile ulaştığınız şehirde, farklı noktalara da bu biletle bedavaya ve sınırsız şekilde gidebilirsiniz. 

5. Yalnızca Trenleri Değil, Otobüsleri ve Feribotları da Kullanırsınız


İsmine bakıp aldanmamalısınız çünkü Japan Rail Pass trenlerin yanı sıra JR otobüslerinde ve Hiroshima’daki Miyajima adasına ulaşmanızı sağlayan feribotta da kullanılabiliyor. Böylece çok kilit noktalarda ulaşım ihtiyacınızı tren dışındaki seçeneklerle de karşılayabilirsiniz. Yani genel olarak Japan Rail Pass; JR trenlerinde, Shinkansen adlı hızlı trenlerde, JR otobüslerinde ve Miyajima adasına giden feribotta geçerli oluyor. 

HIS Türkiye ile en güvenilir ve pratik şekilde Japan Rail Pass biletinizi satın alarak Japonya’da bütçe dostu seyahatin ve müthiş deneyimlerin tadını çıkarabilirsiniz. 

Yorum (0)
Yorum Bırak