Japan Rail Pass ile Görebileceğiniz 8 Heyecan Verici Yer

Japan Rail Pass ile Görebileceğiniz 8 Heyecan Verici Yer

Daha önce Japan Rail Pass’in ne olduğundan ve nasıl edinebileceğinizden bahsetmiştik. Avrupa’daki Interrail sisteminin Japonya’daki versiyonu olan Japan Rail Pass ile Japonya’yı baştan başta trenle keşfedebilmek mümkün. Üstelik Japonya'da tren ile gezerken sizi heyecan verici çok sayıda yer bekliyor olacak. Gelin onlardan bazılarına beraber bakalım. 

1 – Tokyo Kulesi


Başkent Tokyo’da, Shiba Parkı içerisinde yer alan Tokyo Kulesi, tasarımı ile adeta Paris’teki Eyfel Kulesi’ni andırıyor. Zaten kulenin tasarımı da Eyfel Kulesi’nden baz alınmış. 333 metre yüksekliğinde olan Tokyo Kulesi, şehrin görkemli manzarasını gözler önüne seriyor diyebiliriz.

Bu muhteşem kent hakkında daha fazla bilgi edinmek için Japonya'nın Mega Kenti: Tokyo adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. 

2 – Osaka Kalesi


Japonya’nın en ünlü simgelerinden biri olan Osaka Kalesi, adı üzerinde Osaka şehrinde yer alıyor. 16. yüzyılda Azuchi-Momoyama döneminde Japonya’nın birleşmesinde önemli bir rol oynayan kale, ülkenin en heyecan verici yapıları arasında bulunuyor.

Osaka hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Japonya’nın Şehirlerini Tanıyalım: Osaka içeriğimizi sizi bekliyor. 

3 – Fuji Dağı


Japonya’daki en yüksek dağ olan Fuji Dağı, aynı zamanda etkin bir yanardağ. Ancak 1700’lü yıllardaki son patlamasından sonra herhangi bir faaliyet göstermemiş. Dağın uzaktan görüntüsü bile son derece görkemli. Eteklerindeki irili ufaklı göller ziyaret edilebiliyor.

4 – Kinkakuji


Japonya’nın Kyoto şehrinde yer alan Kinkakuji, bir Budist tapınağı. Budizm Rinzai koluna mensup olan bu tapınak, ülkenin görülmesi gereken yapıları arasında bulunuyor.

5 – Araşiyama


Kyoto şehrinde yer alan Araşiyama, belki de görebileceğiniz en güzel manzaralara ev sahipliği yapan bir bölge. Maymunları ve bambu ormanları ile ünlü olan Araşiyama, yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seriyor.

6 – Senso-ji


Tokyo’nun en eski tapınağı olarak bilinen Senso-ji, merhamet tanrıçası Kannon’un onuruna 645 yılında inşa edilmiş. Japonya’ya geldiğinizde görmeden dönmeyin diyebileceğimiz bir yapı Senso-ji.

7 – Himeji Kalesi


1993 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescillenen Himeji Kalesi, Japonya’da bir tepenin üzerinde bulunuyor. Oldukça görkemli bir görüntüye sahip olan kompleks, ülkenin görülmeye değer yerleri arasında bulunuyor.

8 – Dotonbori

Japonya’nın Osaka kentinde bulunan Dotonbori, kentin başlıca turizm merkezleri arasında bulunuyor. Osaka’nın popüler yemek ve sosyalleşme bölgesi olarak bilinen Dotonbori, ışıklı dev reklam panoları, restoranları ve tiyatrolarıyla ünlü oldukça hareketli bir yer.

Siz de Japon Rail Pass ile Japonya'yı keşfetmek için hemen harekete geçin. Japan Rail Pass ile ilgili detayları bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Japon Kültürü ile İlgili Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Japonya Seyahatiniz Öncesinde Bilmeniz Gereken 7 Şey

Japonya’yı Baştanbaşa Gezmenin Yolu; Japan Rail Pass

Yorum (0)
Yorum Bırak