Japan Rail Pass ile Görebileceğiniz 8 Heyecan Verici Yer

Daha önce Japan Rail Pass’in ne olduğundan ve nasıl edinebileceğinizden bahsetmiştik. Avrupa’daki Interrail sisteminin Japonya’daki versiyonu olan Japan Rail Pass ile Japonya’yı baştan başta trenle keşfedebiliyorsunuz. Geziniz sırasında sizi heyecan verici çok sayıda yer bekliyor olacak. İşte onlardan bazıları.

 

1 – Tokyo Kulesi


Başkent Tokyo’da, Shiba Parkı içerisinde yer alan Tokyo Kulesi, tasarımı ile adeta Paris’teki Eyfel Kulesi’ni andırıyor. Zaten kulenin tasarımı da Eyfel Kulesi’nden baz alınmış. 333 metre yüksekliğinde olan Tokyo Kulesi, şehrin görkemli manzarasını gözler önüne seriyor diyebiliriz.

 

2 – Osaka Kalesi


Japonya’nın en ünlü simgelerinden biri olan Osaka Kalesi, adı üzerinde Osaka şehrinde yer alıyor. 16. yüzyılda Azuchi-Momoyama döneminde Japonya’nın birleşmesinde önemli bir rol oynayan kale, ülkenin en heyecan verici yapıları arasında bulunuyor.

 

3 – Fuji Dağı


Japonya’daki en yüksek dağ olan Fuji Dağı, aynı zamanda etkin bir yanardağ. Ancak 1700’lü yıllardaki son patlamasından sonra herhangi bir faaliyet göstermemiş. Dağın uzaktan görüntüsü bile son derece görkemli. Eteklerindeki irili ufaklı göller ziyaret edilebiliyor.

 

4 – Kinkakuji


Japonya’nın Kyoto şehrinde yer alan Kinkakuji, bir Budist tapınağı. Budizm Rinzai koluna mensup olan bu tapınak, ülkenin görülmesi gereken yapıları arasında bulunuyor.

 

5 – Araşiyama


Kyoto şehrinde yer alan Araşiyama, belki de görebileceğiniz en güzel manzaralara ev sahipliği yapan bir bölge. Maymunları ve bambu ormanları ile ünlü olan Araşiyama, yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seriyor.

 

6 – Senso-ji


Tokyo’nun en eski tapınağı olarak bilinen Senso-ji, merhamet tanrıçası Kannon’un onuruna 645 yılında inşa edilmiş. Japonya’ya geldiğinizde görmeden dönmeyin diyebileceğimiz bir yapı Senso-ji.

 

7 – Himeji Kalesi


1993 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescillenen Himeji Kalesi, Japonya’da bir tepenin üzerinde bulunuyor. Oldukça görkemli bir görüntüye sahip olan kompleks, ülkenin görülmeye değer yerleri arasında bulunuyor.


8 – Dotonbori

 

Japonya’nın Osaka kentinde bulunan Dotonbori, kentin başlıca turizm merkezleri arasında bulunuyor. Osaka’nın popüler yemek ve sosyalleşme bölgesi olarak bilinen Dotonbori, ışıklı dev reklam panoları, restoranları ve tiyatrolarıyla ünlü oldukça hareketli bir yer.


Siz de Japon Rail Pass ile Japonya'yı keşfetmek için hemen harekete geçin. Japan Rail Pass ile ilgili detayları bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: japon-rail-pass , japonya , fuji-dagi , tokyo-kulesi , osaka-kalesi , kinkakuji , arasiyama , sensoji , himeji-kalesi , dotonbori

Diğer Bloglarımız

Vize Danışmanlık Hizmeti Almanız İçin 7 Neden

Amerika, İngiltere, Schengen, öğrenci, hangisine başvuru yapacak olursa olun, vize süreçleri oldukça zorlu süreçlerden oluşuyor. Bunun için pek çok sürece dahil olmanız gerekiyor ve bir de üzerine vizenizin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili stres yaşayab . . .

DEVAMINI OKUYUN

Bu Kış Mevsiminin Vazgeçilmezi Olacak 10 Rota

Kış geldi mi herkesin bir battaniye altına girip film-kahve yapası geliyor. Oysaki kış, yeni yerler keşfetmenin en güzel olduğu mevsimlerden biri. Biraz da macera dolu oluyor açıkçası. Özellikle kar düştü mü, hem seyrine doyulmaz manzaralar ortaya çıkıyor . . .

DEVAMINI OKUYUN